Jump to content
IGNORED

BOG, ima li Ga ili Ga nema...


woodooinstalater

Recommended Posts

ал кад не можеш све доказати тако како си навикао,  некад не видиш добро

на интернету налози са аватарима, а аватари са бајтовима и битовима, па ти види

Link to comment
On 31.12.2018. at 0:45, Bujodrag said:

Krošek, znaš i sam da sam se ponekad (ali ne uvek) smejao tvojim postovima. 

Ali, ti si naš. Nemoj trošiti vreme na ove budale. 

Postoji samo jedno pitanje koje vernicima treba postaviti i na kojem uvek padnu, obaška (©namenski) što navale kao insekti na sijalicu a to je: ZAŠTO?

 

Da bi ljudi imali koga da okrive za sve što im se ne svidi?

Link to comment

Бог је - ово није моја паралела, парафразирам - као капо у концентрационом логору: иде наоколо са великом мотком и очас посла, методом случајног избора, затуче некога из чиста мира и без икаквог разлога, напросто зато што му се може, а да притом нимало није од значаја јели затучени ичим заслужио батину и у којој мери...

Наравно, по некад може да се догоди да удели и додатну кутлачу бућкуриша од гершле, опет онако како му дуне... 

То се онда зове божја милост... :fantom: 

Link to comment

a slobodna volja nista? pa jel te nisu obavestili da zivimo u najboljem od svih mogucih svetova. kada na skali "dobro u svetu" idemo ulevo, to su svetovi odvec nepotrebne patnje, a kada idemo udesno, to su svetovi nekakvog isforsiranog gestalt sklada gde ona ekstra dobrobit koja se javlja ide na racun slobodne volje I potire moralnu sustinu svog postojeceg dobra.

 

pogledaj kinu I njihovo uvodjenje tzv. sistema drustvenog kredita. moralno vrednovanje gubi sustinu jer su moralni postupci uslovljeni podsticajima kao sto je mogucnost koriscenja raznoraznih usluga. fakticki prinuda. ali I kad kroz par generacija vise ne bude prinuda nego postane obrazac, tad postaje nesto automatski, pa opet nema moralnu bitnost.

 

problem zla je stranputica za ateiste.

Edited by Krošek
Link to comment

слободна воља..ево данас написах, а нисам вешта, и детињаста сасвим...све што прочитах, у воду пало, да се окупа, да потоне, да три дана у риби проћути

 

 

измештање

Када нас усаврше и поставе у оквире, немамо много избора. Једно време смо сасвим дисциплиновани. Онда постанемо снисходљиви. Онда лажемо једни друге, а највише сами себе.
Кад се досегне критична тачка, сви кораци улицу премере. Свако своју меру додаје. Светлости градова постану мера упаљених лампи мобилних телефона. Слојевито обучени, измичемо онима који су савладали пребројавање.
Једна реч се издваја. Она која повезује власт и бордел. Скупља уста, горка је. Сваки лек је горак учили су нас. Чак и су нам давали плацебо. Чак и кад смо се уљуљкавали хомеотерапијама и здравом, органском храном.
Ова прича измешта. Ово је измештена прича и зато у њој редослед није важан.
Важна је лаж којом дозивамо лек. Волимо да се лечимо. Навукли смо се на лекове. Ми који иначе заобилазимо једни друге, хипнотисани сликама које нас спремају на катаклизму већих размера, облачимо патике за шетњу.

 

Link to comment

Осим наведеног, лаже, лицемер је или у животу ништа што вреди пробао није: Рај је наменио богомољкама, богомољцима, трезвењацима, десничарима, дакле претворио га у једно екстремно досадно место, док Паклом, где седе пијандуре, наркомани, левичари и остали грешници и где се у ствари одиграва права журка и никад није досадно плаши мечку решетом :fantom:

Link to comment

Smarate neviđeno.

Okej, ukapirali smo. Ne verujete u boga i prezirete one koji veruju, neki čak idu dotle da ih nazivaju glupima (iako se to lahkom proverom kosi sa činjenicom da su neki od najbitnijih predstavnika ljudske rase bili duboko religiozni).

Kako vam, jebote, ne dosadi da davite godinama na istu temu na isti način?!

 

#muzički intermeco

 

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
29 minutes ago, namenski said:

Осим наведеног, лаже, лицемер је или у животу ништа што вреди пробао није: Рај је наменио богомољкама, богомољцима, трезвењацима, десничарима, дакле претворио га у једно екстремно досадно место, док Паклом, где седе пијандуре, наркомани, левичари и остали грешници и где се у ствари одиграва права журка и никад није досадно плаши мечку решетом :fantom:

 Није тако, нема ни досаде, ни батина, ни лажних представа..та слика је део арсенала неверујућих, када се у ровове своје забарикадирају...

Има једна прича, о десет губаваца...изцељени били..и само се један вратио да заблагодари..а и он Самарјанин био..

Немам обичај ни намеру да мисионарим, али верујем Ето, дубоко и истински. Тако је то са мном. :grozan:

Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

Smarate neviđeno.

Okej, ukapirali smo. Ne verujete u boga i prezirete one koji veruju, neki čak idu dotle da ih nazivaju glupima (iako se to lahkom proverom kosi sa činjenicom da su neki od najbitnijih predstavnika ljudske rase bili duboko religiozni).

Kako vam, jebote, ne dosadi da davite godinama na istu temu na isti način?!

 

#muzički intermeco

 

 

 

:rolleyes:

Link to comment
21 minutes ago, pt 2.0 said:

činjenicom da su neki od najbitnijih predstavnika ljudske rase bili duboko religiozni

Kakve veze imaju pisanija na ovom topiku sa pravom, svakog divljenja i postovanja dubokom, istinskom religioznoscu? :) 

Prosto, bilo bi greota, nedopustivo, ovde cak i pomenuti Ispovest Ivana Karamazova, Poemu u Velikom Inkvizitoru, Njutna i ostale da ne pominjem, ne budi mi zamereno....

 

I, kad smo kod muzickog intermeca:

 

Link to comment
On 31.12.2018. at 2:21, Bujodrag said:

hajde da se udružimo i osnujemo neku sektu, da uzmemo silne pare glupim sirotanima jer religije samo za to i služe.

Brt, kad je mogo Ron L. Habard, što ne bi i ti, samo napred...

Link to comment
31 minutes ago, marija m said:

 Није тако, нема ни досаде, ни батина, ни лажних представа..та слика је део арсенала неверујућих, када се у ровове своје забарикадирају...

Има једна прича, о десет губаваца...изцељени били..и само се један вратио да заблагодари..а и он Самарјанин био..

Немам обичај ни намеру да мисионарим, али верујем Ето, дубоко и истински. Тако је то са мном. :grozan:

Vidi, ovako: uz uvazavanje tvojih religijskih i svih ostalih uverenja u koja apsolutno niko nema prava da dira, jos manje da se sa njima sprda, jedno sam - na tezi nacin - , naucio, a to je da je svako javno trcanje okolo i mahanje svojim uverenjima - od bogomoljaca do komunista ili takozvanih bogomoljaca i takozvanih komunista -  po defaultu sumnjivo.

Nagledao sam se, naime, i jednih i drugih koji su bez problema i dilema ocas posla menjali stranu, tako da svako javno ispoljavanje docekujem sa zestokom skepsom.

Tvoje takodje, sa sve nabacivanjem popovskih floskula izvucenih ko zna odakle: Biblija je sasvim dovoljna, a jos je dovoljnije da dodjes i kazes da si vernik i da je to oblast u kojoj naprosto tudji komentari nemaju smisla.

Obaska sto je sam cin vere duboko, da dublje ne moze biti, intiman, lican i nedeljiv, narocito na mestima kakav je recimo ovaj forum na kome se u rovove  ukopava, a na barikadama - zabarikadira.

Tako da veruj ti duboko i istinski, ali je sve sto ovde radis preko toga, sa sve napinjanjem da nas ubedis...

I obaska sto mi pisanje исцељени na gore boldovan nacin dodatno pali crvene lampice na kontrolnoj tabli, onako bas srBski, ako razumes sta hocu da kazem ;)

Tako da tebi svaka cast i cest, ali, ako me slusas, mani se price o bogu, znace on sta ce sa sobom i bez tebe i bez mene, pun je forum tema na kojima mozes da ga branis kako dolikuje.

Link to comment
54 minutes ago, namenski said:

Vidi, ovako: uz uvazavanje tvojih religijskih i svih ostalih uverenja u koja apsolutno niko nema prava da dira, jos manje da se sa njima sprda, jedno sam - na tezi nacin - , naucio, a to je da je svako javno trcanje okolo i mahanje svojim uverenjima - od bogomoljaca do komunista ili takozvanih bogomoljaca i takozvanih komunista -  po defaultu sumnjivo.

Nagledao sam se, naime, i jednih i drugih koji su bez problema i dilema ocas posla menjali stranu, tako da svako javno ispoljavanje docekujem sa zestokom skepsom.

Tvoje takodje, sa sve nabacivanjem popovskih floskula izvucenih ko zna odakle: Biblija je sasvim dovoljna, a jos je dovoljnije da dodjes i kazes da si vernik i da je to oblast u kojoj naprosto tudji komentari nemaju smisla.

Obaska sto je sam cin vere duboko, da dublje ne moze biti, intiman, lican i nedeljiv, narocito na mestima kakav je recimo ovaj forum na kome se u rovove  ukopava, a na barikadama - zabarikadira.

Tako da veruj ti duboko i istinski, ali je sve sto ovde radis preko toga, sa sve napinjanjem da nas ubedis...

I obaska sto mi pisanje исцељени na gore boldovan nacin dodatno pali crvene lampice na kontrolnoj tabli, onako bas srBski, ako razumes sta hocu da kazem ;)

Tako da tebi svaka cast i cest, ali, ako me slusas, mani se price o bogu, znace on sta ce sa sobom i bez tebe i bez mene, pun je forum tema na kojima mozes da ga branis kako dolikuje.

у праву си сасвим..непписмена сам...знаш само сам основну завршила...и попови ми дошли главе због болести...а лекари ме кљукају лековима...и хвала вам што сте ме саслушали....и имам визије...много ме муче..праштај...изцелиће ме Господ знам

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...