Jump to content
IGNORED

Svirate li sta


žaro

Recommended Posts

Dokaz da nije:O cemu razmisljaju clanovi benda u toku svirkeRazmislja pevac:"Al cu da karam onu malu plavu prvom redu. A mozda mogu i onu levo..."Razmislja gitarista:"Jebote, sto sam brz! Koliko sam jak, pa to ni SRV ne bi ispratio..."Razmislja bubnjar:"Na prosloj svirci zaradili smo dvesta evra. Na ovoj bismo mogli skoro trista, sto nas ostavlja u plusu od..."Razmislja basista:"A ... D ... C ... Gm ... ... ... "

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • batticuore

    13

  • sherman

    7

  • bup

    6

  • Lale Gator

    6

  • 7 months later...

spretno sviram samo klavir, u planu mi je savladjivanje gitarskih vestina, mislim da bas nije za mene, za bubnjeve jednom sela i zaljubila se momentalno (e sad se setih, pa imam brata bubnjara kako to da ga nikad nisam cimala za to...?!), usnu harmoniku bih volela da znam da sviram, al nesto mi ne ide...dalje, moglo bi violoncelo jednog dana i saksofon, naravno :)

Link to comment

a bas sam htela da te pitam el to tvoj klavir u profilu :wub: ja ga sviram od 9te.. jos uvek sam besna na sebe sto ne upisah visu muzickubrat me ucijo da sviram gitaru; znam da ufatim nekoliko akorda....a ex me ucijo da sviram bubnjeve :D toga se svakako nista ne secham

Link to comment
a bas sam htela da te pitam el to tvoj klavir u profilu :wub: ja ga sviram od 9te.. jos uvek sam besna na sebe sto ne upisah visu muzicku
jeste Hipice, moj pianino i moji prsti na njemu :)
Link to comment

Ne sviram (nazalost) nista - ne racuna se valjda blok flauta i sintisajzer/klavir jednim prstom? :rolleyes:Iskreno mislim da je steta, posto bih jako volela, a i mislim da mi ide, nije da se hvalim - kad su mi onomad bili potrebni jednostavni notni zapisi nekih decjih pesmica, shvatila sam da ih gotovo iz prve sviram jednim prstom :lol: na sintisajzeru, ali i da mogu "iz glave" da ih zapisem na papir. :blush:Ovaj... a kud da ide neko "mator" ko bi 'teo da nauci da svira nesto ljuCki? Privatni profesori su mi fuj u startu, iz knjiga i prirucnika naucih razne druge stvari koje se inace uce od "ucitelja", pa racunam da je to opcija - ako je uopste ostvarljiva? Niza muzicka? :unsure::lol: Nemojte samo onu bracu Stamenkovice... :puke: Redosled prioriteta u preferencijama? Klavir, (flauta, harfa) violoncelo. ^_^

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Ovaj... a kud da ide neko "mator" ko bi 'teo da nauci da svira nesto ljuCki? Privatni profesori su mi fuj u startu, iz knjiga i prirucnika naucih razne druge stvari koje se inace uce od "ucitelja", pa racunam da je to opcija - ako je uopste ostvarljiva? Niza muzicka? :unsure::lol: Nemojte samo onu bracu Stamenkovice... :puke: Redosled prioriteta u preferencijama? Klavir, (flauta, harfa) violoncelo. ^_^
bitno je da imas sluha za pocetak, a cim ''skidas'' tako lako te decje pesmice, onda si muzikalna :) naravno da niza muzicka u startu otpada :lol: , a ne vidim zasto odbijas privatne casove? <_< ne moze se sviranje uciti iz knjiga, ja bar ne znam za takve slucajeve...a sto se tice privatnih muzickih skola, joj, morala bih biti bolje informisana, al pojma nemam kakvo je stanje tamo. svakako ne verujem da postoji odeljenje za starije...
Link to comment

Ovaj... a zar ne moze npr. srednja muzicka vanredno kao i svaka srednja? Naravno, prethodno napabircis neko znanje... Otpadaju profe zato sto... (jedan od razloga) ne "trpim" da me neko uci. :blush: (Vise volEm sve sama...) Mada mislim da bi im bilo lako - tacno bih znala sta me zanima, sta bih pitala itd.Sve u svemu, sve se svodi na to da prvo nabavis neki instrumenAt, pa ce dalje biti lako...

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Ovaj... a zar ne moze npr. srednja muzicka vanredno kao i svaka srednja? Naravno, prethodno napabircis neko znanje... Sve u svemu, sve se svodi na to da prvo nabavis neki instrumenAt, pa ce dalje biti lako...
moze srednja muzicka vanredno, samo ne znam dal su bitne godine, mada sto bi bile bitne...e sad, ne moz' tek tako u tu srednju, mora neki prijemni da se polozi, ili diferencijalni za one bez nize muzicke, ali opet moras dobro da se pripremis. Solfedjo, teorija muzike, sviranje instrumenta, ima tu posla ;) ne moras da nabavis instrument, mada bi bilo pozeljno da imas svoj, normalno... :)
Link to comment

Ovaj... pa vanredno moze svako (znam slucaj da je cojek star 46 godina zavrsavo vanredno IV stepen cool.gif ), a moz' i svako da se upise vanredno, za njih kanda ne postoji prijemni, jedino im je broj ogranicen... hm, a da to ipak ne znaci da i oni polazu? Ce se raspitam. Al d upisujem muzicku necu (tako skoro). :lol:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Kao klinca su me matorci naterali da par meseci duvam u onaj klarinet, i to mi uzeli neki od 600 maraka... Sto je najgore, bio sam talenat, ali sam (srecom) batalio zbog glupog solfedja i treme od koncerata.Klarinet, jebote :mellow:

Link to comment
Kao klinca su me matorci naterali da par meseci duvam u onaj klarinet, i to mi uzeli neki od 600 maraka... Sto je najgore, bio sam talenat, ali sam (srecom) batalio zbog glupog solfedja i treme od koncerata.Klarinet, jebote :mellow:
:Djos ponekad sanjam lupkanje olovkom o sto na solfedju
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...