Jump to content
IGNORED

Sta vam familija salje u beli svet


Viloticka

Recommended Posts

Sta vam familija salje kada neko dolazi u posetu?Ja imam kolekciju knjiga koje mahom nisam ni otvorila (mnoge sam i podelila), neotpakovane CDove, heklane kojekakve tricarije "za trpezarijski sto" sto mi trune po ormanima (zao mi da bacim, stra' me da poklonim - cuce se pre ili kasnije, djavo ne spava. A da ga stirkam i peglam posle satima - zajebi). Zatim kuvari, komadi nakita, satovi. Knjige za decu na cirilici - mogu biblioteku da otvorim.Kad smo tek dosli tu se nacisto preterivalo. Sad su malo i olabavili. Naravno "ne saljite nista" nikad nije uzimano za ozbiljno. Kako mogu da kazem da mi nista ne treba? I tako, gomila stvari samo skuplja prasinu. Balasevicevi CDovi koje je izdavao nakon sto smo dosli ovamo stoje jos uvek neotvoreni. Prvi sam zapravo otvorila i nekako mi nije legla muzika. Posle toga je odlazio direktno u arhivu. Za knjige "Dnevnik jedne domacice" ili smece Isidore Bjelice da ni ne pricam. Cak ni Momo Kapor nije prosao test citljivosti.Njima, opet, sem para nikad nista nije falilo... Niti sam se trudila da nesto jurcam po radnjama i nagadjam im ukus...

Link to comment

Situacija skoro ista ali malo razlicita. Let Bgd-Lux traje sa sve presedanjem 2-3 sata, tako da krempite ostanu cele i 'ladne :)Sestra mi donela pre par nedelja medenjake sto mama najbolje pravi :D zivim u zemlji Sampion Evrope u poslasticarenju - mamini medenjaci opet najbolji :)trazila slatko od dunja sa orasima - Sestra donelaakciju "kupujemo domace" Sestra podrzala kupovinom par jaknica kod Dragane Ognjenovic i jednom haljinom koju sam nosila celog leta i svi pitali "gde si je kupila" :wub:iz mamine i tatine baste uvek mi donesu/ja donesem ogromnu kesu persuna - taj najlepse mirise i tata ostavi najveci paradjiz da poklonim komsijama i sargarepu i koren persunaSestra me razmazila (a i ja nju) pa mi donela sad opasno lepe cipele Lidije Jovanovic Muzika - trazila onomad novi CD Dece Losih Muzicara a dobila i Jarbole :)Momo Kapor je otisao u kantu za smece - rekli smo da nam vise ne salju takve likove...Ja nosim kafu, nasu domacu luxo cokoladu i sir

Link to comment

E jebat ga, pa to u Australiju ne sme da se unese... Nista od hrane. Ma blato rodne grude ne sme da se prenese (oprali mi na granici blatnjave cipele koje su bile spakovane u koferu).Kakve krempite, kakvi kajmaci i bakraci.

Link to comment

PS. Mati jednom prilikom ponela lesnike. Ja reko' nemoj nikakvo zrnevlje, to ovde ne prolazi. Ma jok, ona naravno bolje zna... za unuka, sta ce carinici da kazu na tako nenadjebiv argument.Uzeli joj sve do jednog, eto sta imaju da kazu.

Link to comment

Vi svi kao da ste otisli iz , na primer, Kragujevca u Beograd na studije pa po domovima i iznajmljenim sobama.Ne shvataju da kupujemo kuce, stanove, kola, sve sto su oni ili dobili od Partije/JNA ili nikad nisu imali. Kako bilo, ne mogu da shvate da se nesto "moze", sam svojim radom.Nikada neokusani, misle da CD Balasevica i prsuta i kajmak nesto vrede a opet ne mozes da im kazes da ugase.

Edited by Yoyogi
Link to comment
PS. Mati jednom prilikom ponela lesnike. Ja reko' nemoj nikakvo zrnevlje, to ovde ne prolazi. Ma jok, ona naravno bolje zna... za unuka, sta ce carinici da kazu na tako nenadjebiv argument.Uzeli joj sve do jednog, eto sta imaju da kazu.
Mati posala pindzur, normalno Sestra samo prodje i uzme prtljag, ovde dolaze letovi samo iz EU, pa lokalni carinici valjda misle "sve su to Nemci vec pregledali da se mi dzabe ne smaramo" no medjutim, izgubi se prtljag. Stigne torba posle podne sledecim letom pa sad carinik kao "mora" da pogleda, otvori torbu, uzme pindzur, pita "sta je ovo?" ja: "pindzur" carinik "molim :blink: " , lepo mu objasnim kako se pravi, dam recept, samo sto nije pitao kad da dodje da proba :lol: uzele smo torbu i otisle kuci sa sve pindzurom :DEdit: Yoyogi, mene ne treba uzimati za ozbiljno kao emigranta posto zivim u banana drzavi velicine krushke Edited by msmodesty
Link to comment

Jedan jedini put mi je mama donela teglu ajvara iz domace radinosti u Rim da je vratim u Kanadu. Jedino sto sam sam (u dva dosadasnja odlaska nazad) samoinicijativno dovukao iz Srbije su kile strucnih knjizurina (koje sam mogao da kupim i ovde, ali zali boze svih tih para).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...