Jump to content
IGNORED

Ulysses, by James Joyce


batticuore

Ulysses  

35 members have voted

  1. 1. čitali ste?

  2. 2. kakav je?

    • najbolji
    • odličan, ali ne najbolji
    • dobar, ali precijenjen
    • pretežak
    • nije me se dojmio
    • nisam čitao, bre!


Recommended Posts

Дешавало ми се да сасвим лепо разговарам са људима о књигама које нисам читао, при чему су они све време уверени да јесам, тако да је подробно читање књига прецењено.
:lol::Hail:
Link to comment
  • 1 month later...

Da li moze neko ko ima kopiju Ulisa na srpskom da ovde postuje prevod ovog odlomka, u kome Moli Blum razmislja o gdji Riordan (pp. 871–872 u nekom starom engleskom izdanju):God help the world if all the women in the world were her sort down on bathingsuits and lownecks of course nobody wanted her to wear I suppose she was pious because no man would look at her twice I hope I’ll never be like her a wonder she didn’t want us to cover our faces but she was a welleducated woman certainly and her gabby talk about Mr. Riordan here and Mr. Riordan there I suppose he was glad to get shut of her.hvala unapred!

Link to comment

sačuvaj me bože kad bi sve žene bile takve da gunđaju protiv lepih kupaćih kostima i dekoltiranih haljina sve se bojim da bi neko od njih zatražio da to obuče mislim da je bila pobožna zbog toga što je nijedan muškarac ne bi dva puta pogledao nadam se da nikad neću postati takva čudo jedno da nije tražila od nas i da pokrijemo lica ali bila je školovana žena nema šta stalno je trtljala gospodin Riordan ovo pa gospodin Riordan ono sigurno je jedva dočekao da je se oslobodizoran paunović, geopoetika 2004.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Nisam :blush: .Čitala sam Portret umetnika u mladosti, Dablince i Pisma Nori. Za rođendan, pre dosta godina dobila sam prevod Zlatka Gorjana, fototipsko izdanje, "Dereta", 1992. Ne znam iz koje godine je prevod. Probala više puta i nije išlo :wacko: .Probaću sa :Uliks Džejms DžojsPreveo s engleskog Zoran PaunovićGodina izdanja: 2003Broj Strana: 787 str.

obećajem

Edited by Krotka
Link to comment
Дешавало ми се да сасвим лепо разговарам са људима о књигама које нисам читао, при чему су они све време уверени да јесам, тако да је подробно читање књига прецењено.
Jednom svom prijatelju sam pre par godina kupila ovu knjigu, iz da sada ne objašnjavam kojih ratloga, al eto, podsetio si me. :)Dok sam studirala na Filološkom stariji i iskusniji™ studenti na katedri za engleski bi savetovali svojim mlađim kolegama da kao ispitno pitanje nikako ne biraju Uliksa jer, govorili bi, tu je Paunovića teško impresionirati, a lako razočarati. (zapravo, taj savet nema veze sa mozgom)
Link to comment
  • 1 month later...

E da, dobro me podseti Danas, danas je Bloomsday

DANAS JE BLUMSDEJAutor: D.RS.Dablin/Beograd - Već po tradiciji dugoj pedeset i šest godina, 16. juna slavi se dan na koji su, 1904, junaci Uliksa, slavnog Džojsovog dela, Moli i Leopold Blum, prošetali Dablinom i tako „sastavili“ radnju romana. Blumsdej, kao dan podsećanja na legendarnu knjigu i njenoga harizmatičnog tvorca, ove se godine obeležava u Dablinu središnjom manifestacijom, ali i u mnoštvu gradova sveta – od Čikaga, Praga i Sidneja do Njujorka i Brisela. Beograd, koji se pre nekoliko godina bio priključio ovoj globalnoj proslavi, ove godine izostaje.Blumsdej u svojoj bazičnoj izvedbi, u Dablinu, predviđa klasičnu šetnju ulicama i toposima grada „stopama Leopolda Bluma“. Pored toga, međutim, na ovaj se datum širom sveta organizuju zahtevni naučni skupovi, seminari i okrugli stolovi posvećeni Džojsovom stvaralaštvu i književnosti uopšte. Egzaltacija, entuzijazam i posvećenost obeležja su programa koji obuhvataju veliki broj ljudi, kako stručnjaka tako i profane publike koja voli književnost i njene najbolje tvorce, među kojima visoko mesto zauzima irski autor Džejms Džojs sa svojim prevratničkim delima.
Link to comment
  • 2 months later...
Hvala...znam za to od ranijeali....ali...sačekaću da to prevede Paunović, kako zna i ume, pošto čujem da radi na prevodu Fineganovog bdenja, što jeste? zaludan posao. Nešto ne verujem da bilo koje, za nas kvalitetno, znanje engleskog jezika može da bude dovoljno za izvorno čitanje Džojsa.
Posle dve godine od ovog posta, da li ima nade za "Fineganovo bdenje" na srpskom?
Link to comment
  • 4 years later...

Знам, а Васа је само потврдио оно што сам и до сада мислио. Није нужно прочитати сваку књигу од корице до корице да би се сазнало о њој (као и људи, већина ставова о некоме настаје брзо и интиутивно и махом остају исти и кад некога боље упознате). Дешавало ми се да сасвим лепо разговарам са људима о књигама које нисам читао, при чему су они све време уверени да јесам, тако да је подробно читање књига прецењено.

:lolol:  

ot:

Počela danas. Prevod- Luko Paljetak.

Edited by halloween
Link to comment
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...