Jump to content
IGNORED

Smisao života


Indy

let's find it!  

230 members have voted

  1. 1. smis'o života

    • Služba Bogu, Tvorcu, natprirodnim silama
      17
    • Služba ostalim ljudskim bićima, dobra dela, karma
      31
    • Rađanje i odgoj dece, porodica
      30
    • Uživanje u telesnim zadovoljstvima
      45
    • Spoznaja, uvećanje znanja, nauka
      42
    • Karijera, novac, društveni status
      8
    • Opijanje, drogiranje i negiranje samog sebe
      17
    • Pravda, jednakost i bratstvo
      12
    • Usavršavanje samog sebe, samoostvarenje
      52
    • Moj narod, moja zemlja - pro patria!
      7
    • Biološki opstanak, samoodržanje, preživljavanje
      28
    • Sve zavisi ko si i šta si, društveni kontekst kreira smisao
      17
    • Očuvanje prirodne sredine; majka Zemlja, Gaia
      16
    • Umetnost, kreativnost, stvaranje, igra
      43
    • Nema naročitog smisla, budite fini jedni prema drugima
      78
    • 42
      55


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
I zaebavanje moze biti smisao zivota.
Kao клинци смо доста полагали на вештину зајебавања. Мислили смо да кад једном научимо да се зајебавамо као матори, и бићемо матори.Мало смо побркали редослед, јер смо прво мало оматорили а онда научили да се зајебавамо, али су та два свеједно увек некако ишла заједно. Одраслост и вештина.Онда сам негде нашао да је сан сваког, ко је иоле ушао у неку струку, да у тој струци стекне звање Маторог Зајебанта. Као што је Арсен Дедић имао петљу да напише како пјева да му прође вријеме, и Бата Ковач свој посао прокоментарисао са "трла баба лан, да јој прође дан". И за разлику од институција које славе јубилеје скроз радосни што се још нико није сетио да их укине, пуни своје величине, Матори Зајебанти су свели себе на људску размеру, и раде свој посао све се спрдајући на свој рачун, и на рачун своје струке, и било чим што већ наиђе приде.Више пута сам рекао да нећу ни размишљати о самоубиству све док не забране зајебанцију. Она нас је одржала, њојзи хвала. Да нисмо однеговали црну варијанту Пајтона (или циркуску варијанту црњака), не знам ко би прегурао деведесете и остао нормалан. И, како гласи цитат који је Мајк Јегер, један од мојих шефова од тамо(рж) стално држао на столу
I learned how to say "fuck them if they can't take a joke" in six languages
Link to comment
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Život je u mnogim svojim aspektima nelogičan, bez smisla. Možda je spoznaja tih nelogičnosti svrha života. Opet, užasava me sama pomisao da je spoznaja samog sebe svrha nad svrhama. Spoznaja je kao snežna grudva koja se kotrlja na padini, raste sa životnim iskustvom, raste sa iskustvom drugih ljudi, raste nekontrolisano i eksponencijalno, i izgleda da znanje postaje samo sebi cilj, postaje bez lika i ljudskosti, kao neka ogromna knjiga u kojoj se upisuju milijarde stranica i kojoj se ne vidi kraj. Umetnost radi umetnosti. Nema smiraja u nedovršenosti i bezobalnosti. Smiraj je luka u kojoj privezujemo naš mali brod a znanje je Levijatan koji je sve nemilosrdniji, koji nas sve više izjeda i koji postaje sve veći i veći. Znanje nam ne može doneti duhovni mir.

Edited by slow
Link to comment
odlično razglabanje o pretposlednjem odgovoruod 40tog minutahttp://www.radiolab.org/2010/dec/14/
Jesi li slusao onu emisiju Takling to machnes ? mnogo je dobra cool.gif
Link to comment

čitav dan sa drugarom razglabam o ovome SMS-ovima... potpuno besmislen razgovor, ali njemu utešan.prevrtela temu sad, rekoh možda ste nešto smislili u međuvremenu.ali ne. a da se živi mora.

Link to comment

Jednom davno me pitao profa, čemu teže ljudi?Rekao sam, savršenstvu.Ma kakvi. Teže sreći.E, sad. Caka je u tome šta je kome sreća.Nekom je nešto od navedenog, nekome ništa od toga.Smisao života? Recimo dostizanje sreće.

Edited by S.L.
Link to comment
  • 2 weeks later...

pa vrlo je lako, nema tu velike filozofije.smisao života je uspeh koji imaš s kim da podeliš. kad kažem uspeh mislim na prizanje + novac.ali, to je i najteže postići. kome ne pođe za rukom (a većini ne pođe), tražiće smisao u nekim nebulozama sa ponuđene liste.

Link to comment
pa vrlo je lako, nema tu velike filozofije.smisao života je uspeh koji imaš s kim da podeliš. kad kažem uspeh mislim na prizanje + novac.ali, to je i najteže postići. kome ne pođe za rukom (a većini ne pođe), tražiće smisao u nekim nebulozama sa ponuđene liste.
Може и без тога. Например, чему ти успех да из човека извучеш признање где је сакрио паре... ако износ није нешто страобално. А онда, чак и да јесте, шта да радиш са тим парама? Да их трошиш на гориле и обезбеђење да би сачувао остатак & живу главу?Пара треба, ајде, ал' не видим чему претеривати. Треба избећи оскудицу, или је бар скратити да не траје годинама, и имати довољно да се умакне егзистенцијалним проблемима. Да преживљавање не буде посао за 18 сати дневно.Животни стил пијаног барона ме не привлачи (осим ако је он тај од кога треба извући то признање :)).
Link to comment
Може и без тога. Например, чему ти успех да из човека извучеш признање где је сакрио паре... ако износ није нешто страобално. А онда, чак и да јесте, шта да радиш са тим парама? Да их трошиш на гориле и обезбеђење да би сачувао остатак & живу главу?Пара треба, ајде, ал' не видим чему претеривати. Треба избећи оскудицу, или је бар скратити да не траје годинама, и имати довољно да се умакне егзистенцијалним проблемима. Да преживљавање не буде посао за 18 сати дневно.Животни стил пијаног барона ме не привлачи (осим ако је он тај од кога треба извући то признање :)).
na listu ponuđenih nebuloza treba dodati i semantičke pošalice. rasejan, možda još nije kasno za tebe u pogledu uspeha ;) pijani baron makar ima slobodu izbora, može sve da propije i spusti se do granice oskudice, golja može samo da pije i vajka se. Sv. Nikola je mogao da ostane bogati naslednik i dekadent, ali izabrao je da sve podeli sirotinji i doživotno klošari kao hrišćanski hodočasnik.smisao jeste u sticanju pozamašne količine novca. velika lova kupuje veliku slobodu izbora. bogat čovek se nalazi u nepreglednom polju mogućnosti, recimo može siromašnim drugovima iz škole da doživotno anonimno uplaćuje na račun po 5000eur. može da putuje sa rukama u džepovima, noseći samo par kreditnih kartica umesto prtljaga."dabogda imao pa nemao" su smislili luzeri. slaba je to uteha ako mene pitaš... a ne pitaš me.@ funk soul sisterU redu je, pobedio sam. (što bi rekao Prele) cool.gif Edited by dexter8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...