Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Bez brige štos napajanja tiče. Imam 8 eksternih diskova (nakupilo se vremenom :lolol: ), i čak i neka dva od 100 ili 200gb nisam siguran sad, koji su došli sa onim dvoglavim USB kablićem što vuku struju iz oba porta - rade bez problema sa jednim. Možebiti da je tu potrošnja bila po 1.0 standardu?

Link to comment

Stigla sam danas do radnje i prodavac je bio totalno opusten, u fazonu "ma moze sve" :D:rolleyes: "Svi novi racunari ionako imaju USB 3" - "Ali mi imamo stare kompove" - "Ma moze, nema nikakve veze"

"Sta biste nam ponudili, najvise bismo bekapovali fotografije i video snimke?" - "Evo npr. Seagate ili WD od 1TB" - "Dobro, velicina nije bitna, nego koje su razlike izmedju ovih WDova?" - i opet se vrati na velicinu i krene da ubedjuje kako moze da stane preko milion fotografija na 1TB, jbt. da li smo bas toliko tupavo izgledali...

 

No, radnja ima danas do kraja dana popust od 15% pa cemo uzeti ili WD Elements ili Seagate Backup Plus Portable, jos malo da procunjamo o razlikama (nadali smo se da ce nam to pokazati covek ali od njega nije bilo vajde)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sastavljam komp za drugarovog klinca.

Ono sto imamo su ploca i memorija. Procesor je planiran Ryzen 1400. Treba kupiti jos graficku, ssd i napajanje. Za napajanje mi preporucili Gigabyte GP-PB500 500W.Za te tri stvari ima budzet 22.000 din. Tako da pucajte predloge.

Link to comment

Ili Samsung 860EVO ili Kingston A400, ostalo bih preskocio i nikako WW, samo emmi, jeftiniji je jedno 20,%

 

SSD 120GB je ispod 3000, nadji napajanje 3-4000 i ostatak je suvise mali za neku grafu koja iole valja, eventualno AMD 570 ako negde iskopas ili 1050ti.

 

 

 Ja nisam neki gejmer, a ovo radi posao bez problema

 

 

 

 

 https://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-geforce-gtx1050ti-zotac-mini-4gb-ddr5.11.html?productId=62379

 

 

 

 

Link to comment

Ja sam video varijantu ovo napajanje Gigabyte za 4000, Crucial bx500 240gb za 4200 pa ostaje oko 14000 za graficku.
Komp je namenjen za igre naravno prvenstveno Fortnite.
Ta varijanta Cpu sa G je razmatrana ali koliko vidim testove po netu nisu bas odusevljeni tom varijantom pa se odustalo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Jeste li razmišljali da CPU+GPU zamenite sa APU: Ryzen 3 2200G, ili Ryzen 5 2400G? 

super ideja ako želi da dobije 2-2,5 puta sporiju mašinu kada su igrice u pitanju :happy:

Link to comment
27 minutes ago, Milosh76 said:

Bez 8GB RAMa ne vredi ni da sklapas komp, to je takodje bitna stavka

To smo uzeli. A što se tiče 2400G takođe se navodi da se mora uzeti brza ram memorija kako bi grafička imala maksimalne preformanse.

Link to comment
3 minutes ago, gone fishing said:

super ideja ako želi da dobije 2-2,5 puta sporiju mašinu kada su igrice u pitanju :happy:

 

Apsolvirali smo da je Fortnite u pitanju, pa ne vidim potrebu da se vraćamo na taj predlog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...