Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

e da, setih se da postoji jos jedan problem, verovatno je duzina video zapisa ogranicena (limit samog fajl sistema, zastita senzora, sprecavanje pregrevanja baterije)

Link to comment

to je gotovo izvesno. ogranicenje duzine video zapisa postoji i na DSLR aparatima, pa to hakeri premoscavanju custom firmware resenjima.

inace vidim da se moze puniti preko USB kabla, ali ne vidim mogucnost spoljnog napajanja dok radi.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

dakle pogledao sam pazljivo sta sve ide u kutiji. ima charging adapter EH71P, ali ne verujem da kamera moze da radi dok se puni, to moras da probas, ako je tako, to je sjajno. 

Link to comment

Prospero, prošao sam pored Nikonove radnje u Vuka Karadžića i nije me mrzelo da uđem da pitam. Možeš da snimaš sa baterijom koja se puni strujom ali ne možeš duže od 25 minuta jer automatski se gasi da se ne pregreje senzor.

 

 

edit.

evo i tel pa zovi i pitaj... da ne bude posle Singer rekao na nekom internetu

011/6456151

011/3087004

Edited by Singer
Link to comment

da, za pregrevanje nema leba, ja imam custom firmware na DSLR-u koji je ukinuo to ogranicenje ali izuzetno nerado to koristim.

 

brate Prospero za tebe je resenje da iznajmis GoPro kameru, ako ti nije puno da das 10 evra na dan.

ona snima par sati i splituje video zapis u vise fajlova, dakle ima kontinuirano snimanje, samo moras da sam zalepis snimke posle.

 

 

GoPro-Split-Files.jpg

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Prospero, prošao sam pored Nikonove radnje u Vuka Karadžića i nije me mrzelo da uđem da pitam. Možeš da snimaš sa baterijom koja se puni strujom ali ne možeš duže od 25 minuta jer automatski se gasi da se ne pregreje senzor.

 

 

edit.

evo i tel pa zovi i pitaj... da ne bude posle Singer rekao na nekom internetu

011/6456151

011/3087004

 

E da, znam za tu radnju, brat mi ju je skoro pominjao jer je servisirao neki svoj matori Nikon tamo.

Link to comment

da, za pregrevanje nema leba, ja imam custom firmware na DSLR-u koji je ukinuo to ogranicenje ali izuzetno nerado to koristim.

 

brate Prospero za tebe je resenje da iznajmis GoPro kameru, ako ti nije puno da das 10 evra na dan.

ona snima par sati i splituje video zapis u vise fajlova, dakle ima kontinuirano snimanje, samo moras da sam zalepis snimke posle.

 

 

GoPro-Split-Files.jpg

 

Jeah, nemam nameru da se zajebavam s tim, tj. nije mi to formalno posao nego neko kolegijalno cimanje. Ako dođe do toga, da su zapeli da snimaju po svaku cenu, prepustiću im da se sami snađu sa rentiranjem.

 

 

Hvala drugari, u svakom slučaju mi je jasnije šta može a šta ne može. Mogu možda da zadužim nekog da kontroliše kameru, pa da se, pošto obično na tim tribinama bude više govornika, prekine snimanje na kratko kad jedan završi i počne novo kad novi govornik krene s pričom, to bi bilo neko rešenje jer retko ko priča duže od 15-20 minuta.

Edited by Prospero
Link to comment

Fotografi, sta mislite o ovome?

 

Reuters Issues a Worldwide Ban on RAW Photos

 

 

Evo zasto mislim da je ovo losa odluka.

 

1) JPEG settings. Postoje podesavanja koja su jednako nerealna kao i ona u RAW obradi.

2) Metadata u RAW-u sadrzi thumbnail originalnog snimka, poredjenje radi utvrdjivanja autenticnosti je dosta prosto

3) Mnoge vrhunske novinske fotke u proslosti prosle su kroz push proces, ekvivalent RAW obradi

4) RAW se koristi mahom za izvlacenje detalja iz senki, to isto fotoreporteri rade i sa JPG fotkama, sa losijim rezultatima.

5) Ako urednicima Rojtersa smetaju HDR snimci, neka kazu fotografima da im ne salju slike sa vestackim dinamickim opsegom.

6) Konkursi kao sto je World Press Photo traze RAW snimak. Ako je njima to OK, trebalo bi da bude i Rojtersu.

 

A evo zasto mislim da je dobra.

 

1) Naucite da eksponirate jbg. Ogranicena sredstva stvaraju bolje zanatlije.

2) Mnooogo se ubrzava proces slanja i obrade, a kad razmislim bolje, ja zapravo nisam nikada video da fotoreporteri na dnevnim zadacima rade u RAW-u. Treba svi da salju u istom formatu, kako oni koji ne obradjuju ne bi bili u vestackoj prednosti.

3) RAW obrada omogucava izvlacenje senki i druge operacije na takav nacin da se kompromituje autenticnost snimka

 

 

Slabi su mi argumenti iz druge grupe. Mislim da je ovo losa odluka.

 

 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Slabi su mi argumenti iz druge grupe. Mislim da je ovo losa odluka.

 

 

Naravno da je losa odluka, pa onda bi i chip kao takav trebali da zabrane, da vrate lepo film i kadice za razvijanje i voila, tu nema prevare: sto je od svetla palo na film, to je.

 

Kretenizam ako mene pitas. Jedini drugi kretenizam koji parira ovom je neopravdano (time kazem da IMHO postoji i opravdano:) overfilterovanje i overprocesing uopste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...