Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nikako o ovome da napišem koju, pa kontam da ovo nije loše mesto, nije ni bitno...

 

Elem, pre 10ak dana završio sam na nekom fotografskom "predavanju". Isto je držao fotograf Igor Čoko. Čovek je u sklopu snimanja dokumentarca i rada na nekoj predstavi u kojoj su glumili zatvorenici dobio jedinstvenu priliku da fotografiše zatvorenike u njihovim ćelijama CZ-a. Naravno, propratna priča je bila zanimljiva barem koliko i fotografije. Pri tom je predstavio poslednji broj časopisa na kom radi, grain. Ovaj poslednji broj je delovao stvarno zanimljivo, a rekao je da su prošli bili još bolji, pa možete da pogledate. Napominje da časopis nema nikakve cenzure, uglavnom se izlažu fotografije zanimljivih fotografa, raznih motiva i sadržaja. 

 

Časopis:

 

http://grainmagazin.com/

 

p.s. čoveka ne znam osim sa predavanja, nije mi u interesu da ga nešto reklamiram i sl, samo preporučujem kao zanimljivo štivo.

Link to comment
  • 1 month later...

Nik Collection je od juče potpuno besplatna :Hail:

 

 

naravno, ovo znači da više neće razvijati plugine i da su najbolje alatke na tržištu upravo ubijene.

 

ja sam ovo tek sada video!

 

+1 i +1

 

ali dobro je ovo kada pogledas. mogli su samo da obustave proizvod i da ga ostave na polici, ovako su ga poklonili sto je meni super, a verujem da ce biti i ostalima. ovaj alat kao takav ima da traje ohoho! buduci da je ozbiljna alatka. 

Link to comment

ja sam ga vec instalirao na 'linux-u' uz pomoc 'wine' i rade kao filteri u 'gimp-u'. nice :) bas ih dugo, dugo nisam koristio, i sada kada ih drndam, vraca mi se u secanje - sta, kako i koliko :D pogotovo sto ima novih opcija, filtera. ovo mi je inace bila omiljena alatka, ili skup filtera na jednom mestu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Taj Geti je upravo popio kontratužbu od milijardu dolara. Žena fotograf je dala svojih 18000 fotografija američkoj Nacionalnoj Biblioteci u slobodno vlasništvo. Nakon toga je jednu svoju fotografiju koristila na svom blogu a dotični lihvari su joj lupili tužbu i zahtevali novčanu nadoknadu jer nema licencu za korišćenje te fotografije. Sa veseljem ću dočekati dan kada budu nestali sa lica zemlje. 

 

https://torrentfreak.com/getty-images-bite-back-in-1-billion-copyright-dispute-160801/

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...