Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

U cemu se ogleda taj njegov   talenat ??? Ja ne primetih  nista specijalno, osim sto ume da pripali trojku  koju obicno promasii  i to  je  bas onako dobro promasi, dobio je mnogo sansi i prostora  u Finiksu, i u letnjim ligama se nije nametnuo, a odigrao ih je tri ako se ne varam.  Sumnjam da je sposoban i za neki visi evropski nivo kosarke. Podseca me na Milicica koji je otisao tamo kao sirovina,  i prosao je kako je prosao.

Edited by Micko8
Link to comment

Ume da doda, ume da stiti obruc, moze da isprati nize igrace nogama, moze da spusti loptu na parket. Na sve to je visok 215. Darkan jeste dobro poredjenje, imao je i on sve to (minus sut) samo tesko da je njemu talenat ikad bio upitna stavka. Ako nije bas prsotina, bice on odlican u Evroligi. 

Link to comment

Ja sam malo toga  kod njega primetio i to kada spusti loptu ne  ume da zavrsi ili je izgubi .  Danas svaki visoki igrac  manje vise ume da  spusti loptu, ono sto izdvaja uspesne i neuspesne igrace je realizacija i da li ume da napravi razliku , uposli saigrace itd. On je kao neka muva zunzara, nije nesto kosarkaski inteligentan. 

Edited by Micko8
Link to comment

Koji su to grdni igraci u evroligi od preko 210 da imaju taj skillset?

 

NBA fusevi dominiraju evroligom vec godinama, od kad je pravljenje razlike na tom nivou jedini garant uspeha u evropi?

Link to comment

ne znam da li me utisak vara, ali solidno je ove godine povratnika iz nba u evropu, odnosno el

istina, nastavlja se egzodus i u drugom smeru

ako se ovako nastavi, ameri za neku godinu nece imati preko 50% igraca u ligi

 

nego, ti hrvati

najpre bender, pa hezonja, ali u dobroj meri i saric ispadose prilicni promasaji

a hajp je bio bas onako -jak

a vala i visoke draft pozicije

unazad 2-3 godine, delovalo je da hrvatima samo fali plej pa da naredne decenije dominiraju ako ne sveckom, a ono makar evropskom kosarkom

a oni ni da se kvalifikuju za kinu :D

 

 

neko negde pomenu trinkijerija i letoniju

jel to zajebancija ili ozbiljno?

oni deluju bas da su u naletu, sve ih je vise u nba, plus ovi u evropi potpisuju za najbolje klubove

Link to comment

Demantovao je debeli Letoniju, bar za sada. Verovatno jer realno nema sta da radi dve godine tamo posto WC ne igraju, a na Olimpijadu ne mogu da idu. Tako da, jesu u finom naletu sa talentima ali FIBA.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...