Jump to content
IGNORED

Beogradski bioskopi


kim_philby

Recommended Posts

http://www.blic.rs/V...enad-Milenkovic
- Milenković je uz pomoć Markovića, naložio odgovornima u JP "Poslovni prostor" - Novi Beograd da donesu odluku kojom se stavlja na raspolaganje i neposredno upravljanje poslovni prostor u sklopu bioskopa "Fontana", od 525 metara kvadratnih. Taj prostor su potom iznajmili preduzeć "Art&popcorn" iz Beograda, i to na deset godina bez naknade - kažu u policiji.
postovi su sa politike, ali mi se cini da su vise za ovaj topik:
pa naravno da nisu mogli. inace je juce art & popcorn dobio kintu za stimulaciju kvaliteta, neku manjinsku koprodukciju mislim & sredstva za prikazivacku delatnost na konkursu fecesa. ocekujem shitstorm kada to shvate vojnov & co.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Pa da, to je jedini bioskop na NBG koji ima i nekomercijalne sadržaje. Na NBG i Zemunu, u stvari. Valjda je interes opštine NBG da ima takav bioskop. Nadam se da se ova Vučijeva egzibicija neće završiti ukidanjem tog bioskopa.
Moje iskustvo sa Fontanom je takvo da mi izgleda da bioskop funkcionise jedino kada su u pitanju nekomercijalni sadrzaji - FEST, festival kratkometraznog i dokumentarnog filma, palic u beogradu itd. Dva puta sam hteo da pogledam film na redovnom repertoaru i oba puta sam ljubazno obavesten neposredno pred pocetak filma da je doslo do tehnickih problema i da projekcije nece biti.Inace, Fontana nije jedini bioskop na Novom Beogradu koji ima nekomercijalne sadrzaje, takodje postoje mala i velika sala Doma kulture studentski grad. U toku je alternative film/video festival. Edited by reg
Link to comment

Čini mi se da si greškom ovde replicirao, ovi kvotovi su ti sa gornjeg PDF-a... Nikakve veze sa filmom, jedino ako se snimi dokumentarac o tome, pa bude kandidat za nagradu Evropske akademije za film ili barem prikazivan na mnogim političkim festivalima. Obzirom da eksplicitno političarenje uglavnom određuje da film nije komercijalan, ukoliko sam kroz praksu uspeo da priđem shvatanju te podele...

Link to comment

Znači jeste. Meni se i činilo da ti, i razni drugi podelu na ono što jeste ili nije komercijalno radite isključivo po političkom kriterijumu, nisu bitne vrednosti filma niti tržišni aspekt kao ni publika. Dobro, već sam pomislio da sam te loše shvatio. Jedino mi nije jasno što na ovom PDF-u to postuješ, pa ceo gornji deo foruma štancuje takve stvari kao i većina javnih novina...

Edited by Ajant23
Link to comment

Da. Dobro si to primetio. Preuzeo sam termin "nekomercijalan sadrzaj" od kobnog zelaye, a u stvari u kontekstu ovih desavanja i sopstvenog iskustva moguce je da su Fest, revije frankofonog filma i slicne manifestacije u stvari za Fontanu "komercijalni sadrzaji" tj. bioskop od njih zaradjuje, u zavisnosti od toga sta se desava [koliko ide kome] sa novcem od prodatih ulaznica, da li su projekcije na festivalima posecenije od projekcija filmova na redovnom repertoaru, a verovatno jesu, i da li je Fontana platila da prikaze filmove u okviru tih festivala [verovatno nije?].

Link to comment

Pa, preuzeo si od kobnog možda na PDF-u koji se bavi politikom, otkud znam na šta je kobni mislio u tom kontekstu i sa tom sintagmom. Jedva sam uspeo i tvoje tumaćenje da ovde uhvatim...Ali, kakve sve to ima veze sa ovim PDF-om, jedino ako se snimi film o tome o čemu govoriš?

Link to comment

Ajante, ima veze kao što vidiš - postoji tema Beogradski bioskopi. Meni itekako ima veze zato što sam gledao 6 filmova na poslednjem FAF-u u Fontani. I realno sam ušao gore u raspravu o tome samo zbog bioskopa, a za uhapšene me briga, nemam ni pojma ko su.I naravno, najviše ima veze sa time što se sada smatra "nezakonitim" to što je neki prostor dat za džabe bioskopu koji je kulturna institucija. Teško je to političarenje™. Osim toga, ako ne živiš u Bgd-u, pa te boli kurac za Bgd bioskope, onda bi bilo pristojno da se ne mešaš.reg, jeste, tu je i DK Studentski grad, zaboravio sam, mada ne menja puno na stvari. A naravno da bioskop mora da živi od para. Može od prodatih karata - onda će puštati blokbastere i davati one glupave naočare. A može i od države - onda će puštati filmove sa festivala, itd. Mislim da je razlika između te dve stvari prilično jasna. Mislim još da je jako problematično što s ovim hapšenjem dobijamo otprilike ovakvu vest: XX i YY su uhapšeni jer su izdali prostor bioskopu na 10 godina besplatno. To je ono što će masa čitati u izlozima kioska sa naslovne strane Kurira.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
Ajante, ima veze kao što vidiš - postoji tema Beogradski bioskopi.
Kao što možeš videti na prvoj strani, tema je ovde i otvorena na moje veliko oduševljenje™.
Meni itekako ima veze zato što sam gledao 6 filmova na poslednjem FAF-u u Fontani. I realno sam ušao gore u raspravu o tome samo zbog bioskopa, a za uhapšene me boli kurac, nemam ni pojma ko su.
I ušao si u raspravu na pravom mestu, gore gde se drvi o politici. Ništa iznad Filma nije u domenu mog čitanja, ali na istom gore PDF-u sam se i ja svojevremeno umešao oko BF i tada plana Fontana i političkih festivala (FAF, slobodna zona, i ostala trovanja), pa je - jedva se sećam - onda Kim ovde otvorio topic u ona vremena kada je bio skloniji šaljivom pronošenju luče još šaljivije politike svuda po Filmu. Doduše, možda sam se i ja tada gore pomalo gorko šalio, ali što bi rekli kada si Rimu...
Link to comment
Kakva glupost - zašto je FAF politički festival?
Drago mi je da si na trenutak osetio kako je meni kada čitam tvoje postove :)EDIT: Oko festivala, naravno... Samo oko festivala... Edited by Ajant23
Link to comment
Osim toga, ako ne živiš u Bgd-u, pa te boli kurac za Bgd bioskope, onda bi bilo pristojno da se ne mešaš.
Ovo si zaboravio.
Inače, kobni, kada si već tu, baš me zanima da mi objasniš "komercijalni sadržaj". Šta ti je to, je l to ima veze sa seksom?
A naravno da bioskop mora da živi od para. Može od prodatih karata - onda će puštati blokbastere i davati one glupave naočare. A može i od države - onda će puštati filmove sa festivala, itd.
Link to comment
Ovo si zaboravio.
Samo sam prešao preko toga, tvoja apstrakcija koja leti na krilima šaljivih termina uveliko prevazilazi sitnice konkretnog grada, bioskopske publike, izveštaja sa blagajni, guranja raznih filmova u jedan dva termina po danu, pa da se gledaju sa plaćenim rezervacijama. Kakvom konkretnošću da se bavim kada je tebi - blokbaster u bioskop i gotova stvar...Da obezbediš novac, naravno...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...