Jump to content
IGNORED

Леба и на леба


расејан

Најволијем  

84 members have voted

  1. 1. Хлеб

    • бели хлеб што је као кифла
      23
    • класични бели хлеб
      26
    • полубели хлеб
      7
    • црни хлеб
      31
    • ражани хлеб са кимом
      12
    • ражани хлеб без кима
      18
    • лепиње
      33
    • сомун
      32
    • кифле
      23
    • погачице
      14
    • циповка
      10
  2. 2. На леба мажем и преливам

    • маргарин
      19
    • путер
      42
    • крем сир
      34
    • топљени сир
      17
    • паштету
      35
    • павлаку
      23
    • мајонез
      22
    • маст
      14
    • ништа
      8
    • путер од кикирикија
      15
    • кајмак
      30
    • ајвар/пинђур
      31
  3. 3. Одозго дође

    • џем
      36
    • пекмез
      31
    • мармелада
      31
    • еурокрем, нутела и ини
      40
    • мед
      30
    • алева паприка слатка
      12
    • алева паприка љута
      22
    • вегета и слично
      4
    • сируп
      1
    • шећер
      2


Recommended Posts

Da li još neko jede hleb s paštetom, pa odozgo malo majoneza? I paradajz pride? Smrt!
Daaa, ja! :wub:A umem da stavim i senf preko paštete.. :blush: Med imam uvek u kući, pa kad mi padne šećer a nema ništa drugo slatko, dobar je on.
Link to comment
A umem da stavim i senf preko paštete.. :blush: Med imam uvek u kući, pa kad mi padne šećer a nema ništa drugo slatko, dobar je on.
Од разноразних зајебанција што овде продају (рецимо, кечап и сенф заједно, па излази на штрафте као паста за зубе - није саставило ни месец на полицама), дојмио ме се сенф са медом. Тако замешено. Својевремено ме теријаки пилетина са таквим сенфом ($6 за сендвич за одваљивање, читав ручак, а на сред Менхетна, пета/47., боли глава колико је строг тај центар) одржавала у животу. Чуј, у животу: радно способног (добро, ајде и гранола и кафа док не дођем до тог сендвича).
Link to comment
Senf sa medom? Pa nisam baš sigurna da bih probala..:unsure:U poređenju sa tom 1 perverzijom, moj senf preko paštete zvuči prilično konzervativno..
Тако сам и ја мислио, међутим... изненадио сам се. Мислим да ту и не иде нешто много меда, и сенф је нешто тамнији, онако баш мрк, ал... ма чудо једно. Уз виршле (откако нигде више не могу да нађем салфаладе) иде боље него обичан.Прексиноћ сам пробао млевену слачицу - оно што меду сенфу даје љутину, посуо мало по пиринчу. Нема укус, али зато греје :).пјаф(рж): :isuse: Edited by расејан
Link to comment
Тако сам и ја мислио, међутим... изненадио сам се. Мислим да ту и не иде нешто много меда, и сенф је нешто тамнији, онако баш мрк, ал... ма чудо једно. Уз виршле (откако нигде више не могу да нађем салфаладе) иде боље него обичан.
Na prvu loptu mi je čudno, ali verovatno bih probala i ja. Jer i inače volim sve te mazalice. Evo, još nisam glasala - ne mogu da se odlučim..
Link to comment

Skoro jedoh neki jebački tostiran crni lebac, preko njega namazao neki "mladi sir" (više liči na kiselo mleko, blag ukus), onda šljusnuo neki sos od balzamika i šumskog voća, pa pršuta, al ne ona presušena. Odlično.

Link to comment

tostirani crni hleb + kikiriki puter + neki kiseli dzem, najbolje lezi od visanja - slatkolepinja + kajmak + domaci ajvar - uh! i ja volim senf s medom. kad ne nadjem ili zaboravim da kupim, ja pomesam obican senf i med, nije isto al' radi poso. volim da namazem crni tost tim senfom (kad nema namazem obicni pa nakapam med preko) isecem tanke kriske sira (cedar ili tako neki)i kriske svezeg krastavca na to. to mi je, rekao bih, najcesci dorucak

Link to comment

Vasudeva iz kazamata poručuje da je i on fan hleba s paštetom i majonezom, te paradajzom pride. Jedna malo egzotičnija francuska kombinacija mi baš pade na pamet - baget, te meki kozji sir (onaj u obliku rolne) te džemić od smokava. O la la!

Link to comment
moze objasnjenje za sirup?
Овде је популаран сируп од јавора, који углавном иде на палачинке и бакин кољачрж, а онда и на било који други комад теста, те стога може и на леба. Отприлике, гдегод може мед, може и то.Америчке палачинке су мање а дебље, и мислим да их не смотавају. Нисам пробао.
Link to comment

Pašteta+majonez :wub:nedavno sam se navukla na paštetu od lososa pa se ubijam od nje, mažem je na tost i žderem a zalivam mlekom dok se ne udavim.najbolja opcija: domaći hleb (vruć) + mlad kajmak (onaj vodeni) + pršutai jedna opaska rasejanom: ne kaže se leba i na leba već ''leba i s leba'' -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...