Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

ma ovi sirokougaoni objektivi sto sam gledala po netu su prilicno skupimeni treba nesto za slikanje enterijera. sa stitch programima tu ne dobijam najbolji rezultat, dok sa pejzaznim slikama sklapanim iz vise komada nemam problema.problem je, kad sam vec na topiku, u velikoj mjeri i u samom aparatu, koji je ocajan u zatvorenom prostoru. slike su lose, sta god da radim u fotosopu ne uspijevam dovoljno da ih korigujem.u dnevnosvjetlosnim uslovima na otvorenom je sasvim fini.pa mogu i da preformulisem i dodam pitanje: koji aparat mogu da uzmem za fotografisanje enterijera, a da nije previse skup i da moze da se kombinuje sa nekim ne previse skupim sirokougaonim objektivom?jel ima nesto do 300 e recimo? vise od toga ne mogu da dam, a ni ovo mi nije malo.mozda da trazim neki polovni.
Samo polovni.Do 300 ima, neće to biti baš novo, ali ako je lepo očuvano, biće bolje od svakog kompakta. Obavezno i stativ. Probaj ovde:http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=18373http://www.fotoglasi.com/http://www.foto-berza.com/
Link to comment

Pogledaj neki polovni Canon iz D serije (30D, 40D), ali samo body. Posle mozes da kupis neki sirokougaoni (Canon ili Sigma). I naravno, snimanje u enterijeru zahteva dobru rasvetu, pa bi i o nekom kvalitetnom blicu morala da razmisljas.laugh.gif

Link to comment

mozda da ipak napravim plastenik :(da, da, i mislila sam da treba blic. moji zahtjevi nisu previsoki, a i da jesu, usko grlo mi je znanje a ne samo oprema, posto nisam vican fotograf. tako da ocekujem samo da imam slike nesto bolje nego sad, i da ne moram da ih sklapam iz djelova. pa ako ide, ide, a ako izlazi iz financijskog okvira, vjerovatnije je bolje platiti nekom da radi taj dio posla.hvala na preporuci :)

Link to comment

Huh, ako je tako bilo bi lepo kada bi nekako mogla da probaš mali sonijev H55 koji ima tzv. sweep panorama mod i savršeno se uklapa u budžet (sa stativom), ali nisam siguran kako to funkcioniše unutra.Ova dva primera mi ne ulivaju poverenje ali ne znam šta ti tačno treba.http://www.flickr.com/photos/antandjo/4532283325/http://www.flickr.com/photos/antandjo/4535278063/

Link to comment

hvala, djeluje zanimljivo :)bas cu da pitam gugl kakav je kvalitet slika u zatvorenom. ove dvije slike gore svakako nisu idealne, ali su bolje od ovog sto imam sad (prije obrade). sudeci po prvoj, slika je malo aberirana, to i sad imam kao rezultat spajanja vise fotografija u panoramu.i da, potrazicu svakako ove polovne na zorglubovim linkovaono sto mi treba su solidne slike enterijera za vebsajtove. do sada sam se provlacila sa obradom u fotosopu, ali neke prostore uopste ne mogu da slikam a da imam dovoljno dobar rezultat, bilo zbog opreme ili zbog neznanja, pa sad racunam da li da kupim nesto malo bolje i radim i dalje sama, ili da angazujem nekoga, sto podize cijenu sajta, ili mi spusta prihod.hvala svima i sori za gnjavazu

Edited by morgana
Link to comment

Je li neko primetio ovo?

Pre-Photokina 2010: Fujifilm has announced the X100, a large-sensor compact camera aimed at professional and enthusiast photographers. Based around a 12Mp APS-C CMOS sensor, Fuji EXR processor and 23mm F2 Fujinon lens (equivalent to a 35mm semi-wideangle), the classically-styled camera features traditional analogue controls for shutter speed, aperture and exposure compensation. Of particular note is the new 'hybrid' viewfinder system which allows the user to switch between optical and electronic viewfinders and project detailed shooting information into the OVF. The spec is rounded off by 720p HD movie recording, a 460k dot 2.8" LCD, flash hot shoe, and magnesium alloy top and base-plate castings. The camera will be available from early 2011.
X100.jpg
Link to comment

Nije mi jedino jasno da li je taj senzor EXR ili je samo ime novog image procesora EXR a senzor je u uobičajenoj tehnologij. Zvuči kao mnogo dobar fotikić, ali je daleko od moje klase, ja sam više E-PL1 i NX-10 čovek. Verovatno će udarati po ušima najstrašnije.BTW, još bolja slikaX100_top.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...