Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

Tja, ja križala ovim redom:1. Spoznaja, uvećanje znanja, nauka (štreberka)2. Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje (still štreberka)3. Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia (treehuggerka)4. Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra (wannabe artsy-fartsy hipsterka)5. Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje (a da, možda ni ovo nije loše...)6. Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima (postponoćni nihilizam taking over...)

Link to comment
  • 7 months later...

valjda može ovde. alain de botton izbacio 10 zapovesti za ateiste

  1. Resilience: Keeping going even when things are looking dark.
  2. Empathy: The capacity to connect imaginatively with the sufferings and unique experiences of another person.
  3. Patience: We should grow calmer and more forgiving by being more realistic about how things actually happen.
  4. Sacrifice: We won't ever manage to raise a family, love someone else or save the planet if we don't keep up with the art of sacrifice.
  5. Politeness: Politeness is closely linked to tolerance, -the capacity to live alongside people whom one will never agree with, but at the same time, cannot avoid.
  6. Humour: Like anger, humour springs from disappointment, but it is disappointment optimally channelled.
  7. Self-awareness: To know oneself is to try not to blame others for one's troubles and moods; to have a sense of what's going on inside oneself, and what actually belongs to the world.
  8. Forgiveness: It's recognising that living with others is not possible without excusing errors.
  9. Hope: Pessimism is not necessarily deep, nor optimism shallow.
  10. Confidence: Confidence is not arrogance - rather, it is based on a constant awareness of how short life is and how little we will ultimately lose from risking everything.

Read more: http://www.theage.com.au/lifestyle/life/the-10-commandments-for-atheists-20130205-2dw83.html#ixzz2Kixkoc4X

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ништа чудно, пошто будисти не верују у Бога.
Samo mala korekcija: budizam nema odnos prema Bogu. mozes verovati u Boga i biti budista, kao sto mozes biti ateista i budista istovremeno.bogoborac bas ne mozes biti.
Link to comment

Тачно, али можеш да будеш свингер. Ево, моја пријатељица која је постала будиста (срећом, конвертовала се из римокатолицизма па и није нека штета) само путује по Европи на те неке семинаре где само њупају неко лишће и јебавају се по шаторима. И морам да признам да је просто процветала. -_-

Link to comment
pa ovo su ujedno i, aj da uslovno to tako kazem, i budisticke "zapovesti" :)
Nikako da uspostavim jasan odnos prema Alain de Botton-u. Ne mogu da se odlucim da li mi je dubok, ili malo vise isfoliran. Pratio sam ga svojevremeno na tvitru, to lepo sve zvuci, ali malo mi "vuce" na ono kao duboka-filozofija-koja-ne-uznemirava-varenje-visoj-srednjoj-klasi, ako znas sta hocu da kazem (a znas).Ja sam nekako vise za Diogenija. (Mora da je to Balkan u meni).
Link to comment

buck mi reče da mu alain pripada self help likovima. ja sam ga isto ispratio na tviteru i beše odlično.plus mi rekoše u nekom razgovoru da ima dobru knjigu o ljubavi, mada je kvalitet tog suda malo diskutabilan

Тачно, али можеш да будеш свингер. Ево, моја пријатељица која је постала будиста (срећом, конвертовала се из римокатолицизма па и није нека штета) само путује по Европи на те неке семинаре где само њупају неко лишће и јебавају се по шаторима. И морам да признам да је просто процветала. -_-
nevera da je to preživelo 80's. mislio sam da to samo postoji u ulebekovim knjigama Edited by Ravanelli
Link to comment
Jean-L%C3%A9on_G%C3%A9r%C3%B4me_-_Diogenes_-_Walters_37131.jpg
Diogenes taught by living example. He tried to demonstrate that wisdom and happiness belong to the man who is independent of society and that civilization is regressive. He scorned not only family and political social organization, but also property rights and reputation. He even rejected normal ideas about human decency. Diogenes is said to have eaten in the marketplace, urinated on some people who insulted him, defecated in the theatre, masturbated in public, and pointed at people with his middle finger.
:kralj:
Link to comment
nevera da je to preživelo 80's. mislio sam da to samo postoji u ulebekovim knjigama
to™ postoji vec 2.500 godina i zivo je i zdravo, hvala na pitanju.
Није Раванели мислио на будизам на који ти мислиш, већ на његову западњачку хипи/хипстерско интерпретацију која се пропуштена кроз корпоративни филтер протестантизма или самокажњавајући филтер римокатолицизма практично увек сведе на путена задовољства и наркофилију, што у "Елементарним честицама" врло прецизно вивисецира депресивни Уелбек, перјаница десне књижевне Европе новог доба, кога си ти очигледно - на моје велико незадовољство - неоткрио.
Link to comment
што у "Елементарним честицама" врло прецизно вивисецира депресивни Уелбек, перјаница десне књижевне Европе новог доба, кога си ти очигледно - на моје велико незадовољство - неоткрио.
ja sam tu knjigu ne samo citao nego i 2000. godine preporucivao kupcima u knjizari "Plato" (secam se ko juce da je isla kao luda,uz Nika Hornbija).moja primedba odnosila se na mogucnost da tvoja prijateljica budizmu pristupa ozbiljno, i pored tvog ironijskog odmaka :)
Link to comment

Ма, приступа она озбиљно и стварно јој прија, што не значи да семинари нису баш онакви каквим сам их описао. Уосталом, пошаљи 200 неожењених и неудатих момака и девојака православаца и стрпај их две недеље у шаторе у Финској, километрима од најближег града а метрима далеко од бројних сауна, па ћеш да видиш да мој иронијски одмак може из места да се прескочи. ^_^едит: словне грешке

Edited by Праслин
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...