Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Opet o pređašnjoj temi koja je mnoge interesovala:Izgleda, u stvari ne izgleda, nego jeste, sledeća fotoberza je 15. maja na istom mestu

Link to comment
  • 2 weeks later...
Muzej savremene umetnosti Beograd / Legat Milice Zorić i Rodoljuba ČolakovićaRodoljuba Čolakovića 2, Beogradtel: +381 (0)11 3676 288www.msub.org.rsRadno vreme: od 10h do 20hUtorkom je Legat zatvoren za publiku...................................................... Centar za Fotografiju Sa zadovoljstvom najavljujemo otvaranje Centra za fotografiju. U Legatu Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, u petak, 20. maja 2011. godine, sa početkom u 19.00 časova, biće otvoren Centar za fotografiju.Osnivači i urednici Centra za fotografiju jesu Ivan Petrović i Mihailo Vasiljević. Glavni razlog za osnivanje Centra za fotografiju stoji iza činjenice da je fotografska praksa i teorija u Srbiji na brisanom prostoru između savremene umetnosti i problematične istorizacije. Ovakvo pozicioniranje znači da ne postoji institucija u kojoj se fotografska produkcija aktivno prati, odnosno, u kojoj se istorija fotografije istražuje u skladu sa svetskim tokovoma u ovom polju. U Centru za fotografiju ćemo se baviti širokim spektrom fotografskih fenomena. Sveprisutna društvena pojavnost fotografije biće razmatrana kroz predavanja, izložbe, diskusije, radionice i publikacije. Paralelno sa tim, u planu je stvaranje kolekcije fotografskih artefakata i specijalizovane biblioteke. Program za sada podrazumeva prezentacije i predavanja koja će biti organizovana jednom u šest nedelja. Program počinjemo predavanjem Milana Aleksića o njegovom radu. Fotografski opus ovog umetnika ubraja se u red najznačajnijih ostvarenja savremene foto-umetničke prakse u Srbiji. S obzirom na činjenicu da je profesor Aleksić pionir ozbiljnog razmatranja fotografije u kontekstu visokoškoloskog obrazovanja, jedan deo predavanja biće posvećen problemu i značaju fotografske edukacije u Srbiji.
Link to comment
Ekspozicija je trajala kratko, ali je uzeta iz mnogo tejkova (npr. aparat stoji godinu dana na jednoj tacci i svaki dan u isto vreme okine ultrakratko, zatvorene blende - 365 okidanja na jedan komad filma)
Sa prvog linka koji si postavio:
When I first heard about Michael Wesely‘s project to photograph the entire construction of the Museum of Modern Art as single three year exposures I was amazed and intrigued.
Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
Link to comment
Sa prvog linka koji si postavio:Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
evo još jedne njegove sličnee37cbbca03.jpgedit: Kad bi imali nekog forumaša sa NBGDa ili Čukarice, da na isti način prati gradnju mosta preko Ade.. Edited by kapetanm
Link to comment
Sa prvog linka koji si postavio:Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
... u pravu si, jedna ekspozicija (verovatno na slabo osetljiv film + jak tamni filter preko objektiva Edited by CowBoy
Link to comment
Opet o pređašnjoj temi koja je mnoge interesovala:Izgleda, u stvari ne izgleda, nego jeste, sledeća fotoberza je 15. maja na istom mestu
Da li je ko bio na toj berzi? Kako to izgleda?
Link to comment
  • 1 month later...

ovo mi je treci put da vidim ovako nesto i uvek zastanem i pitam se: da li je moguce? kada sam prvi put naleteo na slican stream, pomislio sam da je broj komentara prouzrokovan broju uclanjenih grupa, u ovom i slicnim slucajevima, broj grupa je 0.sta vi mislite zasto je to tako? ja stvarno nemam predstavu: link

Link to comment
ovo mi je treci put da vidim ovako nesto i uvek zastanem i pitam se: da li je moguce? kada sam prvi put naleteo na slican stream, pomislio sam da je broj komentara prouzrokovan broju uclanjenih grupa, u ovom i slicnim slucajevima, broj grupa je 0.sta vi mislite zasto je to tako? ja stvarno nemam predstavu: link
Jednostavno je. Stvar reciprociteta. Na flickru to tako funkcionise. Covek ima 216.897 fotografija u svojim favoritima, isti ti ljudi ga dodaju kao svoj kontakt jer je dobar potencijal za hranjenje ega, te mu uzvracaju komentare. Mozes to i sam da napravis sa svojim strimom ali ne vidim poentu svega toga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...