Jump to content
IGNORED

Tandrljanje™ unlimited


Indy

Još 1 u beskonačnom nizu besmislenih pooll(tm)-ova  

37 members have voted

  1. 1. Tko je die beste!? Prvih 20

    • Jimi Hendrix
      22
    • Duane Allman
      4
    • B. B. King
      4
    • Eric Clapton
      5
    • Robert Johnson
      2
    • Chuck Berry
      6
    • Stevie Ray Vaughan
      5
    • Ry Cooder
      4
    • Jimmy Page
      5
    • Keith Richards
      7
    • Kirk Hammett
      6
    • Kurt Cobain
      5
    • Jerry Garcia
      2
    • Jeff Beck
      4
    • Carlos Santana
      5
    • Johnny Ramone
      4
    • Jack White
      3
    • John Frusciante
      4
    • Richard Thompson
      5
    • James Burton
      3
  2. 2. Tko je die beste!? Drugih 20

    • George Harrison
      9
    • Mike Bloomfield
      2
    • Warren Haynes
      2
    • The Edge
      2
    • Freddy King
      2
    • Tom Morello
      6
    • Mark Knopfler
      15
    • Stephen Stills
      4
    • Ron Asheton
      4
    • Buddy Guy
      3
    • Dick Dale
      2
    • John Cipollina
      3
    • Thurston Moore
      7
    • Lee Ranaldo
      7
    • John Fahey
      4
    • Steve Cropper
      3
    • Bo Diddley
      9
    • Peter Green
      4
    • Brian May
      4
    • John Fogerty
      3
  3. 3. Tko je die beste!? Trećih 20 - Nema više mesta

    • Clarence White
      2
    • Robert Fripp
      8
    • Eddie Hazel
      2
    • Scotty Moore
      3
    • Frank Zappa
      9
    • Les Paul
      4
    • T-Bone Walker
      2
    • Joe Perry
      3
    • John McLaughlin
      9
    • Pete Townshend
      9
    • Paul Kossoff
      2
    • Lou Reed
      10
    • Mickey Baker
      2
    • Jorma Kaukonen
      3
    • Ritchie Blackmore
      7
    • Tom Verlaine
      5
    • Roy Buchanan
      4
    • Dickey Betts
      2
    • Ed O'Brien
      4
    • Johnny Greenwood
      6


Recommended Posts

Ostatak ove poprilično smućkane Rolling Stone liste 100 najboljih gitarista je ovde (Paco pokraden!) Pooll™ je tu čisto zabave radi, a možda i da podseti na neke manje poznate guitar gods. Uglavnom, šta mislite, koja je funkcija tandrljanja™ u modernoj glazbi? Kada je ono drndanje bez milosti™, a kada je Bobu* milo?Mnim da je razlika mala, ali statistički značajna™.----*(Ne znam je li trač ili istina, ali Dylan je rekao da mu je želja da džemuje sa Metalikom... u to ime, Kirk neka povjede kolo tandrljaško!)PS. Živjelo tandrljanje™!

Edited by Indy
Link to comment

nisi najbolje postavio ovo glasanje jer meni recimo neki za koje ne bih glasao za no1 (iz opcije prvih 20) radi kao no2 ili no3....tako da sam glasao za1. jimmy page2. thurston moore3. tom verlainesto naravno da nema veze sa mozgomvoleo bih da je moglo ovako1. jimmy page2. keith richards3. jimi hendrixEDIT = a subjektivno sem pagea za koga sam glasao samo zbog svirke na zivim led zep albumima how the west was won koja je gitarski koltrejn, sa ovih lista najvise volim ry coodera da slusam ali on nema to autorstvo i inovativnost koja se trazi, covek je vise muzikolog nego autor, plus naravno moore/ranaldo dvojac

Edited by gazza1
Link to comment

- SRV- Buddy Guy- John McLaughlinLista kao lista, ne moze da bude po svim ukusima pa to ti je... :) Neki od omiljenih mi gitarista su nezasluzeno na dnu liste, neki od manje omiljenih jos nezasluzenije na vrhu... Najgore je sto nekih uopste i nema, poput recimo Hank-a Marvin-a a pre svih Django-a Reinhardt-a...http://www.youtube.com/watch?v=kyOQObPw0ssUzgred, ako nekog zanima, dokumentarac o genijalcu:

http://www.youtube.com/watch?v=Y5Zk2gAJ0Kk
http://www.youtube.com/watch?v=V1d4ucpb4VY
http://www.youtube.com/watch?v=N6RvyqSZFbo
http://www.youtube.com/watch?v=oljzjSJgwf4
http://www.youtube.com/watch?v=3U76ZDgAh-I

Link to comment

johnny marr i vernon reid, ak mi picajzlisanje neće biti uzeto za zlo :Pi bob mould iz husker du dana i kevin shields, zbog tretmana, ne zbog virtuoznosti.da budem iskren, probo sa prangijanjem i pisanjem - ne ide, jbga, pa i nisam dovoljno stručan za ovakvu vrstu komentara.al' opet, ima jedna stvar. je l' nekom bilo interesantno da gleda kako ovi ljudi doživljavaju muziku i sviranje na svom instrumentu?buddy holly cupkao, hendrix bio na drugoj planeti, bb kinga kao da je potrefljivala struja dok okida, kurt izgledao vazda kao da će se ubiti, marr kulirao u mokasinama, ira caplan iz yo la tengo nekad fin deča;ić, nekad ludi, william reid iz jesus and mary chain voli da stoji ko vojnik dok drugima rastura čulo sluha, keith ima ma-zabole-me-patka stil sviranja. skroz interesantno, bar meni.

Edited by Malkmus
Link to comment

Frip i Hendriks. Baš je mogao Pejdž da upadne u drugu grupu, pa da glasam i za njega.edit: pank pokraden, gde su Džons ili Stramer?

Edited by Anonymous
Link to comment
nisi najbolje postavio ovo glasanje jer meni recimo neki za koje ne bih glasao za no1 (iz opcije prvih 20) radi kao no2 ili no3....tako da sam glasao za1. jimmy page2. thurston moore3. tom verlainesto naravno da nema veze sa mozgomvoleo bih da je moglo ovako1. jimmy page2. keith richards3. jimi hendrixEDIT = a subjektivno sem pagea za koga sam glasao samo zbog svirke na zivim led zep albumima how the west was won koja je gitarski koltrejn, sa ovih lista najvise volim ry coodera da slusam ali on nema to autorstvo i inovativnost koja se trazi, covek je vise muzikolog nego autor, plus naravno moore/ranaldo dvojac
Objektivno™, ne može nikako da se napravi pooll™, jerbo ih ima previše. Na RS listi ima 100, a daleko od toga da su to svi od interesa. Plus, ovo je bućkuriš svih stilova, doduše fale jazz i flamenco... u teoriji bi mogli imati posebne liste za šredere, za melodične soloiste, za ritam gitariste, za punkere, za džezere, akustičare, itd. itd.Meni su zanimljivi komentari na ovu i jednu drugu sličnu listu (najbolji soloi ever od Guitar Player magazina). Ukratko, niko nije zadovoljan, a posebno su zabavni metalhed ziloti sa svojim šrederima koji bi trebalo da zauzimaju sva prva mesta ;-)(Nadam se da će rasejah da mi ponudi adekvatnu srpsku alternativu za shredding, ;-)).Pored onih očiglednih (Hendrix, Page i slično), sa ove liste volim i neke manje prominentne. Npr. Mick Ronsona, Bob da mu dušu prosti. Ry Cooder je prejebeni genije, možda čak i potcenjen kao takav. Što više slušam Metallicu, sve me više impresionira K. Hammett, zna da prži riffove dostojne Iommia, a i da šreduje kad treba (kako ga je profesor Satriani učio). Zappa treba da je više na listi, for my money. A bogme i Neil Young (kako vreme prolazi, sve više cenim njegov gitarski rad u odnosu na druge stvari koje je uradio). & Eddie Hazel, sve što ću reći: :Hail: Edited by Indy
Link to comment
(Nadam se da će rasejah da mi ponudi adekvatnu srpsku alternativu za shredding, ;-)).
Резанце имамо, само треба смислити глагол.Мним (уважавам добар налаз!) да би пре требало нагласити поступак него производ, те уместо сецкања улажем прекрупу.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...