Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Vidim da su u Gigatronu papreni. 5+ hiljada po konfiguraciji su skuplji, u odnosu na konkurenciju. Uzimao sam AMD i performanse su ok, jedini problem je zagrevanje/buka.

Link to comment

Zavisi koji AMD, ovi novi Ryzen procesori su odlicni i prilicno pristupacni. Doduse sve zavisi za sta ti treba komp, budzet koji ces odvojiti i tako dalje. AKo ne moras, nemoj kupovati gotovu konfiguraciju

Edited by Milosh76
Link to comment
52 minutes ago, Miljenko said:

Gledam ponudu desktop racunara u Gigatronu. Kakva je ovo manija sa konfiguracijama bez optickog uredjaja?:huh:

 

Ne treba ti to da ti zauzima mesto u kućištu...


Emmi, naruči komponente i napomeni da ti oni sklope, ne može jeftinije od toga u državi, poprilično sam siguran.

Link to comment

Skineš image osa (iso), ubaciš usb u komp, pokreneš rufus, preko njega na usb napraviš butabilni usb.

Ubaciš taj usb na komp gde instaliraš os, i voila, kreće instalacija

Link to comment

Treba mi neki najobicniji laptop samo i iskljucivo da ga nakacim na dijagnostiku za kola i da koristim za to i nista vise. Jel bi mi ovi jeftini od 50 ili nesto jace ojra odradili posao ili da se otvorim stotinak?

Link to comment

motherboard foxconn 2AA9
pocesor AMD Phenom II x4 940T

 

koju grafičku da uzmem magarcu, tj. sinu da može da igra igrice normalno?  Dao bi i 400-450€. Tj. dajte makar neki sajt gde mogu da proverim kompatibilnost, priti pliz

Link to comment
50 minutes ago, aram said:

motherboard foxconn 2AA9
pocesor AMD Phenom II x4 940T

 

koju grafičku da uzmem magarcu, tj. sinu da može da igra igrice normalno?  Dao bi i 400-450€. Tj. dajte makar neki sajt gde mogu da proverim kompatibilnost, priti pliz

Čakaj, ti bi u mašnu staru, odokativno, 10 godina da staviš modernu grafičku?

 

Nisam nešto upućen u harware ovih dana, ali čisto sumnjam da će to da može...

Link to comment

a jebat ga, PCI slot x16 2.0 ima, trebalo bi da je backward kompatibilno pa da može i 3.0 da radi bez problema...

 

mojne da treba i novu mašinu skroz da kupuje :(

Link to comment

Foxconn 2AA9 Mainboard Specs

1 * PCI Express x16 (2.0)

 

U teoriji sto da ne, ali nisam siguran da li ima smisla stavljati neku novu kartu u to. Ovo me podsetilo da je poslednja masina koju sam kupio i sastavio stara skoro (but not quite) 10 godina :nobles:. Isti procesor :D (ili tu negde).

 

Sta ima sada?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...