Jump to content
IGNORED

Beogradski bioskopi


kim_philby

Recommended Posts

Ratnici Bronksa?

 

То је тај дреш! Толики је дреш да га после нисам видео ни на ТВ-у.

Једино не могу да се сетим да ли су га пуштали као редован програм, или на неком фесту.

 

Link to comment

i meni se nesto javlja da je onaj ranbo protu rusa kod nas bio neprikazivan.

drugi deo, valjda.

Ma kakvi, gluposti.

Ima nesto drugo: na prvom Festu je uredno prikazan Tramboov Johnny Got His Gun, doduse kao Dzoni je krenuo u rat, nahvaljen bogznakako, izdata i knjiga u srpskom prevodu, ali se film nije nikada prikazivao u bioskopima.

Zna neko nesto vise?

Link to comment

То је тај дреш! Толики је дреш да га после нисам видео ни на ТВ-у.

Једино не могу да се сетим да ли су га пуштали као редован програм, или на неком фесту.

 

 

Bio je redovan, i on i nastavci su bili dosta popularni medju klincima osamdesetih. Realno, šta sam znao šta je trash kad sam bio klinac.

 

 

Inače, Flashdance nisam gledao u bioskopu, ali zato Breakdance jesam (i to u Domu Sindikata), i sećam se da sam se tad po prvi put sreo sa elektro muzikom koja mi se dosta dopala.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ја се још сећам ТВ реклама за Флешденс, рекламирали су СЦ са највећим биоскопским платном у земљи и са 30 хиљада вати озвучења.

И још су дебили очепили до краја звук, па су свима после зујале уши.

Link to comment

Bili su dosta popularni filmovi tog žanra, ne znam da li se neko seća Futluza? Moja rodjaka je imala originalne soundtrack kasete i toga i Flashdancea (i non stop ih puštala).

Edited by Jeremija
Link to comment

Pa, ne znam, meni su lično najgori mjuzikli... pa tek onda ovi, mada bi ih možda mogli svrstati u neki podžanr mjuzikla. :D

 

 

Umalo zaboravih Prljavi Ples (mada je taj išao jedno tri godine kasnije), stvarno mi nije jasno zašto su onda toliko bili popularni.

Edited by Jeremija
Link to comment

Mislim da nikad u životu nisam pogledao nijedan mjuzikl do kraja, čak i kod Singin' in the Rain sam samo odgledao antološki deo sa Dzinom Kelijem.  :D

 

 

 

 

Nego, interesuje me, da li je ikom sa foruma prvi susret sa Terminatorom bio baš u jednom od Beogradskih bioskopa?

Edited by Jeremija
Link to comment

Poslednje zabranjeno da se ja sećam bili su filmovi Stenlija Kjubrika, koje je on zatvorio za istočni blok. Tad smo mislili da je Stenli to uradio u neznanju, danas vidimo da baš i nije.

 

Tako sam Shining gledao na piratskoj projekciji u Domu inžinjera i tehničara, ali su mi Nikolsonove face svejedno ostale etalon za noćne more.

Link to comment

Dve zanimljivosti sa imdb-a:
 
Prva na stranici o Paklenoj pomorandži:
 

It is said that Stanley Kubrick made this movie because of the failure of Vaterlo (1970). After he completed 2001: A Space Odyssey (1968), he had planned to film a movie about Napoléon Bonaparte's life. After many years of research, he sent location scouts to various Eastern European locations, and even had an agreement with the Yugoslav army to supply troops for the vast battle scenes. However, after "Waterloo" tanked, Kubrick's financial backers pulled out. He thus decided to adapt the American version of "Clockwork", which had been given to him by Terry Southern (co-writer of Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)).

 
Druga na stranici o Stanleyu Kubricku:
 

After the success of 2001: A Space Odyssey (1968), Kubrick planned a large-scale biographical film about Napoleon Bonaparte. He conducted research, read books about the French emperor, and wrote a preliminary screenplay which has since become available on the internet. With the help of assistants, he meticulously created a card catalog of the places and deeds of Napoleon's inner circle during its operative years. Kubrick scouted locations, planning to film large portions of the film on location in France, in addition to the use of United Kingdom studios. The director was also going to film the battle scenes in Romania and had enlisted the support of the Romanian army; senior army officers had committed 40,000 soldiers and 10,000 cavalrymen to Kubrick's film for the paper costume battle scenes.


^_^

 

Bilo kako bilo, nije snimio Napoleona, sve ostalo je otišlo u legendu  ^_^

Link to comment

Mislim da sam jedan od većih fanova Kubricka na forumu, ali dobro što nije snimio film o Napoleonu, bio bi žešća gnjavaža kao Barry Lyndon. :D

 

 

 

Niie se puštao Shining u bioskopima, sećam se da sam prvi put naleteo na njega kod prijatelja (na VHS kaseti). Znam da me je iznenadilo kad sam video da je to neki horror koji je režirao Kubrick, u njemu igra Nicholson, a sa druge strane nikad dotle nisam ni čuo o njemu.

Link to comment

Niie se puštao Shining u bioskopima, sećam se da sam prvi put naleteo na njega kod prijatelja (na VHS kaseti). Znam da me je iznenadilo kad sam video da je to neki horror koji je režirao Kubrick, u njemu igra Nicholson, a sa druge strane nikad dotle nisam ni čuo o njemu.

Pustao se.

Uredno.

 

Poslednje zabranjeno da se ja sećam bili su filmovi Stenlija Kjubrika, koje je on zatvorio za istočni blok. Tad smo mislili da je Stenli to uradio u neznanju, danas vidimo da baš i nije.

 

Tako sam Shining gledao na piratskoj projekciji u Domu inžinjera i tehničara, ali su mi Nikolsonove face svejedno ostale etalon za noćne more.

Piratska projekcija u Domu inzenjera i tehnicara  :isuse:

Kako ste zavarali trag UDBI?  :o

Imas neko priznanje, barem spomenicu za borbu protiv totalitarizma i komunisticke strahovlade?

 

Inace, cudno je da su svi koje znam, a da im se gledalo, Shining gledali u bioskopu.

U Beogradu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...