Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Inače, sa SSD-om treba biti pažljiv. Page file prebaciti na hard disk, Temp folder takođe. Ideja je da Windows drlja po njemu što je manje moguće, SSD ima ograničen broj radnih sati (ima i HD, ali neki dokazano rade već decenijama). Meni je onomad OCZ ladno riknuo mesec dana po isteku garancije, samo tako je naprasno umro, bez ikakve mogućnosti vađenja podataka.

Link to comment
13 hours ago, Anonymous said:

Inače, sa SSD-om treba biti pažljiv. Page file prebaciti na hard disk, Temp folder takođe. Ideja je da Windows drlja po njemu što je manje moguće, SSD ima ograničen broj radnih sati (ima i HD, ali neki dokazano rade već decenijama). Meni je onomad OCZ ladno riknuo mesec dana po isteku garancije, samo tako je naprasno umro, bez ikakve mogućnosti vađenja podataka.

 

Ma kakvi, imam npr. trenutno 15-ak SSD-ova koji rade već sedmu godinu, sve je na njima, ceo Windows, temp, page itd. Ali su zato svi ili Intel ili Samsung. S druge strane jeftini ssd-ovi su lutrija, bez obzira šta držao na njima.

Link to comment
9 hours ago, Time Crisis said:

 

Ma kakvi, imam npr. trenutno 15-ak SSD-ova koji rade već sedmu godinu, sve je na njima, ceo Windows, temp, page itd. Ali su zato svi ili Intel ili Samsung. S druge strane jeftini ssd-ovi su lutrija, bez obzira šta držao na njima.

 

Upravo, meni nekoliko Samsunga radi godinama, ovaj moj kućni je prvi model koji su ikad izbacili. Za Intel kažu (nemam iskustva), da je još pouzdaniji, ali nešto sporiji i cepaju sa cenama.

Link to comment
34 minutes ago, Mil@n said:

Meni posle godinu dana pao health na 98% na samsung 850 EVO.

 

Šta je kritično, tj na koliko treba da padne da bi odmah uradio bekap ili spremao zamenu?

Link to comment
9 minutes ago, copkillah said:

 

Šta je kritično, tj na koliko treba da padne da bi odmah uradio bekap ili spremao zamenu?

 

Nije to ništa kritično, problematični su bad sectory a toga nema, srećom. Baš sam se iznenadio kad sam video pošto sam imao taj i 2x1TB, pa sam instalirao sentinela da vidim situaciju jer sam uzeo nov od 3TB pa koji da izbacim od ova dva po tera. Health ume da padne doduše iz jako glupih razloga, tipa loš kabl i sl.

Link to comment

Купио сам половни лаптоп и истче ми претплата за антивирус. Када хоћу да продужим, све је на кинеском. Деинсталирао бих то и инсталирао нешто лагано што ми неће успоравати комп. Ако је беслатно кул, ако не дао бих и неку лову. Имате ли препоруке

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...