Jump to content
IGNORED

Sta vam familija salje u beli svet


Viloticka

Recommended Posts

Možda se već pričalo o ovome, ali nisam pronašao - ima li neko iskustva ili savete sa slanjem leka iz Srbije u USA? U pitanju je neki u Srbiji "običan" lek (over the counter), ali je u Americi naravno na recept, a osoba kojoj treba nema ovde zdravstveno. Da li se može jednostavno poslati Fedeksom, ili će to što je u pitanju lek na recept predstavljati problem?Takođe, koju kompaniju preporučujete - Fedex, DHL, nešto treće? Vremenski je važno da stigne za manje od dve nedelje, pa razne državne pošte itd. cenim ne dolaze u obzir... Znam da je najbolje to poslati po nekom, ovo pitam u slučaju da ne uspem da nađem nikoga ko dolazi u USA u sledeće dve nedelje...

Link to comment
Takođe, koju kompaniju preporučujete - Fedex, DHL, nešto treće? Vremenski je važno da stigne za manje od dve nedelje, pa razne državne pošte itd. cenim ne dolaze u obzir... Znam da je najbolje to poslati po nekom, ovo pitam u slučaju da ne uspem da nađem nikoga ko dolazi u USA u sledeće dve nedelje...
Ne mogu da pomognem sa savetom oko leka, ali ne bih preporucio UPS [kao ni preporucenu postu/USPS]. Ne znam da li je u pitanju UK-->US, ali drugaru u Kaliforniji ove dve metode primanja poste/paketa jako kasne [ili se izgube]...
Link to comment
Takođe, koju kompaniju preporučujete - Fedex, DHL, nešto treće? Vremenski je važno da stigne za manje od dve nedelje, pa razne državne pošte itd. cenim ne dolaze u obzir... Znam da je najbolje to poslati po nekom, ovo pitam u slučaju da ne uspem da nađem nikoga ko dolazi u USA u sledeće dve nedelje...
Ми смо слали штрамплице ових дана, препаковано тако да свака стане у један онај коверат са мехурићима (јер је тако јефтиније, рекла поштарка), и стигло је за 7-8 дана, обичном поштом. Тј замотати у неки глуп одевни предмет. Ако негде буде писало само л од лека, много среће, никад се не зна да ли ће неки ревносни ћата с ове или оне стране да тренира строгоћу.Нама су одавде слали антибиотике док смо били тамо (по неком путујућем), а ми смо овамо слали витамине и слично (за шта није требао рецепт).
Link to comment

bolje je staviti malu kolicinu lepo u koverat i napisati da je za licnu upotrebu, nego tajno pakovati, jer ako to nadju, nema sanse da stigne. ako je normalno zapakovano, onda mogu i da se sazale. mislim da ovde nema veze da li je na recept ili nije na recept, generalno je zabranjeno unositi sve lekove. opet, najveci problem prave sa lekovima koji mogu na ulici da se prodaju kao droga, sve ostalo moze da se provuce. nije lek, ali su ovde kontaktna sociva iskljucivo na recept i vaze iste restrikcije kao za lekove. puno ljudi kupuje sociva preko sajtova iz drugih zemalja i obicno je pravilo -- ako je velika kutija, onda zadrzavaju, ako se vidi da je za licnu upotrebu, puste.

Link to comment

moji su slali bas lekove pre tri nedelje u usa i to preko poste, jer su im ovi iz dhl rekli da oni nerado primaju lekove u posiljkama. u posti su morali da popune silne neke formulare gde pises i koliko tacno tableta saljes, ali je sve lepo i uredno stiglo za oko 7 dana u vasington.

Edited by MayDay
Link to comment

Salji sa Fedex ili UPS. Ja ne bih nista prijavljivao, jednostavno posaljes sa nekim drugim vecim stvarima i ubacis te lekove tu. Sanse da to neko otvara i gleda su minimalne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...