Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Aj malo opsirnije ako te ne mrzi, imamo u kuci isti problem: 2 desktopa, laptopovi, ostale mobilijare ne racunam, wifi, u zidovima uredno sprovedeni kablovi...

Sta tacno radi ta naprava i da li bi imala smisla u nasem primeru?

Link to comment

Da bi radilo i nečemu koristilo, treba da ispuniš dva preduslova : da box može da se prebaci u tzv bridge mode (ukratko da ti prosledi javnu IP adresu do sprave) i da isključiš wifi na boxu tj da imaš poseban uredjaj za wifi.

 

U jedan LAN port ubodeš box, u drugi ostatak mreže (treba i jedan switch za taj ostatak, ja imam mali Netgear sa 8 portova), za wifi koristim apple airport koji je isto uključen u taj switch i to je to.  

 

Sve prolazi kroz taj firewall i na njemu se podešava šta može, šta ne itd. Ima još gomila dotataka, na primer openvpn server koji mi omogućava da se bezbedno spolja uključim na moju mrežu. Ili DNS unboud koji sam podesio da mi rešava veliku gomilu reklama sa interneta koja se uopšte ne vidi sa moje mreže. Ima tu i dyndns, haproxy koji koristim kao reverse proxy, letsencrypt dodatak za certifikate...

 

Link to comment

Ne bih da petljam previse, a osim 1 bas, bas matorog laptopa i nemam pogodnu masinu.

U svakom slucaju pocecu da se raspitujem imajuci na umu ovo sto sam saznao veceras od tebe: izgleda da se radi o napravi koja nam je potrebna iz vise razloga.

I glavna i odgovorna i ja radimo dosta toga i od kuce, nesto od toga su i materijali poprilicno dragoceni, obaska omladinci i njihova petljanja sa masinama, a s druge strane gre'ota mi da kompjuterski kablovi koje sam se polomio da rasporedim svuda po kuci dok se gradilo ne rade skoro nista dok se mi zezamo sa wifijem, komfor na stranu.

Link to comment

doslo vreme da menjam ovaj moj sporet, pa bih molio ako vas ne mrzi da mi preporucite neku budzet frendli konfiguraciju. najvazniji zahtev, zapravo i jedini, je da mogu da strimujem i pustam sa harda 4k sadrzaje. kuciste i napajanje bi zadrzao kuler-master 550w.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...