Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

ma ulazak u 16icu je mila majka.

al izaci, e to je vec akrobatika  :lol:

jel se secas kada ceo autobus u viku krene: "zaustavite autobus, zena/covek nije izasao" svi kao zele da pomognu, a stoje jedni drugima na glavama. :D

 

edit: bilo je tu raznih stvari, sada kada se setim mi je smesno. npr kada necija noga ostane van autobusa.

Edited by hoffnung
Link to comment

jel se secas kada ceo autobus u viku krene: "zaustavite autobus, zena/covek nije izasao" svi kao zele da pomognu, a stoje jedni drugima na glavama. :D

 

edit: bilo je tu raznih stvari, sada kada se setim mi je smesno. npr kada necija noga ostane van autobusa.

 

hahah kako da ne, na to sam sam racunala da cu (potencijalno) da izadjem na svojoj stanici  :D

 

sardine. 

 

a i to, sto proviruje van autobusa: noga, ruka, kosa, torba, kese, itdetc;)

Link to comment
  • 1 month later...

Koji su po vama najbolji prostori za upload slika i drzanje na netu, zarad pravljenja galerija i jednostavnog generisanja .jpg/.* linka?

 

Flickr - davno kada sam razmisljala da probam tamo no trebalo je napraviti i yahoo mejl i to me sve od pocetka smorilo

Picassa - nije lose radila ali vec neko vreme (godina) kao da mi ubije kvalitet kod svake druge fotke, tj uopste ne mogu da uhvatim kada se i zasto to desava, a zasto onda drugi put ne "dira" nista (u podesavanjima nemam auto enhance i ostale auto stvari). Najgore od svega je da kad se pozalim prijateljima, oni ne vide razliku izmedju originalne fotografije i uploadovane, a meni ta sitna zamucenja bodu oci.

Dropbox - mislim da su slicke tamo bile okej ali plasi ogranicen prostor, mislim da imam oko 3GB sveukupno a treba mi i za druge stvari

 

Sve me to malo frustrira, pa sam pocela da stavljam na svoj domen ali kako me mrzi da pravim posten sajt i svoju galeriju i cimam se oko toga najvise iz razloga sto ne zelim da provodim jos dodatno vreme za kompom, onda je i to mali smor. Ne mozes zeni udovoljiti.. -_-

Link to comment

Ja se navikao na Flickr, ogroman je i lak za upotrebu. Jedino je glupo sto ne generise direktne linkove ali ga koristim kao hi-res skladiste.

Link to comment

meni je takodje dropbox ok za skladiste + izvoz u vidu linka.

 

pretpostavljam da je sada ta usluga mnogo sira, samo nisam ispitivao/proveravao, itd. znam takodje da je ubuntu imao isto jedan server slicno dropboxu, ali su ga iskljucili u medjuvremenu. verujem da dropbox nije jedini, ali je verovatno najbolji, u smislu.. zato sto je poznat.

 

vaso, sta ti znaci: "ne generise direktne linkove"?

 

kada smo kod flickr-a, dopada mi se ova promena koju su nabudzili pre neki dan, u vidu, zanimljivog 'layouta'

Link to comment

kapiram sada... ne mozes ako je taj neko iskljucio tu opciju deljenja linka. inace moze u slucaju da je 'otkljucano'.

 

edit: cestitke za 50k :)

Edited by hoffnung
Link to comment

Ma nema bre nigde vanila linka sa ekstenzijom .jpg, deljenje linka me ne zanima (ili ne umem da koristim tu opciju).

Link to comment

izgleda da ne znam o cemu pricas, zbunjujes me dodatno sa tim 'vanila' linkom.

 

no.. ja sam na ovo mislio:

 

 

 

 

17329565870_2512a48b5a_k.jpg

 

by chrisfriel

 

 

 

ovaj drugi link, odn. fotku ne mogu da serujem ovako, jer je zakljucala opciju 'share'

 

ovo je direktan link do fotke, ne moze da se isti stavi u 'tag'

 

 

edit: neko zakljuca tu opciju 'deljenja', drugi je ostave otvorenu. to sam podesavas. pretpostavljam da rade to kako ne bi mogao da svuces fotku na desktop.

Edited by hoffnung
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...