Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

si kupio?
Kamo srece. Tek danas objavili da je izasao.A i ja mislim da izmedju S90 i S95 ne propustas mnogo - mada boli malo ako novi model izadje bas brzo posle tvoje kupovine :PKoristi ga maximalno i uzivaj.
Link to comment
A prednji, EOS-like tockic? :lol:
Jebiga, pre je bio vertikalni tockic, ovako je ipak lakse, da ne kazem ergonomicnije.@gazzaNe znam sta je ring, ali ovim tockicem biras ekspoziciju ako si u aperture modu, i obratno itd.
Link to comment

ring na s90 je prsten u dnu objektiva kome mozes da dodelis funkciju po zelji. mislim da je po defaultu otvor blende, a inace moze da se isprogramira da radi bilo koju drugu funkciju kada je aparat u manuel modu, sto ce reci da sigurno moze da se koristi za ekspoziciju.

Link to comment

imam pitanjce, ali kako sam amater i o fotografiji znam samo da nisam fotogenicna, mozda bude glupo (u formulaciji ili sustini):moze li sa digitalnim fotoaparatom da se koristi stari objektiv, iz analognog doba?koju, okvirno, cijenu mogu da ocekujem za polovni sirokougaoni objektiv? ukoliko tako nesto uopste ima smisla pitati bez dodatnih informacija.

Edited by morgana
Link to comment

ma ovi sirokougaoni objektivi sto sam gledala po netu su prilicno skupimeni treba nesto za slikanje enterijera. sa stitch programima tu ne dobijam najbolji rezultat, dok sa pejzaznim slikama sklapanim iz vise komada nemam problema.problem je, kad sam vec na topiku, u velikoj mjeri i u samom aparatu, koji je ocajan u zatvorenom prostoru. slike su lose, sta god da radim u fotosopu ne uspijevam dovoljno da ih korigujem.u dnevnosvjetlosnim uslovima na otvorenom je sasvim fini.pa mogu i da preformulisem i dodam pitanje: koji aparat mogu da uzmem za fotografisanje enterijera, a da nije previse skup i da moze da se kombinuje sa nekim ne previse skupim sirokougaonim objektivom?jel ima nesto do 300 e recimo? vise od toga ne mogu da dam, a ni ovo mi nije malo.mozda da trazim neki polovni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...