Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Došao pre pola sata. Ono što vredi, preprodavci zacepili cenu, a objektivi nekako deluju izakano. Kao da sam video Kauboja dok sam ulazio(ako je to lice sa profila). Probao sam da uvaljam analogni stari aparat u zamenu za nešto, ali niko nije hteo :blush: . a ko je hteo nije imao ništa za zamenu. Tako da sam se podvrgao anketi kod neke plavušice i otišao kući. Generalni utisak mi je da trgovina nije nešto cvetala, osim za sitnice, stvari sa prošle berze, kod istih prodavaca.

Link to comment
Došao pre pola sata. Ono što vredi, preprodavci zacepili cenu, a objektivi nekako deluju izakano. Kao da sam video Kauboja dok sam ulazio(ako je to lice sa profila).
Jeste lice sa profila, samo sto sam sada imao cvet u kosi. Izlizane zvoncare, pino silvestre i roze kragna po deset santima preko braon koznjaka, kako da se ne primeti :Psto se nisi javio jbtbtw, delim utisak - sve sto je bilo polovno delovalo je izakano. Pa jbt makar da su prasinu ocistili (ma, naslage prasine!) sa objektiva i opreme, stvari bi izgledale 80% novije i upottrbljivije.Iznenadio sam se koliko je jeftin krancic za video, sa digitalizovanom (motorizovanom/dzojstik) glavom, oko 3000 eura. Kako cene padaju.
Link to comment
Jeste lice sa profila, samo sto sam sada imao cvet u kosi. Izlizane zvoncare, pino silvestre i roze kragna po deset santima preko braon koznjaka, kako da se ne primeti :Psto se nisi javio jbtbtw, delim utisak - sve sto je bilo polovno delovalo je izakano. Pa jbt makar da su prasinu ocistili (ma, naslage prasine!) sa objektiva i opreme, stvari bi izgledale 80% novije i upottrbljivije.Iznenadio sam se koliko je jeftin krancic za video, sa digitalizovanom (motorizovanom/dzojstik) glavom, oko 3000 eura. Kako cene padaju.
Pa nisam bio siguran, da se ne izblamiram prepadnuvši nekog. Ali činjenica je da već treći put isti ljudi prodaju iste stvari za visoke cene, a ne ide im nešto. Morali bi malo tržišnije da se ponašaju. Čak i tip sa ulaza prodaje Refoto poluiscepane časopise za 200 dindži, dok u radnji te stare brojeve od remitende, neotvorene prodaju za manje.
Link to comment
da li moze tamo da se nadje adapter za m42 navoje?i koji su objektivi bili ako ste upamtili i koliko se krecu cene ako ste pitali (objektivi)
- Adaptera imaš svuda, ne samo na berzi, misliš sa M42 za Kanon/Nikon ? Bilo je na berzi mislim da idu od 1000 din do najprostiji ( bez kontakta )pa naviše. Imaš nove po radnjama, recimo ove ili ove, a stalno se pojavljuju u oglasima fotoberze. - Objektiva je bilo puno, zavisi koji te interesuju, pretpostavljam ne za ruske. Dakle za te poznatije japance stare varijante koje mogu ići na digitalce ( ja gledao Nikonove )bilo je od 25 evra sumnjivog kvaliteta, pa puno, puno gore. Bilo je i od b proizvođača, ali sve je to delovalo nekako izakano i neočuvano. Konkretno , imao sam ponudu za neku zamenu Nikor af 35-80 za 25-30 evra, ali takav sam već imao,a dalje bilo je i ostalih. Objektiva na M42 navoj bilo je baš dosta za male pare, i uz pomenuti adapter koji te interesuje možeš se lepo snaći.Možda bi bilo dobro da uzmeš od nekog taj adapter na probu i da probaš jel ti vrši posao. Ja nažalost nemam
Link to comment
- Adaptera imaš svuda, ne samo na berzi, misliš sa M42 za Kanon/Nikon ? Bilo je na berzi mislim da idu od 1000 din do najprostiji ( bez kontakta )pa naviše. Imaš nove po radnjama, recimo ove ili ove, a stalno se pojavljuju u oglasima fotoberze.
da, mislim za canon. ovo mi je bas odlicna informacija. nisam imao pojma da kod nas moze da se kupi osim po oglasima i to ako se natrci. uglavnom sam cuo da mora da se naruci. tek pre neki dan sam shvatio da manuelasi mogu da se kace na digitaliju, sve do sada sam bio u mraku i ne bih jos dugo saznao da mi drugarica nije pozajila njenu analognu kameru (zenit em) da vidim kako meni to stoji. hocu da probam film i skinuo sam objektiv sa te kamere i prislonio na moju dslr kameru i skljocnuo i video da tu ima neceg i tako na internetu saznao da to moze da se kaci sa raznim adapterima :blush: jos kada sam video primere, fotke koje su nacinjene istim... :wub:
- Objektiva je bilo puno, zavisi koji te interesuju, pretpostavljam ne za ruske. Dakle za te poznatije japance stare varijante koje mogu ići na digitalce ( ja gledao Nikonove )bilo je od 25 evra sumnjivog kvaliteta, pa puno, puno gore. Bilo je i od b proizvođača, ali sve je to delovalo nekako izakano i neočuvano. Konkretno , imao sam ponudu za neku zamenu Nikor af 35-80 za 25-30 evra, ali takav sam već imao,a dalje bilo je i ostalih. Objektiva na M42 navoj bilo je baš dosta za male pare, i uz pomenuti adapter koji te interesuje možeš se lepo snaći.Možda bi bilo dobro da uzmeš od nekog taj adapter na probu i da probaš jel ti vrši posao. Ja nažalost nemam
za sada mi u principu nista ne znaci da li su ruski, kineski ili japanski jer nemam iskustva sta da trazim. interesuju me cene kako se krecu i sigurno bih probao i lose, losije. nisam ja gadljiv, ja sam od onih sto imaju dugu masnu kosu i setan pogled uprt u daljinu™ hvala druze na ovim informacijama, osecam se fenomenalno zbog istih :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima odlicnih fotkografija (verovatno se sajt moderise, jer je sveukupni kvalitet dosta dobar) ali otvara ocajno sporo - a interfejs je bespotrebno komplikovan:(kako god, hvala za link:)

Link to comment
  • 2 weeks later...

^ja sam se navikao tj. meni smeta samo brzina sajta, a sve ostalo mi je ekstra.::da li neko ima fotografije hcb-a u velikoj rezoluciji i ako hoce to negde da okaci pa da skinem. ja sam nasao 1 folder, ali je izmesano: njegovo i tudje + i nije neka rezolucija.

Link to comment
^::da li neko ima fotografije hcb-a u velikoj rezoluciji i ako hoce to negde da okaci pa da skinem. ja sam nasao 1 folder, ali je izmesano: njegovo i tudje + i nije neka rezolucija.
Ja našao samo ovo, nisu nekog kvaliteta, ali ima ih dosta
Link to comment

Čekaj, šta mu znače datumi u gornjem levom uglu ? Nije valjda toliko trajala ekspozicija ? A po izgledu moguće je.. Šta je to ISO 0,0000000001 ?Al slika je do jaja

Link to comment

Ekspozicija je trajala kratko, ali je uzeta iz mnogo tejkova (npr. aparat stoji godinu dana na jednoj tacci i svaki dan u isto vreme okine ultrakratko, zatvorene blende - 365 okidanja na jedan komad filma)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...