Jump to content
IGNORED

Sta vam familija salje u beli svet


Viloticka

Recommended Posts

- ljubavi majcina, hoces mama nesto da ti donese?- ne treba nista, samo ti dodji, sve ima(mo)- hoces majka bajadere da ti napravi?- nemoj nista da pravis, STVARNO ne treba- au, nisi se valjda tol?ko odrodila zlo da ne cuje?- slusaj mama, ima Kras bajadere da se kupe nemoj da se mucis- pih, izem ti Kras, sta oni znaju kako se majcine bajadere prave ... kapitulacija ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: inace, ja odozdo donosim samo knjige ...

Link to comment

donosim samo krajnje korisne i zdrave stvari :P : pavlovicevu kremu, cedevita bombonice (od skoro), cokoladne bananice, ponekad carnex pastete podriguse (ako nemaju sliku goveda na poklopcu, ne jedem). nosim najcesce razne spravice koje su tamo skupe, kojekakve dodatke za pravljenje kolaca mami i baki (posalju mi sliku pa ja onda trazim po supermarketima), ponekad lekove za rodbinu i komsiluk :( , rezervne delove za stare bor-masine i ostale kucne alate, 'prave' kulofe iz pekare za mamu i njene prijateljice.

Link to comment

jao kada se setim ...povodom tih hrvatskih proizvoda....u srbijici zemlji devedesitih godina mogli smo samo da sanjamo bajadere. kada sam dosla u ameriku, prva osoba sa kojom sam se (napokon) slozila je bila jedna hrvatica (divno jedno bice)....malo mi i jadno sa moje strane sto spominjem da je hrvatica jer ona je Moj covek i kao takav nema boju, naciju i ostale p.m. odvede ona mene u prodavnicu hjihovu, a ja kao da sam videla jelku okicenu bajaderama :) nikada necu zaboraviti taj osecaj :)... bas je bilo prelepo. kako smo ih jele sa sa slascu :)) bas je bilo super! :D

Link to comment

nista od hrane, zna mama da sve ima ovde, samo ako nekad zatrazim neku knjigu (koje nema ovde jer je domace proizvodnje). a kucnih proizvoda ionako nema jer zena nikad nije znala nista da umesi.uh, kad vidim ovaj topic + onaj o tome kako su nam roditelji preziveli otcepljenje, zaista shvatim koliko je moja mama jedno razumno stvorenje. sad cu da se raznezim pa cak i da joj posaljem 1 email :)

Link to comment
jao kada se setim ...povodom tih hrvatskih proizvoda.......a ja kao da sam videla jelku okicenu bajaderama :) ...nikada necu zaboraviti taj osecaj :)... bas je bilo prelepo. kako smo ih jele sa sa slascu :)) bas je bilo super! :D
Cirka 1993/94, Makedonija, cokalije vicu "A bojkot?" a ja kazem "na bajadere & kolumbo & zivotinjsko carstvo & tuti-fruti kandit ni Sv Sava nije udarao bojkot"... Kad tad nisam umro od cokoladne overdoze nikad necu. Sad to sve + Soko Stark + Knjaz + Vitaminka Prilep + sve sto prehrambeno spada pod sifru 'jugonostalgija' I moze na kubike da se kupi diljem jugozapadnog Sidneja...moji donose moje stare knjige & ponesto novih & poneki prevod & muziku stsriju od 1990e & trice & kucine... Djoku dobijam od Viloticke, neraspakovanog.Ja sam mojima a narocito njenima nosio skoro sve sto su trazili. Bilo je tu suludih zelja. Inace ima jedno 2-3 knjige koje sam sa uzivanjem procitao - Tasica, 'Sitnicarnicu', onog popa sto putuje kroz vreme, Crni cvet I Zivkovica. Moja deca citaju latinicu a citace I cirilicu... :) Nadam se.
Link to comment

frisko naruceno:par knjiga...beletristikaDVD-Box "Neven", 6 DVD-a, 26 epizoda, cika jova zmaj i drustvo...par DVD-ova "na slovo, na slovo"DVD-ovi "salas u malom ritu" i "zimovanje u jakobsfeldu"DVD-ovi "dusko dugousko"kafa, palenta, pavloviceva mast.ako gost bude dolazio busom onda i domaca paradajz corba, a bice verovatno i friskih sremackih mesnih preradjevina. :)saljemo nazad:persil u svim agregatnim stanjimalenor"nesto za sudje"gomila sitnica za svakodnevnu kucnu upotrebu

Link to comment
- au, nisi se valjda tol?ko odrodila zlo da ne cuje?
Jel ovo pitanje bilo za stvarno, ili se radi o tvojoj pesnickoj slobodi?
inace, ja odozdo donosim samo knjige ...
Svi donose neke knjige... Kakve knjige - strucne ili beletristiku?Znam jednog (jos se i muva ovde medju nama :blink: ) sto mora da parkira kola na ulici jer je u garazu parkirao knjige. Dal on te knjige cita?
Link to comment

Kajmak, sušene pirotske/leskovačke paprike za punjenje, tucanu ljutu papriku, čvarke, kravica jogurt, novo otkriće - smoki s čokoladom, vegetu pikant. Samo stvari koje ne mogu da se kupe ovde.A da, i po koju knjigu domaćih autora, mada je tu retko šta vredno čitanja.

Link to comment

Ako dolaze avionom, ništa od hrane, ne puštaju.Ali, autom(a opet je blizu5 i po sati): kajmak, ajvar, džem od šljiva(onaj "bakina tajna"). Sve drugo ima ovde, ili 5 minuta autom u Sloveniji.

Link to comment
Jel ovo pitanje bilo za stvarno, ili se radi o tvojoj pesnickoj slobodi?
Sloboda Viloticka, sloboda pesnicka ... ne zameras?
Svi donose neke knjige... Kakve knjige - strucne ili beletristiku?Znam jednog (jos se i muva ovde medju nama :blink: ) sto mora da parkira kola na ulici jer je u garazu parkirao knjige. Dal on te knjige cita?
E ovako ... strucne prevashodno pa onda raznorazna sabrana dela (koja su mi ostala u polici tamo) pa onda pokoje novije beletristicko razocaranje nasih autora (a uvek sam optimista pa mislim da knjiga nesto vredi kad je kupim) ... mnogo volim knjige i iz cistog patriotizma (he-he) pokusavam da uspostavim malo veci balans u svojoj biblioteci koja vrvi od drugih "stranjskih" jezika ...
Link to comment

evo kako se vremena menjaju:nekad su donosili/slali kore za pitu i gibanicu, a sad odnose kore za pitu i gibanicu iz nemacke u srbiju. da ne bude zabune - kore su kupljene u turskoj prodavnici. kazu strucnjaci bolje od nasih (hard) kora :lol: btw, ima li neki nas sajt da objedinjuje ponudu cd-a, dvd-a i knjiga domace proizvodnje?

Link to comment

Ovde je mozda pravo mesto da pitam.Zna li neko na koji nacin je najbiolje (najbezbednije, najjeftinije) poslati paket domace radinosti (ajvar, slatko) iz Srbije u inostranstvo (Zap.Evropa)? Zvanicna posta je prilicno skupa, a trenutno niko od familije, poznanika ne putuje da bi mogao da paket ponese. A nisam za varijantu "daj bus-soferu koju kintu i on ce da ga odnese".Dakle postoje li neki alternativni nacini, privatni prevoznici paketa i sl? Ako znate neke takve mogucnosti ili firme, bio bih vrlo zahvalan da mi ih saopstite. U slucaju da se to na ovom forumu shvata kao reklamiranje, molim vas posaljite mi na PM.Unapred zahvalan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...