Jump to content
IGNORED

Леба и на леба


расејан

Најволијем  

84 members have voted

  1. 1. Хлеб

    • бели хлеб што је као кифла
      23
    • класични бели хлеб
      26
    • полубели хлеб
      7
    • црни хлеб
      31
    • ражани хлеб са кимом
      12
    • ражани хлеб без кима
      18
    • лепиње
      33
    • сомун
      32
    • кифле
      23
    • погачице
      14
    • циповка
      10
  2. 2. На леба мажем и преливам

    • маргарин
      19
    • путер
      42
    • крем сир
      34
    • топљени сир
      17
    • паштету
      35
    • павлаку
      23
    • мајонез
      22
    • маст
      14
    • ништа
      8
    • путер од кикирикија
      15
    • кајмак
      30
    • ајвар/пинђур
      31
  3. 3. Одозго дође

    • џем
      36
    • пекмез
      31
    • мармелада
      31
    • еурокрем, нутела и ини
      40
    • мед
      30
    • алева паприка слатка
      12
    • алева паприка љута
      22
    • вегета и слично
      4
    • сируп
      1
    • шећер
      2


Recommended Posts

ja ovde nasla neki makedonski home made ajvar, kao, ukus mu najpriblizniji onom koji moja baba spremala.... al domachi kajmak nigde... Amisi prave nesto slicno.. al nista kao nas kajmak
Кајмак правимо ми и још само неки Амерички Американци у Колумбији. Чак и у оном босанском ресторану у Тексасу, где спремају босански лонац (ал' га не зову тако), пеку сомун и још којешта, кад мећу кајмака кажу "...посебна мешавина крем сира". Американизовано.Ми једном правили кајмак :). Срећа у нови штедњак са врло прецизним термостатом, па не загорева (баш много). Скидали по 4-5 пута, и добро испало, само ко ће да се млати с тим, целодневни посао док истераш нешто мало из целог галона млека (и то оног са црвеним чепом, од 4%мм).Данас рече најмлађа "знам кад опет одемо кући, прво има да навалим на кајмак и да не знам шта је доста, па ће да ми га буде много већ други дан, и што остане нећу никад ни појести... а кад више не буде онда ћу опет да се ужелим".Е, да, где си нашла тај ајвар? Ми овде нашли само бугарски пинђур, довољно личи да може да прође, ал' као и све остале такве ствари, не распрода се довољно брзо па ови закључе да на томе не може да се зараде, и никад не наруче поново. Тако сам укупно једном нашао Хепокову жилавку, пре десет година, и никад више. Edited by расејан
Link to comment
Е, да, где си нашла тај ајвар? Ми овде нашли само бугарски пинђур, довољно личи да може да прође, ал' као и све остале такве ствари, не распрода се довољно брзо па ови закључе да на томе не може да се зараде, и никад не наруче поново. Тако сам укупно једном нашао Хепокову жилавку, пре десет година, и никад више.
ima ga u Grckim prodavnicamaimg0224cr.jpgdefinitivno najbolji ajvar posle babinog domachog ajvara :wub:http://www.fastpakstore.com/
Link to comment

fale salama, sunka, kobasica i drugi suhomesnati proizvodi pod rubrikom "odozgo dodje", takodje i kackavalj"klasika" mi dodje:slana kombinacija br. 1: krem sir + salama (ili sta vec mesnato)slana kombinacija br. 2: margarin + kackavalj + salama (u tom redosledu, volem kada parce tvrdog kackavalja "legne" u margarin)slana kombinacija br. 3: pasteta + krem sir (redosled zavisi od toga sta se lakse maze, tj. ono tvrdje ide dole)slatka kombinacija br. 1: margarin + dzem/medslatka kombinacija br. 2: evrokrem/cipiripi/nutelaMoz' na kiflu, pogacicu, lepinju, kroasan, sve vrste 'leba, najvise gotovim one za zrnima raznoraznim, "twelve grain" i "multigrain" to u severnoj jamerici zovu. Ali kifle su mi hit, i to one nase, slatke, nema tak'e da se nadju po belom svetu uvek (osim po nasim radnjama naravno).Davno kad skolu pohadjah u dalekoj Kanadi, na nekom kampovanju iznedose leba, dzema, kackavalja, i raznoraznog mesa i povrca sendvice da pravimo. Gledam ja po stolovima, nidje putera, nidje margarina, pitam ja nadleznu "ima li margarina ili putera" a ona me zabezeknuto pogleda "you butter your sandwiches?" a ja uzvratih pogled u stilu "a da li ste vi sa planete Zemlje?"Tada sam shvatio da nikada razumeti necu kulturu anglosaksonsku

Edited by hazard
Link to comment
fale salama, sunka, kobasica i drugi suhomesnati proizvodi pod rubrikom "odozgo dodje", takodje i kackavalj
Не, не, не фале - ово је топић о мазању и преливању. Кад почнеш да ређаш и слажеш, то је већ сендвич (хрв. сложенац), што је већ други жанр. Отвори други топић о сендвичима.
Davno kad skolu pohadjah u dalekoj Kanadi, na nekom kampovanju iznedose leba, dzema, kackavalja, i raznoraznog mesa i povrca sendvice da pravimo. Gledam ja po stolovima, nidje putera, nidje margarina, pitam ja nadleznu "ima li margarina ili putera" a ona me zabezeknuto pogleda "you butter your sandwiches?" a ja uzvratih pogled u stilu "a da li ste vi sa planete Zemlje?"Tada sam shvatio da nikada razumeti necu kulturu anglosaksonsku
Значење речи хлеб није истоветно код нас и код њих. Чак ни не мирише исто. Уосталом, види Обичаји северноамеричких племена на прелому векова под хлеб.Сличан мимоход сам доживео по питању куваног кукуруза. Било је "како можете да мажете путер на кукуруз" наспрам "како можете да једете кукуруз без путера". Није у истом свемиру и готово.
Link to comment
Не, не, не фале - ово је топић о мазању и преливању. Кад почнеш да ређаш и слажеш, то је већ сендвич (хрв. сложенац), што је већ други жанр. Отвори други топић о сендвичима.
don't mind if I do :)
Link to comment

Crni, raženi kruh sa sjemenkama + peanut butter, Linolada, moooužda ponekad marmelada od šumskog voća (ali ovo baš jako rijetko). Inače, baš i nemam tu prehrambenu navadu, da mažem nešto, mislim.Majoneza mi je najdraža u toplom sendviču, paštete mi (uglavnom) smrde, mazalice od sira i ostalih mliječnih proizvoda ne volim, med sakloniBože...I ovo je sad već huljenje u hramu, pardonirajte.Al, evo, kad slažem sendvu, ovo mi je fav kombinacija; crni kruh nakapam bučinim uljem + pršuta + pečena paprika. :wub: Davila bih se u tome.Ajvar obožavam (i sve što je od Paprike poteklo), domaći ajvari su čudo jedno. Čudo. Nema loših.

Edited by Eidyia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...