Jump to content
IGNORED

Svirate li sta


žaro

Recommended Posts

Kacim ovde, u nedostatku boljeg topika. Svidja mi se ovaj mali Korg, sa vokoderom, US$39961We7FLMbjS._AA1200_.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=cXGwVDA7zVEMoze i s gitarom (amaterski video)http://www.youtube.com/watch?v=uOyiDAJiDpEKao i ovaj (takodje analogni) Korg, US$199 (!)$T2eC16hHJH8E9qSEYOQqBP95dV0Qwg~~60_12.JPGNjegova demonstracija - check it out!!! :)http://www.youtube.com/watch?v=zb1_loQjU34A za malo vise para (US$799), ovo sve radnje radi sa gitarom,ROLAND%20GR-55GK.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=sxM-GNt72Kg

Link to comment
  • 1 year later...
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    13

  • sherman

    7

  • bup

    6

  • Lale Gator

    6

Moram malo da se pofalim, dosta sam napredovala sa djitrom, idem na časove  :D, jbg štreberski sam tip ličnosti, ali još nisam počela da stvaram neku svoju mjuzu (mislim na gitari, za klavir sam davno još i nešto komponovala).

Nego, najsmešnije mi, juče se skroz skenjala kad sam shvatila da mi je dosta teško da sviram stojeći, naravno kad u zadnje vreme drndam uglavnom akustaru, u sedećem položaju. Elem, krenula ja "Havana affair" i skenj kako mi teško na električnoj (dok stojim), međutim posle nekih po sata vežbanja nekih drugih pesama uspela ok da odsviram "Do you wanna dance". A inače, znam i Gimme gimme shock tretment, i Loudmouth, mislim samo od Ramonsa...imam širi repertoar. Od Nirvane, preko Rundeka do Stonsa itd, zavisi šta dobijem kao lekciju. Ne znam zašto sve ovo pišem...koga zabole  :lol:  

 

Link to comment

Sto se elektricne djitre tice, moram pohvaliti program Guitar Rig. Hajd' sto ima gomila zvukova, nego mi je vrh sto moze da se snima u koliko hoces lejera. Skroz fino za kucnu zajebanciju

Link to comment

Sto se elektricne djitre tice, moram pohvaliti program Guitar Rig. Hajd' sto ima gomila zvukova, nego mi je vrh sto moze da se snima u koliko hoces lejera. Skroz fino za kucnu zajebanciju

Ne znam za to, a i nisam još uvek u toj fazi, samo ruke i instrument (i pojačalo naravno ako je električna u pitanju). 

Link to comment

I ja cenim samo ruke i instrument. Samo sto mi je lepse kad mogu da ukljucim u komp, namestim zvuk, stavim slusalice, kliknem snimanje i drndam akorde, pa pustim plej i sviram uz pratnju :)

Link to comment

Najvise volem dve stvarcice koje ljudi koriste uglavnom za efekte:

 

shruti box (to je jedan od onih nazovi holistickih instrumenata za meditaciju i bezbrizno dronovanje, ne moze da se svira virtuozno jer je toliko jednostavan, komunizam u muzici  :heart: i super zamena za ind. harmonijum, najizdasniji  je za kombinovati ga sa nekim egzoticnim i samospravljenim perkusijama)

sb3small%282%29.JPG

 

teremin (ovo je jos uvek glavobolja, svira se u "vazduhu", ali se drzim lekcija sa interneta i polako napredujem, lep je i kao efekat za sci -fi filmove i nostalgicno podsecanje na ranu elektroniku (+ echo) ..poteklo od nekog pancevca od kojih inace stizu najdelikatnije zezalice...slogirao sam se kad sam saznao da ga koristi bend "threesome" i to tako sto jednim pokretom ruke salutiraju na njemu na svakom certu :cry:

 

laksa za naci-svirati je muzicka testera koja proizvodi slicne zvuke iz crtaca (uzdrmusani zhele i umochicju ), imamo cak i virtuoskinju-osakacjivacicu na njemu- sonju kalajic, dve oktave su dovoljne za butik mesa > poslednji trzaj  ali mi se ne svidja njen repertoar

 

 

od ostalih favoriti beloruski lap harp (nepenenojka), sve iz porodice fretless citri a sto da ne i prim, ukulele jer hejtam akustaru osim fingerpicking truda, stilofon za oscilatorne trenutke (prijavio sam se da sviram na sledecem dorisinom albumu!) - jedini analogni sint koji mi se svidja, ipak sam sucker za etno-world smicalice :s_a:

Edited by palfoot
Link to comment
  • 10 months later...

Svirao sam godinama dok nisam okačio o klin a ovu poslednju (nije kao na slici, bila je crvena, malo budžena i bez pragova) mi ukrali mangupi.i_am_waiting_to_buy_a_bass.jpgibanez_mc924_c850669_l.jpgibanez-blazer.jpg

 

 

 

Never say never.

 

Rešio sam da se aktiviram pre dve godine. :lala:

 

 

301947_393559094081970_333630683_n.jpg?o

 

10257721_548337481937463_113942387394061

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...