Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

ipak sve radi. te zute i crvene strelice koje se nalaze u trazilu su pokazivaci ekspozicije pod zadatim uslovima blende i pokazuju da li ce snimak biti pre ili podeksponiran. tako da se pri nekom manjem ASA setingu tipa 100 i sa vecinom otvora blende po ovom oblacnom vremenu nisu ni palili. cim sam kameru usmerio u izvor svetla, pokazalo se da sve sljaka tako da je pazar vrh. jedino cu da je odnesem kod mila da mi kane malo medicinskog benzina u prsten za otvaranje blende posto ide tesko u PM. kamera je cak dosla sa adapterima za moderne baterije koji sami na ebay kostaju vise nego sto sam platio celu kameru. a na netu sam nasao u americi lika koji je nekadasnji radnik sa yashicine pokretne trake koji je penzioner u atlanti i danas servisira electro seriju - jedino mesto na netu sa originalnim rezervnim delovima. to je ova kamera:yashica-electro-35-gx-top.jpg1002103679.jpg

Link to comment
nego...ovu knjigu: velika knjiga o fotografiji sam upravo video na dizajn zoni. jedan drugar, t@urus, je okacio na sendspace i mnogo je lakse skinuti nego sa prvog link-a koji je postavio "postavljac" teme. knjiga je pdf, srpsko-hrvatski jezik. uopsteno o fotografiji, ali bogato.
:Hail: hvala za ovo:)Svdja mi se sto je knjiga o analognom fotkanju, budi uspomeneedit: link na formu za lomo aparat :D Edited by CowBoy
Link to comment

Da ne zna neko kako se zove ta knjiga u originalu? Mislim da je Time-Life edicija, ali ne mogu da je nađem u engleskom izdanju.(Izgleda zanimljivo, međutim hrvatski uradak koji je kačen ovde nije skeniran na način zgodan za čitanje.)

Link to comment
Da ne zna neko kako se zove ta knjiga u originalu? Mislim da je Time-Life edicija, ali ne mogu da je nađem u engleskom izdanju.(Izgleda zanimljivo, međutim hrvatski uradak koji je kačen ovde nije skeniran na način zgodan za čitanje.)
The tehniques of photographyOva koju ja imam je izdanje iz 76,Prosvjeta Zagreb, grupa autora, a kojih, nigde nije navedeno
Link to comment
  • 1 month later...

National Geography Traveler Photo Contest:http://www.theatlantic.com/infocus/2013/05/2013-national-geographic-traveler-photo-contest/100516/Sve odlicne, ima i sjajnih!

Link to comment
CHICAGO SUN-TIMES LAYS OFF ENTIRE PHOTO STAFFChicago Tribune reports: “About 20 full-time [photo] staffers received the news Thursday morning.”The Chicago Newspaper Guild’s executive director tells Crain’s: “We will be looking into all of our options, legal and non-legal. We think this is a terrible move for the paper and community.”The Sun-Times’ statement:The Sun-Times business is changing rapidly and our audiences are consistently seeking more video content with their news. We have made great progress in meeting this demand and are focused on bolstering our reporting capabilities with video and other multimedia elements. The Chicago Sun-Times continues to evolve with our digitally savvy customers, and as a result, we have had to restructure the way we manage multimedia, including photography, across the network.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kolekcija-negativa-RTB-a-Bor-1000x618.jpg
U petak, 21. juna, otvara se izložba " Bor XX vek" u galeriji Artget, Trg Republike 5/1.Iz teksta kataloga:"Ovom izložbom javnosti predstavljamo fotografsku arhivu, sastavljenu iz kolekcija negativa RTB-a Bor, privatne kolekcije negativa Miroslava Radulovića i privatne kolekcije negativa i fotografija Ljube Markova. Ono što ih objedinjuje je da su fotografi ovih kolekcija svi bili fotografi lista RTB-a Bor “Kolektiv” koji izlazi od 1947. Njihova imena su Đuro Kolovratar, Dragoljub Mitić, Bajram Salijević i Ljubomir Markov. Arhiva sadrži i fotografije iz kolekcije negativa Francuskog društva Borskih rudnika na staklenim pločama iz perioda od 1903 - 1945. g. Fotograf je nepoznat a kolekciju je sačuvao i dao Zavičajnom odeljenju Ljubomir Markov.Priča koju pričamo, iako priča o zemljama, gradu i rudniku, te priča o životu i radu brojnih fotografa, je i lična priča nas koji smo je oformili u ovu izložbu. Prolazeći kroz arhivu doživeli smo snažnu identifikaciju sa fotografijama, zamišljali situacije u kojima su se njihovi autori nalazili, razloge što bi uopšte snimili one čudnije među njima i zadovoljstvo svakom od onih najuspelijih, skoro kao da smo je, aktom čupanja i biranja iz tolikog mnoštva, sami napravili. Proces biranja fotografije iz arhive i ima sličnosti sa fotografskim procesom, kada se govori o dokumentarnom pristupu. Iz mnoštva se bira, ukazuje prstom na nešto, jedno, posebno i time mu se daje značaj i stavlja u žarište. Ovaj arhiv, od trenutka kad smo prvi put saznali da postoji i videli samo njegov delić, znali smo, treba da dođe u fokus javnosti. Nadamo se da je ova izložba dobar korak ka tome. "Autori izložbe: Andrej Filev i Luka Knežević-StrikaIzložba je otvorena do 17. jula.Više o izložbi » http://artget.belgra...zba/bor-xx-vek/Više o projektu digitalizacije fotografskih negativa » www.digitalnizavicaj.com
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...