Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

pa kad ne izlaziš sa nama mladima po savamaloj i ne znaš štekove

 

kariranih™ bilo i previše za moj ukus, neki traže lomoe, neki bi da prave slike al su mislili da im treba geštetner za to i tako. svašta ima u božijoj bašti. najbliži kupovini sam bio ispred kod gepeka nekog mesara koji je rešio da rasproda stričevu zaostavštinu, zapao mi za oko sekonic 398l, rekao bih da radi probao sam ga i ponudio 100€.

pa će vidimo

:s_w:

Link to comment

u pravu je bio kauboj

 

<_<

 

 

+ милион

 

 

:fantom: ovo u gornjem kvotu hteo sam da okacim na minijature, ali ispalo bi da je neobjektivno

 

samo da primetim, jedina gora stvar od hipstera je srpski hipster :fantom: imitacija imitacije jednom recju.

Edited by Caligula
Link to comment

+ милион

 

Сад сам ушао у кућу. Прво сам кружио тражећи паркинг, онда ушао збланут лево интернет кафе десно полубутик за јел ту моду. Иако је простор велики у ствари иста количина излагача, али роба није као пре где има полунових, нових и очуваних ствари у великим количинама. Видео сам десетак дслр-а укупно који би издржали још годину дана.Аналогија мало скочила, клинци се грабе, онако у карираном, са качкетима. Неко им је рекао да прави фотографи имају ранчеве и како сам се којој тезги приближио тако би ме звекнули. НА крају, најближи сам био некој сони алфи али је прекорачивала мој буџет и моша.

 

Дакле, берза - ђока марјановић

:D

Link to comment

u pravu je bio kauboj

<_<

+1

 

našao sam ono po šta sam došao (najobičniji pentacon 28mm), ali sveukupno - trt.

objašnjavao mi jedan karirani™ prednosti 6x6 formata, bez da ga je iko išta pitao.

Link to comment

OK, lozite me sad

 

video sam fotke sa berze na FB, slabo ima kariranih. Bez zajebancije.

 

Ali guzva jeste, za cene pak ne znam 

 

edit: e da, rancica™ kolko oces

 

@Vaso kolko si platio pentakon

Edited by Caligula
Link to comment

... khm, 

 

 

 

@ Vasa, voila.

 

Naravno da ce se foto berza u staklencu i foto berza u Hajatu razlikovati. Ne znam jesi li bio u staklencu nekad, to je jedno toplo, iskreno i neisfolirano mesto gde sam od jednog staaarog Jagodinca pazario Kanon AV1 u sjajnom stanju sa dva objektiva (dobio i film na poklon) za koliko se secam nesto oko tri hiljade dinara. U to vreme recimo 30 eura.

 

Mikser je pak (bio par puta poslom i jednom na prenadrkani deciji rodjendan koji je kostao boga oca) mesto koje okuplja vrlo urbane likove koji za potpisanu (recimo) camovu dasku mogu da odvoje i po par stotina eura. 

 

Jednom kada sam rutinski obilazio tezgu koju na zelenjaku drzi onaj gospodin koga svi fotografi znaju (ja eto ne mogu da se setim imena) zatekao sam par histera kako ga dave diveci se nekim izlozenim kamerama nezno ih milujuci. Nisam se zadrzavao, ne znam jesu li nesto pazarili. Ali, u Mikser Hausu... ma pazarice sigurno, to je dole ispod zelenjaka petsto metara ali kao da je pedeset kilometara dalje, Savamala brale.

 

Kazem vec, ogradih se, mozda preterujem. Kako god, oni koji budu otisli na mikser foto berzu nece naci Kanon AV1 sa dva objektiva za trideset evra, evo pojescu svoju Olivetti M40 pisacu masinu sraf po sraf ako se to desi.

E, sad videh, pa da pitam: Kakva je cena 28 EUR za winder za narečeni AV1? U odličnom je stanju, skoro pa mint.

Link to comment

Sta je "winder"?

 

ako je to AV1 telo ispravno, mint, to je dzabe

 

edit: ponuda je velika pa to spusta cenu na oglasima. Inace stvar realno vredi vise. To je klasik (jedan od) za taj format.

 

edit 2: aha, winder je grip za telo. A sta ce ti to for krajst sejk? 

Edited by Caligula
Link to comment

Sta je "winder"?

 

ako je to AV1 telo ispravno, mint, to je dzabe

 

edit: ponuda je velika pa to spusta cenu na oglasima. Inace stvar realno vredi vise. To je klasik (jedan od) za taj format.

 

edit 2: aha, winder je grip za telo. A sta ce ti to for krajst sejk? 

Pa da ide film automatski napred, taj winder. AV1 sam kupio još ranije, za nekih 70 EUR na jednom sajmu starih stvari. Hteo sam da dodam i winder, pa rekoh da pitam.

Link to comment

Ako ti je potreban, nije neka cena, vredi.

 

Samo ne znam, u eri DSLRa meni aparat na film ne treba kao brzopotezni. Za to imam karticu. Film mi je vise za spor, kontemplativan pristup.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 4 weeks later...

ovo će biti zanimljivo, prenosim  saopštenje Kameradesa

 

Pozivamo vas na otvoreno predavanje koje će održati dokumentarni fotografi kolektiva NOOR, Stenli Grin i Andrea Brus, 1. aprila 2015. u KC Gradu, u 19 časova. 

NOOR, jedna od najprestižnijih fotografskih agencija na svetu, čiji su članovi vrhunski fotografi koji svoj rad baziraju na dugoročnim dokumentarnim projektima i "pripovedanju" kroz fotografiju, organizuje 1. aprila u Beogradu predavanje otvoreno za javnost.

Gosti predavači, koji će publici predstaviti i svoje radove, biće fotografi kolektiva NOOR Stanley Greene i Andrea Bruce, a Kadir van Lohuizen će biti moderator. 
Tema razgovora biće "Građanski rat u Siriji: Fotografisanje ljudskog života"
U ratu obično postoje dve strane. Ali, bez obzira na politiku, uticaj rata na ljudski život je isti. Smrt, razaranje i borba za moć, sile su koje pogađaju svakoga. Često teraju suseda protiv suseda.

Publika će imati jedinstvenu priliku da učestvuje u razgovoru i razmeni mišljenja sa ovim iskusnim fotografima koji u fokusu svog rada imaju aktuelna globalna pitanja.

Stenli Grin (rođen u Njujorku, 1949.) poslednjih 25 godina svedoči o stvaranju i padovima velikih sila, invazijama na teritorije i oslobadjanjima drugih, masovnim migracijama, deportacijama, raseljavanju, gladi u svetu, sukobima, ratovima i razaranju. Radio je na pet kontinenata, dokumentujući uslove ljudskih života. 

Fotografisao je u ratovima razorenim zemljama, poput Iraka, Somalije, Hrvatske, Avganistana i Libana. Dobitnik je brojnih nagrada, među kojima i World Press Photo Award. 

Andrea Brus (rođena u SAD, 1973.) dokumentarni je fotograf u čijem radu je fokus na životu ljudi u posleratnim uslovima. Poslednjih deset godina radila je u nekim od zona najvećih sukoba, pre svega Iraku i Avganistanu. 

Osam godina bila je fotograf Vašington posta, kasnije i VII Network-a. Dobitnik je brojnih nagrada, uključujući World Press Photo Award.

Kadir van Louhizen (Holandija, 1963.) pokrivao je sukobe u Africi, i mnogim drugim zemljama, a poznati su njegovi dugoročni projekti o sedam svetskih reka, 
industriji dijamanata i migracijama na američkom kontinentu. Takođe je dobitnik mnogih prestižnih nagrada, a trenutno je član nadzornog odbora World Press Photo fondacije. 

Otvoreno predavanje organizovano je u okviru master klasa koji vode fotografi NOOR agencije Andrea Brus, Stenli Grin i Kadir van Louhizen u Beogradu od 30. marta do 3. aprila. U radionici učestvuje 15 mladih dokumantarnih fotografa iz regiona. U organizaciji događaja učestvuje i srpski kolektiv Kamerades.
Događaj sponzoriše Nikon.

 

Link to comment

Valjda je prava tema, ne znam gde bih..

 

U Maroku je ortakinji pesak Sahare upao u objektiv na kompaktnom i sada neće da se otvori te kaže lens error. Coolpix S6200... Probao sam da otvorim, ali sam skinuo samo prednju i zadnju masku. Nisam mogao do objektiva, frka mi je bila da nešto ne sjebem, deluje pipavo. Koliko može da košta "čišćenje" i gde se obratiti? Nikonov neki servis?...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...