Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

Suđenje je stvarno kriminal, ali igrači Olimpijakosa su pokazali da imaju mentalitet kokoši, da tu ni 5 Papalukasa ne pomaže. Ovi ih malo (očekivano) stisli, sudije ukrale tri lopte i oni odmah nisu znali gde se nalaze. Jebi ga, imaju iskustva, valjda su se pripremali za pritisak sa svih strana, a izgledali su potpuno izgubljeni na terenu.

Link to comment
*In Turkey, if one team won both regular season games between them,their playoff series begins 1-0 in that team's favor.
interesantno, nisam znao za ovo. mozda bi u nasem prenatrpanom kalendaru valjalo razmisliti o ovome, mada cenim da bi u tom slucaju disanje za vrat sudijama tokom utakmice, i kalimerisanje nakon utakmice, bilo jos manje podnosljivo. Edited by pacey defender
Link to comment
interesantno, nisam znao za ovo. mozda bi u nasem prenatrpanom kalendaru valjalo razmisliti o ovome, mada cenim da bi u tom slucaju disanje za vrat sudijama tokom utakmice, i kalimerisanje nakon utakmice, bilo jos manje podnosljivo.
haha, koje ludo pravilo, ne verujem :)Janakis jos jednom pokazao zavidno trenersko (ne)znanje.
Link to comment
haha, koje ludo pravilo, ne verujem :)
A u Poljskoj ne ide najboljih 8 u cetvrtfinale plej ofa. Nego timovi od petog do 12og mesta igraju po plejof principu kako bi usli u cetvrtfinale, i tako se pridruzili timovima koji su plasirani od prvog do cetvrtog mesta. Inace, liga ima 14 mesta, a 12 timova je ukljuceno u plej of. Ova dva valjda ispadaju, ne znam. Elem, jednog dana kada/ako jadranska liga i definitivno dobije primat u odnosu na nacionalna takmicenja, cenim da bi ovo pravilo bilo itekako primenjivo. Edited by pacey defender
Link to comment
:lol: :isuse:Pa sto uopste igraju ligu? Sto lepo ne odigraju celo prvenstvo po kup sistemu? Edited by Milogled Bluff
Link to comment
:lol: :isuse:Pa sto uopste igraju ligu? Sto lepo ne odigraju celo prvenstvo po kup sistemu?
valjda su skapirali da nemaju interes da prosiruju ligu na vise od 14 timova, pa da na taj nacin povecavaju broj utakmica i time oduze prvenstvo. Gledam sad sajt Evrolige, i tamo stoji da je poslednje kolo regularnog dela Poljskog prvenstva odigrano 7.4. I zaista, sta sad da radis narednih mesec-dva? Kvaliteta za vecu ligu ocigledno nema. A verovatno ni nema poslovnog interesa da se investira u veci broj klubova. Meni se cini da sve to sto Poljaci rade i nije tako lose resenje. Ako pogledas, videces da su 5-8 timovi izbacili ove losije (9-12). I onda krece regularno 1/4finale, na tri dobijene. Finale se igra na 4 dobijene. I evo, krajem maja su zavrsili prvenstvo. Idealno tempirano. Edited by pacey defender
Link to comment

Ne znam, brate, meni je to besmisleno. Ok da se ispuni sezona, ali plasman nakon ligaskog dela postaje maltene nebitan. Koliko je bese timova imala bivsa jugoslovenska liga? Cini mi se ne mnogo vise od 14, mozda 16. Pa se opet nije igralo po tako cudnom sistemu.

Link to comment
Suđenje je stvarno kriminal, ali igrači Olimpijakosa su pokazali da imaju mentalitet kokoši, da tu ni 5 Papalukasa ne pomaže. Ovi ih malo (očekivano) stisli, sudije ukrale tri lopte i oni odmah nisu znali gde se nalaze. Jebi ga, imaju iskustva, valjda su se pripremali za pritisak sa svih strana, a izgledali su potpuno izgubljeni na terenu.
3 lopte , i priznali 4 poena potpuno nebulozno + 1 dali bacanje Batistu posle ociglednog faula u napadu. Malo li je za finale play-off-a? :o
Link to comment
Ne znam, brate, meni je to besmisleno. Ok da se ispuni sezona, ali plasman nakon ligaskog dela postaje maltene nebitan. Koliko je bese timova imala bivsa jugoslovenska liga? Cini mi se ne mnogo vise od 14, mozda 16. Pa se opet nije igralo po tako cudnom sistemu.
Da me ne drzis za rec ali mislim da je EX-Yu liga brojala 12 timova. Edited by amare
Link to comment
3 lopte , i priznali 4 poena potpuno nebulozno + 1 dali bacanje Batistu posle ociglednog faula u napadu. Malo li je za finale play-off-a? :o
Nisam ni rekao da je malo, nego da ih je totalno izbacilo iz ritma, pa nisu odigrali ni jednu valjanu akciju u 4/4, već su sve bacali kamena s ramena sa 10 metara. Nisu početnici pa da ih sve to toliko frustrira, naročito što uglavnom svi igraju tu grčku ligu već neko vreme i znaju šta je moglo da ih sačeka u 4/4. Mislim, ja sam znao, pretpostavljam da je znao i Janakis, samo nije uradio ništa kako bi to sprečio. Ex Yu liga jeste imala 12 klubova. Edited by Ivo Petović
Link to comment

Eto, pa se igrao dvokruzni Berger i onda plej of - cetvrt, polu i finale, jel tako? I to 1/4 i 1/2 na dve dobijene. Timovi koji nisu imali obaveze u Evropi igrali su jednom nedeljno i nista im nije falilo. Ovo sada sto se radi od igraca je monstruozno.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...