Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

Zato sto sam samo 1 gresan covek i zato sto mi je, posle ukidanja 27-godisnjeg bana do koga je doslo bez prestupa, rekla da mogu da se vratim na forum, ali da se od sada vladam dobro laugh.gif
Ja se na taj forum vracam samo da bi me ponovo banovali. Uglavnom mi brisu svaki post cim vide nick. Fino im se najebem majke i onda opusteno mogu da budem fini prema drugima.
Link to comment
A gde je opcija "sex, drugs & rock'n'roll"? Pa ovo sveto trojstvo je najvaznije, za ime boba!
Sve pomenuto je obuhvaćeno više generičkim kategorijama (tjelesna zadovoljstva, opijati svih vrsta, te umjetnost).Jedino me ono Lavinijino malo pokolebalo, pomislih da sam to zaboravio. Ljubav. Možda u stvari ne razumem šta se pod tim tačno misli, to mi je još neodređenija kategorija nego "Bog". Tj. u taj kontejner svako može da stavi šta mu padne na pamet. Što rekao Brian Eno, ja sam antiromantik iz istog razloga iz koga sam ateista - verujem da je sve unutar nas samih, da nema ničeg van. A nisam baš sasvim siguran ni da nas ima, mislim zaista ima. Mislim da je to samo trik koji mozak izvodi... Edited by Indy
Link to comment
Hat, mislim da bi pravi odgovor bio: 42 zato budite fini jedni prema drugima. cool.gif
Да, зато сам морао да обришем свој првобитни избор, да бих могао да упишем та два (и још два, ваљда, не сећам се).
Što rekao Brian Eno, ja sam antiromantik iz istog razloga iz koga sam ateista - verujem da je sve unutar nas samih, da nema ničeg van.
Ко што ме један таксиста овде питао да ли верујем и у шта... слушао је отприлике док није остало километар до циља, а онда одврнуо своје рекламе, вергла ли вергла, исусљубавдоброчовексрећа, доброчинство. Реко "чуј, ако већ не умеш да нађеш у себи нађеш разлог да би чинио добро, онда свакако треба да верујеш у некакав спољашњи, треба ти".
Link to comment
  • 1 month later...

smiso je u razlikovanju od drugih. every single hjumanoid se razlikuje, a i trudi se da se razlikuje i da to istakne. kao sto informacija koju prenosimo jedni drugima nije u slovima nego u rasporedu slova i njihovim razlicitim oblicima, recimo slovo A ne znaci nista dok se ne stavi u recenicu tako ni svaki covek ne znaci nista sam po sebi osim u odnosu na druge. tako da se smisao zivota krije u razlikama izmedju ljudi a ako hocete i izmedju zivotinja. zato se i tako borimo da se razlikujemo. razlike i promene to je sustina zivota, zato je i propo komunizam jer je pretpostavio da su svi ljudi jednaki, a nije u tome fora. i onda se u toj borbi razlika stvori nesto novo i taj zivot se rasiri dalje.tako nekako

Edited by Nevertheless
Link to comment
  • 5 weeks later...

Zaboravih na ovaj topik... ima nešto u ovom što Nevertheless piše... kao da je svako fragment (neko malecni, neko veći, a neko ogromantan, kao npr. Isus, ili Marks) nečega što bismo mogli nazvati "Velikom Narativom". To je kao gigamegadžinovska multidimenzionalna biblioteka (medij može biti različit, ali svodi se na gene i meme) gde je sve što ostane iza svakog od nas, u "fajling sistemu". To sam (kao koncept) drpio čini mi se od Den Deneta. I na kraju moram da citiram Vudi Alena: "Here is but a small sample of the main body of intellectual treasure that I leave for posterity, or until the cleaning woman comes."

Link to comment

nema ga, naravno. ima samo dobrih i losih nacina da se prozivi.pri cemu suocavanje sa besmislom vecinom ide u onaj los nacin,jer kod slinavijih ljudi stvara neopisivu paniku.

Link to comment

А с друге стране, шта ће нам некакав смисао? Да се осећамо да смо део неког великог плана, па да имамо рашта да се жалимо на додељену нам улогу? Или да проведемо пола живота покушавајући да докучимо План, а другу половину удевајући се у њега?Мени је сасвим довољно да смислим шта хоћу, и онда то терам док ми се тера, а кад се томе назре крај, на време смислим шта бих следеће. Па да на крају кажем да је било лудо и незаборавно, ако се сетим, и шта би више.

Link to comment
Мени је сасвим довољно да смислим шта хоћу, и онда то терам док ми се тера, а кад се томе назре крај, на време смислим шта бих следеће. Па да на крају кажем да је било лудо и незаборавно, ако се сетим, и шта би више.
i to ti je to paće druže. zen.
Link to comment
Мени је сасвим довољно да смислим шта хоћу, и онда то терам док ми се тера, а кад се томе назре крај, на време смислим шта бих следеће. Па да на крају кажем да је било лудо и незаборавно, ако се сетим, и шта би више.
... true. Ali to nuzno zahteva i introspektivnost, poznavanje sebe. To je, brale, proces. Neki ga zovu sazrevanje:)Zato i ima smisla Gonzoov komentar o Zen-u. Ti si dostigao zrelost. Ja jos moram da ucim da bih ovako sebi pojednostavio stvari. Mislim, razumem na svesnom nivou, ali me jebe ono podsvesno.
Link to comment

Ne znam da li to baš ima tako jednostavnu (linearnu) vezu sa učenjem i sa godinama. Što više učiš i znaš, tim više i znaš šta sve ne znaš, pa na neki način neznanje raste barem jednako brzo kao znanje, ako ne i brže.A što se tiče pojednostavljavanja, ne zaboravimo Ajnštajna: "Make things as simple as possible, but not simpler."(Na ovom mestu je trebalo da ide nešto mnogo pametno o zenu, ali ću najbolje demonstrirati svoje razumevanje zena tako što ću to izostaviti). :D

Link to comment
Ne znam da li to baš ima tako jednostavnu (linearnu) vezu sa učenjem i sa godinama. Što više učiš i znaš, tim više i znaš šta sve ne znaš, pa na neki način neznanje raste barem jednako brzo kao znanje, ako ne i brže.
Jasno.Dodushe ja nisam mislio na iskustvo i godine vec na sazrevanje kao takvo - znam dosta starih ljudi koji su nezreli u svakom smislu (nezavisno cak od inteligencije ili talenta).Jedno te isto iskustvo nekog ce uciniti zrelijim a nekog drugog ce slomiti/udaljiti od sazrevanja/zauvek ostetiti. Dakle, nije godine/iskustvo vec je nesto drugo u pitanju.Naravno, sa rasejanim se shalim - verujem mu da on postupa tako, ali mi je tesko da verujem da potpuno kontrolise stvar (zapravo, sebe). To je skoro pa nemoguce u svetovnom zivotu :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...