Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

To je i mene cudilo, on je igrao za Teamsystem, i da, to je bio najstrazniji derbi u Evropi, uz domace vecite i PAO-OLY.

Sad sam izbunario, Teamsystem je sada Fortitudo Pallacanestro i igra drugu ligu. Virtus Pallacanestro/Kinder igra prvu.

Inace, jos jedna vest iz Italije - nekada veciti prvak Siena Montepaski, danas Mens Sana 1871, igra drugu ligu i na ivici je bankrota, nemaju para da posalju tim na gostovanje na utakmicu.

 

Meni zao kad to vidim, kakvi su to timovi nekada bili, uostalom, nije puno drugacije ni od prilika na nasim prostorima.

Inace, jako mi ide na falus promene imena timova u Evropi, mislim da Italijani i Spanci prednjace u tome. Nasi bar zadenu "Sintelon" ili "Telekom" na osnovno ime, ovi brate promene sve iz korena, ne mozes da povezes nista.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kinder mi je bio omiljeniji, zbog naših Danilovića, Savića, Raše i Rigodoa. Timsistem mi je bio bljak za navijati kad su doveli Vilkinsa. Sad iz ove perspektive ne znam zašto je bilo tako, ali nekako mi ceo taj koncept dream teama sa Riversom i Majersom nije bio po volji.

 

1998 je Beneton bio baš jak, sa Obradovićem na klupi i Rebračom u prajmu (znamo kako je odigrao istog leta na SP). Ok, i Riki Pitis je bio tu :)

Našeg Partizana smo tada gledali na f4.:heart: 

 

Btw, meni je asocijacija na Riversa najbolja igrica ikada, bball.exe, sa sve onim šiframa za ulaz, šutiranjem s koša na koš, Stoktonom sa plavom kosom i bagom sa dvokorakom iz mesta? :D Rivers je tada bio u Lejkersima, otuda asocijacija. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bogme, ćelavi odveo Kindera na final4 Lige šampiona. Da li će Mario Čalmers stati rame uz rame sa Manu Djinobilijem kao jedini čovek koji je ujedino najvažnije američke i evropske titule?

 

lupio sam ovo, verovatno ih ima još

Link to comment
  • 4 weeks later...

Edin i Kole su tamo, juče su se javljali

 

Prvo polufinale bi moglo da ne bude nezanimljivo, Ćelavi Prepotenko protiv Brosea

 

 

Edited by levi
Link to comment

utegao Ćelavi. iako Bamberg po imenima verovatno ima bolju ekipu. a i ovaj trener je valjda neki dugogodišnji Trinkijerijev pomoćnik, trebalo bi da im je orgaizacija jača strana. ali ništa od toga, mnogo bolji Kinder

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...