Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

4 hours ago, Milosh76 said:

Jos ako uzmes NVME SSD koji je brzi od standardnog 4-5 puta, onda je to bas brzo :D  Za njega ti treba M2 ulaz na ploci... to je vec neka druga filozofija.

E, ovo me interesuje, vidim da jako hvale taj tip SSD-a i da se verovatno isplati proširiti malo budžet za to.

Zar nemaju sve novije ploče ulaz za to, recimo ova ASRock koju si linkovao?

E, i glup sam, kako da proverim koje napajanje imam, nema nikakvih oznaka, smao piše da je Chieftec? 

Edited by mraki
Link to comment

+1

 

M2 je za budget komp nepotreban. Bolje gledaj da zamenis taj matori HDD (ako je iz iste kupovine kao i ostatak kompa, računaj da je već crkao al da to još ne znaš. I napravi bekap bitnih podataka sa njega)

 

Inace, sve preporuku za onaj predlog sa 3200g - to je kao pravljeno za tvoju upotrebu

Link to comment

Samo gledaj fizicku izdrzljivost jer cesto padaju klincima, uzmi i neku futrolu. Na uzorku nekih 5, 6 blazenopocivsih, Lenovo iz te donje klase su se pokazali kao najizdrzljiviji.

Link to comment
  • 4 months later...

Umire mi monitor, roze strafte u levom delu, klasican Dell kvar, kazu.

 

Sad sam u fazi traganja za novim. Ono sto zelim je da bude 27 inca, 144Hz ne mora, posto ne planiram da dajem 300e za monitor, cifra oko 200e.

 

Gledao sam Dell SE2719HR i Dell P2719h, s tim sto osim sto P ima i HDMI i DisplayPort, a SE ima samo HDMI razlika u ceni je prihvatljiva.

 

Druga opcija je Samsung LS27R350FHUXEN i zakrivljeni Samsung LC27F390FHUXEn... koja je sustinska razlika izmedju zakrivljenog i obicnog ravnog monitora? Sta se time dobija ili gubi?

 

Da li da sirim pretragu dalje ili je ovo dobar izbor?

 

Nisam neki super gejmer, uglavnom surfujem, gledam serije/filmove i malo za posao. Dugotrajno sedenje za kompom se, nazalost, podrazumeva.

 

Neki drugi predlog?

Link to comment

Od 27" ja bih sigurno tražio neki 2k monitor i sam čekam da se pojavi nešto prihvatljivo ali nema ništa ispod 30k

 

za 144hz je potrebna i odgovarajuća grafika 

Link to comment

Imam Zotac GTX 1050 Ti Mini sto bi trebalo da ispunjava uslove.

 

Sad me je Mil@n pokolebao da li bi vise voleo 144Hz monitor da "odmaram" oci ili 27 inca da mi bude veci ekran... Rezolucija je ista FHD.

 

Edited by Milosh76
Link to comment

27" je baš veliko, jebem li ga. 


A ako ćeš da razvlačiš 1080p na 27" - onda ni ne pomišljaj, videćeš piksele u svoj svojoj cjelovitosti. Drugim rečima, 27 ispod 4k nema smisla kupovati.

Link to comment

Jbg, ja imam 27 4K i držim ga na FHD, jer mi je presitno za rad... Verujem da je za igranje bolje kad je 4K...

 

I nije 27 preveliko, 32 vec mozemo da pricamo da jeste, ali 27 je taman... :)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...