Jump to content
IGNORED

Леба и на леба


расејан

Најволијем  

84 members have voted

  1. 1. Хлеб

    • бели хлеб што је као кифла
      23
    • класични бели хлеб
      26
    • полубели хлеб
      7
    • црни хлеб
      31
    • ражани хлеб са кимом
      12
    • ражани хлеб без кима
      18
    • лепиње
      33
    • сомун
      32
    • кифле
      23
    • погачице
      14
    • циповка
      10
  2. 2. На леба мажем и преливам

    • маргарин
      19
    • путер
      42
    • крем сир
      34
    • топљени сир
      17
    • паштету
      35
    • павлаку
      23
    • мајонез
      22
    • маст
      14
    • ништа
      8
    • путер од кикирикија
      15
    • кајмак
      30
    • ајвар/пинђур
      31
  3. 3. Одозго дође

    • џем
      36
    • пекмез
      31
    • мармелада
      31
    • еурокрем, нутела и ини
      40
    • мед
      30
    • алева паприка слатка
      12
    • алева паприка љута
      22
    • вегета и слично
      4
    • сируп
      1
    • шећер
      2


Recommended Posts

Након Хелиног судара са животом у облику векне снова, нема друге него да приступимо к гласању.Пошто има само три питања, нисам могао да раздвојим комбинације на слатке (леба-путера-меда, леба-маргарина-џема) и неслатке (леба-масти-вегете, леба-путера-алеве), него гледајте да укључите све што вама долази у обзир у некој комбинацији.Дакле, дај да намажемо по један...

Edited by расејан
Link to comment
Puter od kikiriki pokraden! angry.gifA moj omiljeni. OK, i tu bi se nesto naslo, ali posto je uskoro vreme za uzinu, onda bolje prvo da je'm, da ne bi salivirao™ po leptopu.
Забојавијо (не гледај спојлер, пише зашто), ал' пошто сви остали мање више спавају, исправих пре него што је ико стигао да гласа.

Свиђа се и мени, а заборавио зато што га сад трошимо само као мамац кад трујемо пацове... а и више волим кикирики у чврстом стању

Link to comment

hleb da dobrom korom, hrskavom i tvrdom, baget = leb u donjoj listi + pogača leb+mladi kajmak+ajvar, pogača+mladi kajmak, leb+eurokrem, leb+puter od badema, leb+puter od lešnika, leb+puter+med, leb+puter+džem, leb+neslani kajmak+med/džem, leb+riblja pašteta+pinđur

Link to comment

Glasao sam za dobar deo liste, barem ono što znam šta je (deder, šta je somun, mislio sam da je to izumrlo sa Soluncima, ima li kakvog modernog primera? I cipovka?). Vrlo sam neprobirljiv. Inače, volim da tostiram sve što u toster može da se utera, npr. stari baget isečen na šlajfne.Ono što veoma često mažem na tost je avokado. To je, pored putera od kikirikija, i najčešće. Margarin je OK, međutim to je dosadno, a puter izbegavam, kao i nutelu, pošto tu numem da stanem.

Link to comment

Rado se secam topolog, belog hleba koji su zene u mojoj siroj porodici mesile i pekle u sporetu na drva (u Srbiji smo imali smederevce, u Crnoj Gori cigance). Preko njega su svi mazali mast i alevu papriku, a ja bih pustio pastetu da se istopi i da je hleb upije. Uz to je islo home made kiselo mlako, a posle eurokrem. Isto se tako topi i pusi.Puter je zakon za takve hlebove, ali i mlad kajmak. Uz neke cvarke (one krupne, mesnate) i home made kiselo mleko i tursiju... Uh.

Link to comment

Na domaći hleb, dok je još vreo, stari, punomasni kajmak sa Zlatara. Ili umesto hleba lepinjice pravljene u tu svrhu. To mi je omiljeno.A može i pašteta na neki fin, hrskav nebeli hleb. U poslednje vreme mi je omiljena pureća Argeta. I uz to obilje svežeg povrća za salatu.Slatke varijante ne trošim. Uopšte malobrojni su trenuci kad mi se prijede slatko. Kad sam na nekom svečanom ili zvaničnom obedu, pa na kraju probam i slatko, po sistemu kud svi Turci... , mogla bih ono slano što sam izjela sve iz početka. Kao da nisam ništa ni okusila.

Link to comment

Da vidimoKajmak samostalnoKajmak + ajvarAjvar samostalnoPasteta + svapski sirSvapski sir + ajvarMast + aleva paprika (+ vegeta opciono)Salata od plavog patlidzanaPaprike u pavlaciSa svim ovim moze da ide i neka salama, kobasica, mortadela ili druga mesna preradjevina, kao i kackavalj.Pekmezi, dzemovi, marmelade svake vrstePuter + medMedEurokremOgladneo sam

Link to comment

Мени фаворит свих фаворита хлеб и путер без ичег другог.Као слано, може онај тзв. а ла кајмак, а нарочито Катунски кајмак.Као слатко, заправо не волим баш слатко на хлебу.

Link to comment

Leb i eurokrem nemaju konkurenciju, mada izbegavam da jedem slatko. Zato kad sednem, oderem pola leba i 300-400 grama eurokrema bez problema. Jednom smo burazer i ja unistili kantu od 3 kile za vikend.

Link to comment
Glasao sam za dobar deo liste, barem ono što znam šta je (deder, šta je somun, mislio sam da je to izumrlo sa Soluncima, ima li kakvog modernog primera? I cipovka?). Vrlo sam neprobirljiv. Inače, volim da tostiram sve što u toster može da se utera, npr. stari baget isečen na šlajfne.Ono što veoma često mažem na tost je avokado. To je, pored putera od kikirikija, i najčešće. Margarin je OK, međutim to je dosadno, a puter izbegavam, kao i nutelu, pošto tu numem da stanem.
Сомун је нешто као лепиња али величине пице, и мало тање од лепиње; и сече се као пица. Тога сам јео по Сарајеву - гледао сам да сваки пут свратим у ћевабџиницу Ејуба Мркве на Баш Чаршији, десет у сомуну са јогуртом. Мислим да сам колико јуче видео фотку да то и неко у Београду прави, па сам рачунао да је познато.Циповка је округла векна од кило ипо до две, војвођанска углавном, зарезана само једном тако да има као талас одозго кад нарасте. Тај набор се зове пупушка.п.с. додао кајмак и ајвар... ко хоће да гласа поново, изволте. Edited by расејан
Link to comment

Glasala za kiflu + puter + med, mada je veoma lepa varijacija na temu (koju sam, silom prilika, otkrila u porodilištu) - zemička, neslani krem sir (ovde se to zove Quark, u Srbiji ne postoji ekvivalentan proizvod) i med. Da li još neko jede hleb s paštetom, pa odozgo malo majoneza? I paradajz pride? Smrt!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...