Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

On 17.8.2020. at 17:51, Ulični Hodač said:

Ne, nasuprot tvojim iracionalnim trvdnjama ,Hrišćanstvo se neće urušiti iako su ga mnogi kroz vekove pokušali uništiti.

Evolucija svetsti u ljudskom rodu nije moguća, jer je svest od Boga, a i etički zakon Hrista još niko nije prevazišao. "Ljubi bližnjeg svoga kao samog sebe, i ljubi svoga neprijatelja "  je večni ideal, koji niko nikad neće moći prevazići.

Ti ne možeš nikoga ubediti u svoj subjektivizam, možeš samo verovati u njega, al kad tad ćeš shvatiti da je to iluzija opravdanja. Ok tvoj smisao života je očigledno radikalni hedonizam, što meni lično ne smeta, sve dok druga ne praviš pizdarije. Al to svakako ne znači da nisi grešan. Ne može svako lično da interpretira moral kako se njemu  svidi.

Može neko da tvrdi da nije grešan kad pokolje porodicu, i da se pravi nevin i ne vidi nikakav monstruazoan čin, al ga to svakako ne abolira krivične odgovornosti. Tako i ti. Veruj u šta god hoćeš, al za sve to ćeš dati odgovor pred Bogom, akd staneš pred Njega posle smrti.

Lep i ugodan dan želim.

sanse da bog sedi gore i posmatra svakog od nas su bas minimalne. niko nije toliko dokon i nolajfer. 

ne bih da zvucim uvredljivo, ali taj hriscanski bog je totalni psihopata, da sam ja bog, i da sam tako svemocan, ne bih napravio svet ovakvim, a kamoli gledao sa visine kako se pola sveta zlopati i muci, i sedeo skrstenih ruku. a najmanje bih zeleo da me svi nesto vorsipuju i klanjaju mi se ce jebeni zivot umesto da jednostavno zive. 

 

i samo da napomenem, da ljubim bliznjeg svoga kao sebe samog i nemam neprijatelja koje bih ljubio. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, sherman said:

sanse da bog sedi gore i posmatra svakog od nas su bas minimalne. niko nije toliko dokon i nolajfer. 

ne bih da zvucim uvredljivo, ali taj hriscanski bog je totalni psihopata, da sam ja bog, i da sam tako svemocan, ne bih napravio svet ovakvim, a kamoli gledao sa visine kako se pola sveta zlopati i muci, i sedeo skrstenih ruku. a najmanje bih zeleo da me svi nesto vorsipuju i klanjaju mi se ce jebeni zivot umesto da jednostavno zive. 

 

i samo da napomenem, da ljubim bliznjeg svoga kao sebe samog i nemam neprijatelja koje bih ljubio. 

 

 

Ja bih te glasao da budes Bog umesto Boga :sleep:

Link to comment
22 minutes ago, Lancia said:

Ja bih te glasao da budes Bog umesto Boga :sleep:

i ja cu ti se oduziti tako sto vise neces morati da zivis na tom ostrvu robinzon krusa, vec u centru sveta-borci 3

Link to comment
59 minutes ago, sherman said:

ali taj hriscanski bog je totalni psihopata, da sam ja bog, i da sam tako svemocan, ne bih napravio svet ovakvim, a kamoli gledao sa visine kako se pola sveta zlopati i muci, i sedeo skrstenih ruku. 

ako se ne varam, (hrišćanski) bog je dao ljudima slobodu volje, kao božiji dar. koju oni uglavnom koriste za to da se zlopate i muče...

što se tiče volje božije u pogledu čoveka, ona je usmerena samo na to kako da se čovek spase.

 

:inn:

Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

ako se ne varam, (hrišćanski) bog je dao ljudima slobodu volje, kao božiji dar. koju oni uglavnom koriste za to da se zlopate i muče...

što se tiče volje božije u pogledu čoveka, ona je usmerena samo na to kako da se čovek spase.

 

:inn:

meni to izgleda kao cinicno podjebavanje coveka od strane boga, ja bih napravio mnogo boljeg coveka i tek onda mu dao slobodnu volju

 

inace, 

3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.

 

bog nikad ne bi zahtevao ovako nesto od nas, ovo bi bilo krajnje izdrkavanje nad nama. 

Link to comment
6 minutes ago, sherman said:

bog nikad ne bi zahtevao ovako nesto od nas, ovo bi bilo krajnje izdrkavanje nad nama. 

Goto 3.

 

edit.

Godto 3.

Edited by pt 2.0
Link to comment
Quote

"You see, the religious people--most of them--really think this planet is an experiment. That's what their beliefs come down to. Some god or other is always fixing and poking, messing around with tradesmen's wives, giving tablets on mountains, commanding you to mutilate your children, telling people what words they can say and what words they can't say, making people feel guilty about enjoying themselves, and like that. Why can't the gods leave well enough alone? All this intervention speaks of incompetence. If God didn't want Lot's wife to look back, why didn't he make her obedient, so she'd do what her husband told her? Or if he hadn't made Lot such a shithead, maybe she would've listened to him more. If God is omnipotent and omniscient, why didn't he start the universe out in the first place so it would come out the way he wants? Why's he constantly repairing and complaining? No, there's one thing the Bible makes clear:The biblical God is a sloppy manufacturer. He's not good at design, he's not good at execution. He'd be out of business if there was any competition.

 

Link to comment

ima tu dosta nelogicnosti

 

npr nije mi jasno zasto je noje stavio komarca na onaj brod kad je spasavao sav zivotinjski svet. jasno mi je da je to sa njim mozda nekakva dzinovska stilska figura, ali neki zbilja veruju u tu pricu. bila je to jedinstvena prilika da se resimo tih krvopija i nista....

 

nevezano za bibliju, plasim se da je komarac dokaz ili da bog ne postoji ili da nas bas i ne gotivi nesto. 

Link to comment
2 minutes ago, sherman said:

ima tu dosta nelogicnosti

 

npr nije mi jasno zasto je noje stavio komarca na onaj brod kad je spasavao sav zivotinjski svet. jasno mi je da je to sa njim mozda nekakva dzinovska stilska figura, ali neki zbilja veruju u tu pricu. bila je to jedinstvena prilika da se resimo tih krvopija i nista....

 

nevezano za bibliju, plasim se da je komarac dokaz ili da bog ne postoji ili da nas bas i ne gotivi nesto. 

Mi smo kontrolni svet, slučajno smo nastali, pa sad dovode bogove početnike da gledaju nas i kažu im, vidite, ovako se razvija sve bez intervencije... Ako userete svoj posao i napravite sranje, dobićete ovako nešto...

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Mi smo kontrolni svet, slučajno smo nastali, pa sad dovode bogove početnike da gledaju nas i kažu im, vidite, ovako se razvija sve bez intervencije... Ako userete svoj posao i napravite sranje, dobićete ovako nešto...

ovo zvuci dosta realno, mada suvise politeisticki. zamerices se hriscanima sa teme...

 

volim ponekad da verujem da je bog mozda samo na brizinu skoknuo do klonje gde drzi sprej za komarce i ostavio nas na sekundu same, nakon cega smo mi ispuzali iz pecine i uradili sve ovo,  s tim sto nama to izgleda kao vecnost, buduci da njemu drugacije tece vreme. i cim se vrati, videce da smo napravili sranje i sve ce ispraviti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...