Jump to content
IGNORED

Леба и на леба


расејан

Најволијем  

84 members have voted

  1. 1. Хлеб

    • бели хлеб што је као кифла
      23
    • класични бели хлеб
      26
    • полубели хлеб
      7
    • црни хлеб
      31
    • ражани хлеб са кимом
      12
    • ражани хлеб без кима
      18
    • лепиње
      33
    • сомун
      32
    • кифле
      23
    • погачице
      14
    • циповка
      10
  2. 2. На леба мажем и преливам

    • маргарин
      19
    • путер
      42
    • крем сир
      34
    • топљени сир
      17
    • паштету
      35
    • павлаку
      23
    • мајонез
      22
    • маст
      14
    • ништа
      8
    • путер од кикирикија
      15
    • кајмак
      30
    • ајвар/пинђур
      31
  3. 3. Одозго дође

    • џем
      36
    • пекмез
      31
    • мармелада
      31
    • еурокрем, нутела и ини
      40
    • мед
      30
    • алева паприка слатка
      12
    • алева паприка љута
      22
    • вегета и слично
      4
    • сируп
      1
    • шећер
      2


Recommended Posts

ja bih izabrala dve kombinacije koje su mi drage.neki crni hlebic sa puno zrnevlja sa puterom i marmeladom od sipka.vreli beli hlebac (kao onaj kod onog albanca u vojvode stepe) sa nekim ljutkastim dobro uprzenim ajvarom.mmmmmmmm...

Link to comment

Ima ono sto se prodaje u Merkatoru i Rodi, da l' ga radi BPI ili Klas ne znam, zove se bakin hleb, crn, okrugao, kilo i po, mesavina neke tri-cetiri vrste brasna, i vredi svaku paru :D Kriska duuuuugacka, iz sredine bude preko 30 cm, pa preko toga pasteta, pa kiseli krastavcici, ali seckani na kolutice, malko tanje... Poezija :)

Link to comment

Crni hleb + puter + meddrooling_homer.gifEvil and upsidedowndrogajos imam 4 tegle meda kuci drooling_homer.gif

Од разноразних зајебанција што овде продају (рецимо, кечап и сенф заједно, па излази на штрафте као паста за зубе - није саставило ни месец на полицама), дојмио ме се сенф са медом. Тако замешено. Својевремено ме теријаки пилетина са таквим сенфом ($6 за сендвич за одваљивање, читав ручак, а на сред Менхетна, пета/47., боли глава колико је строг тај центар) одржавала у животу. Чуј, у животу: радно способног (добро, ајде и гранола и кафа док не дођем до тог сендвича).
Upravo se spremam da (nakon sto sam procitao ovo) odem i kupim senf,posto ga nemamSamo reci,jel to spremim piletinu i samo pored stavim senf i pomesam sa medom,ili stavim u tiganj dok przim ?Uvek senf u tiganj uz biftek (jos jedan homer ovde)
Vasudeva iz kazamata poručuje da je i on fan hleba s paštetom i majonezom, te paradajzom pride. Jedna malo egzotičnija francuska kombinacija mi baš pade na pamet - baget, te meki kozji sir (onaj u obliku rolne) te džemić od smokava. O la la!
Smokve,odavno nisam jeo...Imam jedno drvo smokve dole na moru,al se nisam osladio ovog leta ...Inace dzem od smokava nisam probao,al to je verovatno samo izcedjena smokva...(Tj scooped out)
Pašteta+majonez :wub:nedavno sam se navukla na paštetu od lososa pa se ubijam od nje, mažem je na tost i žderem a zalivam mlekom dok se ne udavim.najbolja opcija: domaći hleb (vruć) + mlad kajmak (onaj vodeni) + pršutai jedna opaska rasejanom: ne kaže se leba i na leba već ''leba i s leba'' -_-
Verovatno ste svi vi probali,a ako niste - ArgetaNajbolja pasteta ikada...Mozda jeste skuplja,al je zato bolja...MNOGO...edit edita edita : argeta je najbolja sama,bez ikakvih dodataka tipa puter,margarin,majonez et cetera Edited by Kolja
Link to comment
Slatk favorit: leba, putera, meda i uz to litar jogurta
najjace. kad sam bila mala, pa na moru u kuci buljuk dece, hranili su nas pastetom na hlebu i zelenom paprikom, to mi je bilo super (dok su oni, nasi roditelji, nase barbe i tetke jeli skampe na buzaru, prstace i ribetinu). Edited by kingmaker
Link to comment

ono sto bih poneo na pusto ostrvo je beli helb + mileram + ljutkasti pindzur.a prosvercovao bih i crni/seljacki vruci + puter i nista viseod maza fali humus koji je neodvojivi deo tankih lepinjica sa tek po kojom nagorelom straftoma evo pastete od sira koju pravim od detinjstva:srednja do veca glavica cluka se izrenda (ili isece na natanje moguce polumesece), izgnjeci se viljuskom jedna konzerva sardine (picajzle mogu pre toga da izvade onu hrskavicu), obilno se zacini solju, biberom, alevom (slobodno preterajte, sir ce sve ubiti), 2 kasice senfa, 1,5 dc majoneza, 1,5 dc milerama i 3/4 do 1 kg kvarka. Lepo rucno izmutiti a pre mazanja u frizider na nekoliko sati.drugim recima - jedan multiple orgazam

Link to comment
ono sto bih poneo na pusto ostrvo je beli helb + mileram + ljutkasti pindzur.a prosvercovao bih i crni/seljacki vruci + puter i nista viseod maza fali humus koji je neodvojivi deo tankih lepinjica sa tek po kojom nagorelom straftoma evo pastete od sira koju pravim od detinjstva:srednja do veca glavica cluka se izrenda (ili isece na natanje moguce polumesece), izgnjeci se viljuskom jedna konzerva sardine (picajzle mogu pre toga da izvade onu hrskavicu), obilno se zacini solju, biberom, alevom (slobodno preterajte, sir ce sve ubiti), 2 kasice senfa, 1,5 dc majoneza, 1,5 dc milerama i 3/4 do 1 kg kvarka. Lepo rucno izmutiti a pre mazanja u frizider na nekoliko sati.drugim recima - jedan multiple orgazam
Ово ме је подсетило на нешто што ја правим/мени праве од детињства. Нема име, али га ја зовем бугарски сир да нам се не затру корени. Изрендам/згњечим 6 ченова белог лука, онда их много посолим, па све то виљушком згњечим, што дуже, то боље. Онда додам прилично першуна (може свеж или сув, само да је што ситнији), па опет виљушком гњечење док год може. Онда се у то стави до пола килограма (а може и мање) неког неутралног сира који треба да буде кремаст, па опет гњечење виљушком колико може. Онда једну, две, три кашике киселог млека, па још гњечења и онда се хлади, па се једе. Једино што ми га хлеб квари, па га заправо једем кашиком.
Link to comment
i jedna opaska rasejanom: ne kaže se leba i na leba već ''leba i s leba'' -_-
"Ша'ш на леба?" је једно, а друго је шта ћеш са лебом - то што му прави друштво може да буде с њим, може и на њему, али не мора. Ово је више сликарски топић, тј ствар је у мазању и преливању.
Upravo se spremam da (nakon sto sam procitao ovo) odem i kupim senf,posto ga nemamSamo reci,jel to spremim piletinu i samo pored stavim senf i pomesam sa medom,ili stavim u tiganj dok przim ?
Много очекујеш од обичне сендвичаре. Тај теријаки чикин је обична похована пилетина, бело месо, с тим што је ваљда одлежало у неком пацу (можда баш теријаки сос). Ово је сендвич, дакле земичка у виду векне од око 250г (вероватно пола фунте), па ту дођу два-три комада тог као похованогрж (кажем као, јер овде не знају за поховано - никад не уваљају у брашно па у јаја, него се или спрема нека смеша за уваљивање, или иде у презле, или обоје), около којешта, неки као прилог, салата и ваљда и маслинке, а на пилетину иде подужи цик цак штрц тог сенфа са медом.Откако имам то пристао сам опет да једем овдашње виршле, иако има већ неколико година откако нисам нашао праве, све неки сунђер. Јер ми је без везе да сенфа за вечеру једем с нечим другим :).
Link to comment

Dok je baba bila živa: vruća pogača od crnog brašna i stari kajmak, a ako nema starog onda mladiSada: ražani hleb sa semenkama i pomešani krem sir sa ≈ 0% ml.masti+ blagi ajvar

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...