Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

  • 8 months later...

Sam sam smislio!Ma trenutno hedonisticki gledam na svet a jedino srecu ne mozes kupiti.

Kao sto je smisao zivota lava da poapa gazelu i onda natrti lavicu ne bi li bio srecan tako je i nesto slicno, samo u rukavicama, nas smisao zivota. Cela nasa svrha postojanja je da robujemo svojim nagonima. Onako bioloski. I onda filozofiramo, pa nas oni kao vuku dole a mi se kao ne damo i iznad smo toga - te time ljudi. A u stvari ako jednom odemo iz kandzi nagona prestacemo biti ljudi. Ja se kao mali tripovao da bi smisao zivota trebalo biti potera za znanjem te kad dodjemo do znanja kako svemir funkcionise znacemo i nase mesto. Ma jok, nase mesto je vec tu, samo mi ubijamo visak vremena apstrakcijama.

Link to comment
Sam sam smislio!Ma trenutno hedonisticki gledam na svet a jedino srecu ne mozes kupiti.

Kao sto je smisao zivota lava da poapa gazelu i onda natrti lavicu ne bi li bio srecan tako je i nesto slicno, samo u rukavicama, nas smisao zivota. Cela nasa svrha postojanja je da robujemo svojim nagonima. Onako bioloski. I onda filozofiramo, pa nas oni kao vuku dole a mi se kao ne damo i iznad smo toga - te time ljudi. A u stvari ako jednom odemo iz kandzi nagona prestacemo biti ljudi. Ja se kao mali tripovao da bi smisao zivota trebalo biti potera za znanjem te kad dodjemo do znanja kako svemir funkcionise znacemo i nase mesto. Ma jok, nase mesto je vec tu, samo mi ubijamo visak vremena apstrakcijama.

nemam pojma zasto spojler ali ajde. pa blizu si, to i jeste njegova poenta, da malo zamezi, sprchi lavicu ali poenta dolazi tek kada lavica rodi malog ili malu. to je sustina. nema dalje. ostalo je sve samo spojler. usenaseipodase + da ispadne potomak... :D Schopenhauer je to objasnio

Link to comment
Smisao zivota je biti srecan, za necim dubljim nek tragaju oni sa djozlucima <_<
Kosulja srecnog coveka:
Bio jedan persijski vladar i imao je sve na ovom svetu, bio bogat i na kraju se zasitio svega i na kraju bio strasno nesrecan. I sve su pokusali da ga ucine srecnim i nisu uspeli. Na kraju je on cuo da postoji jedan mudrac, i kada su mu doveli mudraca, vladar ga je pitao 'mozes li ti meni da pomognes da postanem srecan', a mudrac mu je odgovorio da postoji samo jedno resenje, da nadje kosulju srecnog coveka i da je obuce i tada ce postati srecan, ali moras da budes i siguran da je to apsolutno srecan covek u svakom pogledu. I onda je vladar poslao glasnike u sve delove carstva i gde god da su culi da ima srecan covek oni bi dolazili i pitali 'da li si srecan', ako bi ovaj rekao 'jesam' oni bi pitali 'jesi li skroz srecan' i ustanovljavali da nijedan covek nije skroz srecan. I kada su vec digli ruke, idu obalom reke i vide nekog coveka kako peca i peva. Oni dodju i pitaju ga 'jesi li ti srecan'- 'jesam', 'pa jesi li sasvim srecan' - 'jesam', 'pa jel ima nesto sto ti muti srecu' - 'nista, ja sam najsrecniji na svetu'. Oni mu kazu 'daj kosulju', a on im odgovori 'ja nemam kosulju'....
Edited by jolanda.kirschner
Link to comment

odabrala sam drugo ponudjeno, to mi je najpribliznije ubedjenjima.mada i petnaesti predlog, ali iza zareza mi je oke. smisao zivota je da se odrzi, da ga odrzimo.mislim zauvek. davanjem, primanjem, radovanjem tudjoj sreci, deljenjem sopstvene ljubavi, empatijom, pobediti sebicnost i samozivost makar u sebi i svom okruzenju . sebicnost i samozivost su seme zla, unistavaju i obesmisljavaju zivot i zivote.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...