Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Čekaj ti si se unapred iznervirao jer si apsolutno siguran da će Mikser magično povećati cenu aparata, pošto će hipsteri baš sada, u roku od dve nedelje od objave, odlućiti da investiraju novac u SLR aparate, navojnu optiku i stare "fleksarete" i "jašike"?

 

vidiš li neku rupu u ovakvom razmišljanju?

Link to comment

Čekaj ti si se unapred iznervirao jer si apsolutno siguran da će Mikser magično povećati cenu aparata, pošto će hipsteri baš sada, u roku od dve nedelje od objave, odlućiti da investiraju novac u SLR aparate, navojnu optiku i stare "fleksarete" i "jašike"?

 

vidiš li neku rupu u ovakvom razmišljanju?

 

... khm, 

 

Realno, cene analogije magicno skacu i bez Savamale. I to je svojevrsni hipsteraj

 

 

@ Vasa, voila.

 

Naravno da ce se foto berza u staklencu i foto berza u Hajatu razlikovati. Ne znam jesi li bio u staklencu nekad, to je jedno toplo, iskreno i neisfolirano mesto gde sam od jednog staaarog Jagodinca pazario Kanon AV1 u sjajnom stanju sa dva objektiva (dobio i film na poklon) za koliko se secam nesto oko tri hiljade dinara. U to vreme recimo 30 eura.

 

Mikser je pak (bio par puta poslom i jednom na prenadrkani deciji rodjendan koji je kostao boga oca) mesto koje okuplja vrlo urbane likove koji za potpisanu (recimo) camovu dasku mogu da odvoje i po par stotina eura. 

 

Jednom kada sam rutinski obilazio tezgu koju na zelenjaku drzi onaj gospodin koga svi fotografi znaju (ja eto ne mogu da se setim imena) zatekao sam par histera kako ga dave diveci se nekim izlozenim kamerama nezno ih milujuci. Nisam se zadrzavao, ne znam jesu li nesto pazarili. Ali, u Mikser Hausu... ma pazarice sigurno, to je dole ispod zelenjaka petsto metara ali kao da je pedeset kilometara dalje, Savamala brale.

 

Kazem vec, ogradih se, mozda preterujem. Kako god, oni koji budu otisli na mikser foto berzu nece naci Kanon AV1 sa dva objektiva za trideset evra, evo pojescu svoju Olivetti M40 pisacu masinu sraf po sraf ako se to desi.

Edited by Caligula
Link to comment

Dame i gospodo, 20. marta imacemo delimicno pomracenje sunca - 50 posto. Pojava ce biti najvidljivija u 10:48, sto je idealno jer ce Sunce moci da se snima u kadru sa arhitekturom ili prirodom.

Trazite lokaciju za snimanje i molite Ivy za lepo vreme.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kad rekoste pomracenje secate li se one davne panike ranih devedesetih kad je bilo potpuno ponracenje? Ljudi su sasvim ozbiljno savetovani da ne izlaze na otvoreno.

 

Koje crne rane devedesete, to je bio cuveni 11. avgust 1999.

Kolektivna psihoza ogromnih razmera. I, za mene, nadrealno i lepo iskustvo posmatranja pomracenja na Kalemegdanu, potpuno praznom, kao sto je i ceo grad bio prazan. Lekari, advokati, inzenjeri i nastavnici poverovali su da ce im pomracenje sunca oduzeti vid i zatvorili su se u kuce, navukli roletne, a neki su boravili i u delovima stanova bez ikakvog spoljnjeg svetla, kako bi izbegli poguban uticaj pomrcinskih zraka.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ko ima para, moze da vidi i totalno (weather permitting) na Farskim ostrvima.

 

 

Ocekujem izvanredne fotografije jednog naseg fotografa koji tamo zivi i radi,

Naravno, pod uslovom da vreme dozvoli.

Link to comment

Ocekujem izvanredne fotografije jednog naseg fotografa koji tamo zivi i radi,

Naravno, pod uslovom da vreme dozvoli.

 

Obavezno prosledi nesto ako bude.

 

Ja sam bio vrlo zainteresovan [propustio 99. jer sam ziveo na juznoj hemisferi], ali sam odustao kad sam video da su [samo] letovi oko 1k funti.

Ne leti niko iz alijansi da se bar trose milje :(

Link to comment

Mislim da nece biti maltene nikakvih "svetlosnih efekata" na zemlji, eventualno svetlo moze da padne za pola blende. No, bice interesantno pronaci dobar ugao sa nekom gradjevinom ili strukturom koja izgleda dobro i kao kontura (usamljeno drvo, kran, crkva)

Link to comment

Kad rekoste pomracenje secate li se one davne panike ranih devedesetih kad je bilo potpuno ponracenje? Ljudi su sasvim ozbiljno savetovani da ne izlaze na otvoreno.

Ja se secam lika koji je brzim korakom prosao mojom ulicom, sa maskom za varenje. Da zlo bude jos vece, masku je drzao sa strane, ne preko ociju, da zastiti profil od smrtonosnog uticaja pomracenja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...