Jump to content
IGNORED

LEGALIZACIJA


đorđe geprat

Recommended Posts

u pitanju je Resnik, imaju sve sem kanalizacijesta mislis koliko im je to pametno i racionalno?
Niko iz gradskih vlasti nece rusiti kuce ljudima, ni sada ni za 20 godina. To je veoma vreo krompir i ne mogu da zamislim nikakav scenario u kome bi gradska vlast dozvolila tako nesto.
Link to comment

Nije racionalno.Resnik je 4 i peta zona. Tamo je kvadrat legalizacije oko 9 odnosno oko 6,7 hiljada. Na to moze da se dobije popust 60% i da se placa na 36 mesecnih rata. Kada to plate i legalizuju kuce, mogu da ih uknjize, skuplje prodaju, stave po hipoteku i sl. Ovako nikada ne znaju sta moze da se desi.

Link to comment

Mene sve podseća na priču sa otkupom stanova.Pitanje je zašto država žuri da izvrši legalizaciju ? Da li je toliko zabrinuta da građanima olakša status u ravnom saobraćaju? Ne, sad su zafalile pare ( koje su potrošene u razne svrhe ) i preti se raaznim rokovima, kaznama i rušenjima.Elem, kako rekoh, u otkupu devedesetih oni prvi, najsavesniju su otkup stana plaćali 10.000 DM, a posle, par stotina DEM.

Link to comment
Nije racionalno.Resnik je 4 i peta zona. Tamo je kvadrat legalizacije oko 9 odnosno oko 6,7 hiljada. Na to moze da se dobije popust 60% i da se placa na 36 mesecnih rata. Kada to plate i legalizuju kuce, mogu da ih uknjize, skuplje prodaju, stave po hipoteku i sl. Ovako nikada ne znaju sta moze da se desi.
Mogu, ali nece. Lakse je ne platiti uopste, a ti ljudi dobro znaju da se nece nista desiti i da niko nije lud da sravnjuje sa zemljom gradska naselja.Ima ko ce da pokriva njihove troskove: oni koji svoju imovinu placaju posteno i po zakonu.
Link to comment

Donekle si u pravu.Medjutim, fakat je da se nelegalni objekti ruse. Ne cesto i ne masovno ali se ruse. Ako nesto sto vredi 50k evra mozes da legalizujes za 2,3 k i da budes miran da ti nece srusiti, racionalno je to uraditi.Pri tome, ne verujem da je u pianju ceo resnik.Da dodam, npr donese se novi plan koji kaze ovuda ide put. Ako put ide preko unjizene kuce, jedna cena je u pitanju. Ako ide preko nelegalne druga

Link to comment

Interesuje me šta ako Kaluđerica, najveće nelegalno naselje ,ne plati, tj. njeni građani. A po svemu sudeći, neće, jer nemaju pare. Oće da im ruše sve ? Pa taj koji to odluči proći će kao Ratko Mladić.

Link to comment
Mene sve podseća na priču sa otkupom stanova.Pitanje je zašto država žuri da izvrši legalizaciju ? Da li je toliko zabrinuta da građanima olakša status u ravnom saobraćaju? Ne, sad su zafalile pare ( koje su potrošene u razne svrhe ) i preti se raaznim rokovima, kaznama i rušenjima.Elem, kako rekoh, u otkupu devedesetih oni prvi, najsavesniju su otkup stana plaćali 10.000 DM, a posle, par stotina DEM.
To koja je motivacija vlasti je nebitno, bitno je da se objekti legalizuju. Takodje je napokon donesen novi zakon po kome se ukida drzavno vlasnistvo i zemljiste prelazi u privatne ruke i to je dodatni razlog da se stvar oko legalizacije zavrsi. Nereseni imovinsko-pravni odnosi su mozda kocnica br. 1 za investiranje i biznis u Srbiji, ako gledamo propise i zakone.A to sto ovi sto zabusavaju i krse zakon na kraju bolje prolaze je naravno porazno. Zato bi i trebalo svakome ko sada ne legalizuje svoj objekat isti srusiti, bez izuzetka i pogovora.
Link to comment
A to sto ovi sto zabusavaju i krse zakon na kraju bolje prolaze je naravno porazno. Zato bi i trebalo svakome ko sada ne legalizuje svoj objekat isti srusiti, bez izuzetka i pogovora.
Znaš u čemu je problem? Meni se čini da ova akcija vlade nije pažljivo odrađena, jer nije napravljena razlika između nelegalnih stambenih objekata sa više stanova, i kuća sa jednim domaćinstvom to jest jednim jedinim vlasnikom nepokretnosti. A to su dva fundamentalno drugačija slučaja.Pokušavao sam da nađem na internetu izjavu Olivera Dulića od pre pola godine, kada je rekao, parafraziram, da će se od investitora tražiti da snose troškove legalizacije, ali da će od toga osustati ako je ovaj u inostranstvu ili ako mu je firma u međuvremenu ugašena. Ta izjava je jedan od vecih skandala u poslednje vreme, a ostala je nezapažena.Dakle, apsolutno se slažem da država mora da pritisne vlasnike kuća, kako bi se izvršila legalizacija. Ali jednako odlučno mora da zavrne šiju investitorima koji su potpisali ugovor sa kupcem stana gde piše da na sebe preuzimaju obavezu da snose troškove legalizacije. Meni se čini da će se ti kriminalci i ovaj put provući. Niti će država njih da pojuri, niti će krenuti u rušenje zgrada (to bi bilo apsurdno), pa će sve da se prolongira dok se ne steknu uslovi da se iznađe neko bolje rešenje.A i kod eventualnog rušenja kuća, cenim da će se početi od sirotinje raje, a da će kuće u Sanje Živanovića i dalje stajati postojano.
Link to comment
  • 1 year later...
Odakle ti ova informacija? Za svaki izgradjeni objekat mora da se podnese zahtev za legalizaciju ili stize buldozer, bar je tako za ovaj obican svet. Problem sa nelegalizovanim objektima je sto su do sada bar tri puta razne vlade imale razne ideje kako da naplate legalizaciju, praveci od toga politicko pitanje i udvarajuci se vlasnicima tih objekata, ali niko do sada nije ponudio da se taj dug oprosti (jeste Dulic nesto rekao u tom smislu ali je brzo ucutkan i stvar je zataskana). Traljavost procesa legalizacije nelegalno izgradjenih objekata je direktna posledica korumpiranosti drzavne uprave koja je izdavala gradjevinske dozvole ko god je imao da plati tamo gde treba (pri cemu ne mislim na legalne tokove novca) pa se drzava odjednom nasla u situaciji da im hiljade i hiljade porodica samo u Beogradu zive u objektima koji su izgradjeni na "ma, samo ti daj lovu i gradi, sredice se to vec nekako". Dodatno grozna prica je kako sada javna preduzeca koriste vakuum dok se drzava ne smiluje da konacno napravi proces da se legalizuju ti objekti da napljacka one koji zive u tim objektima na razne mastovite nacine. Naravno, u toj dodatnoj pljacki prednjaci EDB, najveci srpski rezervoar lopovluka i nitkovluka.
ovo je trolčina ali, pošto je harper pomenuo legalizaciju, dopustite.legalizacija moje kuće na selu u opštini ljig završila se sa plaćenih 45000 dinara. start je bio obećavajući kada mi je rečeno da za tu kuću treba da se plati 31 m2 X 100 minus popust dinara uz donetu dokumentaciju. 1550 dinara. no, za dokumentaciju je geometar uzeo 15000, projektant 10000, katastarske službe, republika i opština preko taksi 13000 da bi za sam pečat na dozvoli trebalo da se plati ne 100 nego 185 din po m2 plus 6.5% za porast troškova od 1. januara i ne samo za kuću nego i za otvorenu verandu i ne sa popustom od 50% nego 30% jer je vikendica. trebalo je još da platim 5000 za promenu namene zemljišta no nisam, pa je to pod hipotekom. toliko o legalizaciji i duliću. izvinite za trol, nemojte o ovome, samo je informacija.
Link to comment

sramota, koliko su ti naplatili za legalizaciju kuće koju si potpuno opušteno sazidao bez građevinske dozvole isuse.gif trebalo je da država tebi plati što si je sazidao, a ne da ti uzima novce!i sad ja treba nekome da se pravdam što se švercujem u busu isuse.gif

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...