Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

4 minutes ago, Ulični Hodač said:

Da, samo pravoslavnu.

I nisu bitni pojedini loši sveštenici, već njeno učenje.

Crkva je jedna, ne postoji  crkveni pluralizam. Crkvu koju je osnovao Hristos, je apostolska i vaseljenska, i u kojoj se vrši tajna spasenja.

Sve druge "crkve" koje su nastale otpadništvom od Hristove su osnovane od strane čoveka i svedene su na nivo ljudske filozofije.

OK.

A sta ste planirali za nepravoslavne?

I crkve i pojedince?

I sta cemo sa Turcimatm:ohmy:

Link to comment
Samo pravoslavnu, ili?
Covek definitivno nije normalan. Religija je po meni intimna stvar koja ne bi trebali da se propagira van nekih okvira. Ovaj je zestoko poceo [emoji3]
Link to comment
Just now, namenski said:

OK.

A sta ste planirali za nepravoslavne?

I crkve i pojedince?

I sta cemo sa Turcimatm:ohmy:

Niko za nikog nije ništa "planirao". Pravoslavlje je religija ljubavi. Bog nikog na silu ne tera u Carstvo nebesko. Već sam lepo napisao da postoji čovekova slobodna volja i sloboda izbora. To što vi mešate nacionalizam sa Hrišćanskim učenjem jasno ukazuje da niste ozbiljan sagovornik. I bez fašističkih insinuacija. Tema je smisao života, i ja kao i svi ostali forumaši imam pravo na svoje mišljenje koje ne namećem nikom, već govorim iz pozicije svog ubeđenja.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, djekson said:

Covek definitivno nije normalan. Religija je po meni intimna stvar koja ne bi trebali da se propagira van nekih okvira. Ovaj je zestoko poceo emoji3.png

 

3 minutes ago, namenski said:

Талибан. :sleep:

Zašto vređate neistomišljenike?

Nije li uvreda krivično delo po Ustavu republike Srbije?

Niste sposbni za racionalan i konstruktivan dijalog?

 Vaš argumentum ad hominem je znak da ste obojica intelktualno kapitulirali.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ulični Hodač said:

Niko za nikog nije ništa "planirao". Pravoslavlje je religija ljubavi. Bog nikog na silu ne tera u Carstvo nebesko. Već sam lepo napisao da postoji čovekova slobodna volja i sloboda izbora. To što vi mešate nacionalizam sa Hrišćanskim učenjem jasno ukazuje da niste ozbiljan sagovornik. I bez fašističkih insinuacija. Tema je smisao života, i ja kao i svi ostali forumaši imam pravo na svoje mišljenje koje ne namećem nikom, već govorim iz pozicije svog ubeđenja.

Посрао сам се, дефинитивно, на твоје убеђење са све мишљењем, оног тренутка када сам прочитао оно само православно...

Само значи искључивост па те самим тим дисквалификује у сваком погледу, па и као хришћанина што ти очигледно мислиш да јеси.

Живи си доказ банкрота и националистичког ћорсокака у који сте ти и теби слични, са све СПЦ, отерали православље.

Још ми ту сереш нешто.

Link to comment
4 minutes ago, Ulični Hodač said:

Nije li uvreda krivično delo po Ustavu republike Srbije?

А није кривично дело прогласити православну цркву за једину, мислим оно само православље, тај рад...

 

Quote

Niko za nikog nije ništa "planirao".

Верујем да није.

Омакло вам се пар пута, а?

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Посрао сам се, дефинитивно, на твоје убеђење са све мишљењем, оног тренутка када сам прочитао оно само православно...

Само значи искључивост па те самим тим дисквалификује у сваком погледу, па и као хришћанина што ти очигледно мислиш да јеси.

Живи си доказ банкрота и националистичког ћорсокака у који сте ти и теби слични, са све СПЦ, отерали православље.

Још ми ту сереш нешто.

Ja ne propovedam nikakav nacionalizam, stoga su tvoje insinuacije više nego infantilne. Za jednog demokratu, mnogo si intolerantan i agresivan.

Pitanje za tebe, da li postoji apsolutna Istina, ili postoji pluralizam Istina?

Možeš li argumentovano pokušati relativizirati Apsolutnost Istine?

To bih baš voleo da vidim, taj naučni  aspekt.

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, namenski said:

А није кривично дело прогласити православну цркву за једину, мислим оно само православље, тај рад...

 

Верујем да није.

Омакло вам се пар пута, а?

Nema tu šta da se proglašava. Crkva je jedna, ona koju je osnovao Hristos, ako pričamo o hrišćanstvu.

Kome nama, se šta omaklo? Jesi li popio dnevnu terapiju drugar, vidim imaš opasne nalete forumskih  halicunacija?!

Deluzije koji utuču na sferu tvog psihofizičkog integriteta moraš regulisati konstantnom terepijom, a ne napadati ljude na forumu bez razloga.

Ti verovatno mrziš SPC jer si gey? Pa dobro, i ako si homoseksualac, mi tebe ne mrzimo, samo ne želimo biti homoseksualci. Al vrata Crkve su otvorena za sve grešnike, tako i za homoseksualce.

Edited by Ulični Hodač
  • +1 1
Link to comment
Just now, namenski said:

Извини, а зашто смо ми хомосексуалци грешници? :ohmy:

I ja sam grešnik, iako nisam homoseksualac. Al to ne znači da sad treba da ratujemo.Nije bitno, dal si homoseksualac ili nisi. To je tvoje lični izbor. Al ako pričamo sa aspekta hrišćanskog učenja, svako protivljenje volji Božijoj se smatra grehom. Stoga mnogi misle da je hrišćanstvo aseksualna religija koja distorzira seksualni hedonizam. Što je besmislica.

Homoseksualizam je svakako greh, al je greh i varanje žene, ubistvo, laž...itd. Čak je i ateizam greh, iako se radi o jednom obliku religije.

Bog je čoveku i ženi dao organe za reprodukciju u smislu produžavanja života, gde se spajanjem dva diferentna seksualna pola sjedinjuju u jednu ličnost iz koje nastaje novi život.

 

  • +1 1
Link to comment

:D

Која си ти лицемерна богомољачка фуњара, речи немам, јеботе бог, не могу да верујем.

У сваком случају, одавно се нисам овако добро забавио...

 

Не дај се сметати...

Link to comment

Nedostatak argumenata te naterao da se povučeš?

Znači 1 : 0 za mene. Kompletna pobeda u diskusiji sa demokratskim predstavnikom. Moraš mnogo više da intelektualno bilduješ da bi bio ravnopravan u diskusiju sa mnom. Loše reprezentuješ demokratiju i forum. Očekivao sam mnogo više od nekog ko skoro ima 20 000 postova.

I ako želiš da diskutujemo, ubuduće se potrudi da sastaviš konstruktivnu rečenicu bez psovke. Smara me taj ulični nivo komunikacije.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Mimix said:

Nekako ste mi jadni svi vi koji zivite u ubedjenju da je takozvano "hriscansko ucenje" posisalo svu mudrost univerzuma I da ima monopol na apsulutnu istinu... 

Lični subjektivizam i pasionirana mržnja prema hrišćanstvu nije argument kojim se može srušiti hrišćanstvo.

Svima vama kojima smeta učenje SPC, ne treba Istina već neko ko će opravdati vaše grehe.

Al dobro, hoćemo komparativno da usporedimo filozofiju, psihologiju, druge religije sa Hrišćanstvom, pa da vidmo ko poseduje Istinu?Smrataš da ja nisam u pravu, a ti jesi.Pokušaj da me ubediš, zašto ti misliš da si u pravu, a ja nisam. Samo argumentovano i bez vređanja.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...