Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

to bi ga doslo oko 40k

 

Edit:

doduse oni su upeglali drajvere, tako da netfliks treba da radi 4k, radi valjda i hevc 4k60

Ali morao bi da uzme brzu memoriju, takodje ne bi bilo lose m.2 iako bi bilo PCIex2 to je taman za neki WD blue.

Hm....

 

Edited by Vapad
Link to comment
42 minutes ago, Ras said:

Možda AMD APU poput 2200G uz odgovarajuću matičnu (uz RAM od 8Gb i SSD)?

 

 

da li bi mi uz npr ovu trebala posebna graficka karta ili bi integrisana zadovoljila?

 

i jel ova memorija i ssd zadovoljavaju kriterije

 

memorija i ssd

Edited by Čutura
Link to comment

Integrisana grafička karta je sastavni deo AMD procesora (APU). a matična treba da ima podršku.

Ova ima.

Quote

AMD Ryzen™ sa Radeon™ Vega grafičkim procesorom
Multi-VGA output podrška: HDMI/DVI-D/D-Sub portovi
- HDMI 2.0b maksimalna rezolucija 4096 x 2160 @ 60 Hz
- DVI-D, maksimalna rezolucija 1920 x 1200 @ 60 Hz
- D-sub, maksimalna rezolucija 1920 x 1200 @ 60 Hz

 

Pogledaj da li ti odgovaraju podržane rezolucije?

Takođe, možda ti neće odgovarati mikro ATX format ploče?

 

Pogledaj i druge matične, mislim da bi ti odgovarao i B350 čipset (ova linkovana je B450), ako će ti uštedeti neki dinar.

 

Pre par meseci je sin kupovao konfiguraciju i izbor matičnih za Ryzen je bio prilično sužen, a izgleda da je i dalje tako.

Pogledaj nekoliko prvih linkova (TechSpot, Tomas Hardware...), pa proveri  ima li nešto od toga i kod nas.

 

https://www.google.com/search?source=hp&ei=_DdlXM3KGcWvkwWd5pLABA&q=best+budget+b350+mb&btnK=Google+pretraga&oq=best+budget+b350+mb&gs_l=psy-ab.3..33i160.1231.8997..9555...0.0..0.186.2048.10j9......0....1..gws-wiz.....0..0i19j0i22i30i19.ZpWUpsNGOvg

 

 

 

Link to comment

Treba da kupim nov komp (8GB RAM, SSD hard + 1 tb hard, itd.)

 

Imam dva pitanja:

 

- vidim da postoje razni procesori (Intel, Ryzen, itd) - koji od njih treba izbegavati, ako postoji takav?

- na šta treba da pazim, pošto mi treba da prebacim posle fajlove sa starog harda na novi?

 

Zahvaljujem unapred. :)

Link to comment

1) AMD Ryzen je povoljniji, a procesori sa oznakom G imaju sasvim pristojnu grafiku, recimo  Ryzen 3 2400G

2) nakacis stari hard na sata kabl i prebacujes hard na hard podatke, To je ti je najjednostavniji i najbrzi nacin.

 

 

Link to comment
2 hours ago, kobni zelaya said:

- na šta treba da pazim, pošto mi treba da prebacim posle fajlove sa starog harda na novi?

 

Na stare fajlove.:Jova:

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Ryzen 3 2400G

 

Je l' typo: vidim Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G, na koji se misli (nemam pojma nego me zanima)?

 

1 hour ago, Milosh76 said:

2) nakacis stari hard na sata kabl i prebacujes hard na hard podatke, To je ti je najjednostavniji i najbrzi nacin.

 

@kobni zelaya

 

Ako nije višak reći,

nemoj sve odjednom već po 10-15 GB plafon. I manje ako nisu u pitanju veliki fajlovi (2GB +).

Mislim da je tako moguće izbjeći faktore koji mogu dovesti do toga da proces zaledi™. Pa u tom slučaju da se svede na manje ponavljanje.

Edited by Tpojka
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

1) AMD Ryzen je povoljniji, a procesori sa oznakom G imaju sasvim pristojnu grafiku, recimo  Ryzen 3 2400G

2) nakacis stari hard na sata kabl i prebacujes hard na hard podatke, To je ti je najjednostavniji i najbrzi nacin.

 

 

 

1 hour ago, Tpojka said:

 

Na stare fajlove.:Jova:

 

 

Je l' typo: vidim Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G, na koji se misli (nemam pojma nego me zanima)?

 

 

@kobni zelaya

 

Ako nije višak reći,

nemoj sve odjednom već po 10-15 GB plafon. I manje ako nisu u pitanju veliki fajlovi (2GB +).

Mislim da je tako moguće izbjeći faktore koji mogu dovesti do toga da proces zaledi™. Pa u tom slučaju da se svede na manje ponavljanje.

 

Hvala puno obojici. Još jedno pitanjce - da li treba uzimati resertifikovan hard disk?

Link to comment

Refabrikovani znaci da mu je nesto crklo i da se to nesto zamenilo, a garancija je obicno kraca, a cena neznatno niza.
Licno ne bih kupio, ali nuzda zakon menja.

Recimo, ja cu moj upgrade kompa raditi u fazama, jer cekam Ryzen 3000, a ako bih morao brzo, totalno bih drugacije razmisljao

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Refabrikovani znaci da mu je nesto crklo i da se to nesto zamenilo, a garancija je obicno kraca, a cena neznatno niza.
Licno ne bih kupio, ali nuzda zakon menja.

Recimo, ja cu moj upgrade kompa raditi u fazama, jer cekam Ryzen 3000, a ako bih morao brzo, totalno bih drugacije razmisljao

 

E, hvala ti puno na objašnjenju. Ja sam baš u žurbi, pa ću da uzmem usput i eksterni hard od jednog TB (ovaj resertifikiovani je 500 MB), to će mi pomoći dosta.

Malo sam u frci, ovo mi je prvi put da kupujem ceo kompjuter odjednom (uvek sam radio u fazama, ali sad je nekako već ispalo da i hard i procesor i ploča treba da se menja, vreme je da malo dostignem savremenu tehnologiju. :)

7 minutes ago, renne said:

ako je ista dužina garancije što da ne

Hvala, hvala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...