Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Precenjen u smislu preskup. Na dpreview neko je detaljno uporedjivao fotke sa 16-85 i 18-105 i secam se da nikakvu razliku u ostrini nisam mogao da primetim. Kvalitet izrade je izuzetan, lepo je imati i ovih 2mm na sirem kraju ali cena od 600 evra je :blink:Spomenuo sam 50mm/1.8 jer je jeftin, ostar i seksi i svi ga imaju. Super stvar za portrete. Ovaj od 35 (u stvari 50) je super stvar za ulicu.
Ove http://www.photozone.de/Reviews/377-nikkor_1685_3556vr?start=2 mu za price/performance daju 5 zvezdica (znaci nije precenjen), a za mehanicki kvalitet 4 zvezdice (sto je veoma OK za amaterski objektiv).Ima portertne fotografije i poretretne fotografije. Ako zelis savrseno ostar i kontrastan deo u fokusu i plitku dubinsku ostrinu 50/1.4 je mnogo bolji. 50/1.8 malo muljavi pri velikim otvorima blende (muljavi kad se kao standard uzmu dobri fiksni objektivi i izuzetno dobri zoomovi).
Link to comment

Na bythom sajtu oba objektiva dobila su 4 od 5 zvezdica za performance. 16-85 je bolje izradjen, ovih 2mm na sirem kraju je super ali pitanje je da li to opravdava 4x vecu cenu. Ako ne mora da se brine o budzetu onda je 16-85 bolje, nema sumnje.Nisam rekao da je 50/1.8 savrsen portretni objektiv ali da je odlican za tu cenu. 1.4 za portrete i nije od velike koristi jer je tesko imati oba oka u fokusu pri takvoj dubini.

Link to comment

Letimicno bacih pogled na cene i kolko vidim nije 4x nego 2x (oko 300$ i oko 600$). Nisam proveravao - mozda je kod nas drukcije.Sto se tice 50/1.4, DX tela imaju znacajno vecu dubinsku ostrinu od FX za odgovarajuci vidni ugao. Ipak predlozio sam ovaj 50/1.4G pre svega zbog autofokusa, ali stoji i da je generalno bolji objektiv.

Edited by Aion
Link to comment

Pošto su popravili, da pitam ovde.Nikon D3000 sa objektivom Nikor ASF nešto, 18-55. Video sam, probao i zaninteresovan. Jel to dobar buy uopšte, a naročito da li je cena od 399 Eura OK?

Link to comment
Pošto su popravili, da pitam ovde.Nikon D3000 sa objektivom Nikor ASF nešto, 18-55. Video sam, probao i zaninteresovan. Jel to dobar buy uopšte, a naročito da li je cena od 399 Eura OK?
Vidi da li je objektiv VR ili ne, ovde se prodaje taj kit u obe varijante. Nemam licnih iskustva, ali cujem da ga nikonodzije hvale za pocetnicki dSLR.
Link to comment

Tresko, ja sam u procesu nabavke istog, razmišljao između D3000 i D60, ovde (a i po netu) vele da je D3000 bolja kupovina. To je cena, 400e, za kit sa objektivom 18-55. 450e je sa 18-55 VR (vibration reduction). Ja sam se odlučio za "najskuplju" varijantu, kit od malo preko 500e, dobiješ telo i mnogo bolji objektiv 18-105 VR.

Link to comment
Tresko, ja sam u procesu nabavke istog, razmišljao između D3000 i D60, ovde (a i po netu) vele da je D3000 bolja kupovina. To je cena, 400e, za kit sa objektivom 18-55. 450e je sa 18-55 VR (vibration reduction). Ja sam se odlučio za "najskuplju" varijantu, kit od malo preko 500e, dobiješ telo i mnogo bolji objektiv 18-105 VR.
Onda ću i ja da uzmet taj skuplji 18-105 PD(protiv drktanja)
Link to comment
Onda ću i ja da uzmet taj skuplji 18-105 PD(protiv drktanja)
Ako nije problem, reci i koliko te koštalo to zadovoljstvo, pošto planiram da kupim isto to.
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...