Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

То је нешто између Индија и мене, ал' сам довољно матор да признам да се више не сећам шта је било. Пошто сам му на игнор листи, онда остављам овако неке трагове којегде, па ако примети, примети.

Link to comment

Smisao traganja je traganje za smislom života. Da li to odgovara na tvoje pitanje? Dodatno pojašnjenje za studente prve godine filozofije: Smisao života je traganje za smislom. Na tom putu jedino što je sigurno su vera, ljubav i nada. Voliš, verujes i nadaš se - da tvoje traganje za smislom ima smisla, tj. da si na pravom putu, a ne možeš ništa da znaš sa sigurnošću. I pomaže ako se pogleda film Life of Pi. Voilà. :) Rekla bih da su svi ponuđeni odgovori u anketi samo pojedinačni primeri traganja za smislom.

smisao zivota je u traganju za smislom a smisao traganja je u traganju za smislom zivota (ali samo ako se usput nadamo i verujemo da samo traganje uopste ima smisla)?sorry, meni je to paolokoeljovska smuti-pa-prospi umotvorina.na tom putu jedino sto je sigurno je smrt, ne vidim kako su to lj/v/n 'sigurne', ali nije ni bitno.
Link to comment

smisao zivota je u traganju za smislom a smisao traganja je u traganju za smislom zivota (ali samo ako se usput nadamo i verujemo da samo traganje uopste ima smisla)?sorry, meni je to paolokoeljovska smuti-pa-prospi umotvorina.na tom putu jedino sto je sigurno je smrt, ne vidim kako su to lj/v/n 'sigurne', ali nije ni bitno.

Kad porasteš, kad razmisliš, kašće ti se samo :*

Link to comment

То је нешто између Индија и мене, ал' сам довољно матор да признам да се више не сећам шта је било. Пошто сам му на игнор листи, онда остављам овако неке трагове којегде, па ако примети, примети.

Ne znam tačno šta je ignor lista, ali zvuči dosta potresno :(

Link to comment

I kako je to smrt sigurna, Estel?

 

Ма људи причају глупости, јер нему појма. Једни причају а нису доживели, други су доживели ал' не причају. Па сад ти знај нешто о томе.

Link to comment

Ne radi se o tačnosti nego o lepoti. Čemu ovaj nakaradni, nečitljivi, prevod pesme ionako sumnjivog kvaliteta?

A, izvinite, odeljenje zaduzeno za lepotu je druga vrata desno u hodniku sa leve strane. Odmah pored natpisa "Hitni slucajevi".

 

Ovo ovde je kancelarija za konfrontaciju i ispijanje alkoholnih napitaka.

 

Edited by Indy
Link to comment

 

Majka svih argumenata :D

 

Ne znam kako da odgovorim na ovo pitanje, ni uz najbolju volju :zbunj:

 

Možda je tebi to majka svih argumenta, ali svakako nije tako. Ima stvari koje mogu da se shvate samo posle određenog životnog iskustva koje dolazi sa godinama. To nema nikakve veze sa pameću. Ako se ne varam, Aristotel je to zvao *praktična mudrost*.

 

A, naravno da ne znaš da odgovoriš kad si rekla nešto što nije tačno. Na osnovu čega kažeš da je smrt sigurna? Razmisli malo, zanimljivo je.

Link to comment

Možda je tebi to majka svih argumenta, ali svakako nije tako. Ima stvari koje mogu da se shvate samo posle određenog životnog iskustva koje dolazi sa godinama. To nema nikakve veze sa pameću. Ako se ne varam, Aristotel je to zvao *praktična mudrost*.

A gde je age cut off za ovu mudrost koju ti plasiras? 30? 40? 50? 56god 3 meseca i 12 dana?

 

A, naravno da ne znaš da odgovoriš kad si rekla nešto što nije tačno. Na osnovu čega kažeš da je smrt sigurna? Razmisli malo, zanimljivo je.

Na osnovu toga sto brain uploading jos uvek ne radi.
Link to comment

A, naravno da ne znaš da odgovoriš kad si rekla nešto što nije tačno. Na osnovu čega kažeš da je smrt sigurna? Razmisli malo, zanimljivo je.

 

Смрт Шредингерове мачке?

Link to comment

To da je smisao života traženje smisla baš deluje besmisleno (u smislu odgovora na postavljeno pitanje).

 

Kao kada se postavi pitanje, a zatim se u odgovoru konstatuje da pitanje i dalje stoji.

Link to comment
  • 1 month later...

A gde je age cut off za ovu mudrost koju ti plasiras? 30? 40? 50? 56god 3 meseca i 12 dana?

 

Na osnovu toga sto brain uploading jos uvek ne radi.

 

Ne znam da li si još uvek zainteresovana za ovu diskusiju, izvinjavam se što me nije bilo dugo.

 

Očigledno je da se praviš blesava ovim odgovorom/pitanjem. Mislim da sam objasnila ranije da da bi čovek shvatio neke stvari, mora da "ostari". Uzmi svoj život i razvoj za primer. Da li si sa pet godina shvatala sve iste stvari i na isti način kao sa 15? Ne znam koliko imaš godina pa ću reći otprilike, a sa 25, sa 30? Ili si od uvek imala identična shvatanja fenomena iz života?

 

 

Što se tiče brain uploadinga, nebitno. Zvučala si mi kao student filozofije (izvinjavam se zbog predrasuda! :) ) pa sam ciljala na grešku indukcije, if you know what I mean ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...