Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Ma ulazi kertridz, samo proveri na netu oznake.

 

Srecno s tim, mada srednji format filma i razvijanje kostaju duplo manje, pitaj tatu da li ima i Roleiflexa, mislim da ga je Tito imao :happy: e to je tek zabava

  • Wub 1
Link to comment
On 21.9.2020. at 15:09, I*m with the pilots said:

Da li neko skuplja neispravne foto-aparate u Beogradu, znate li? Imam jedan Canon koji mi je pao dole na objektiv pre dosta godina i koji je po zvanicnom servisu bio skuplja dana no mera za popravku (nesto je bilo ili sa motorem ili mehanizmom) te sam jednostavno kupila novi. Bacila bih ovaj jer pravim cistku, ali - mozda ima ljudi koji se bave time i sami cackaju i popravljaju te bi im znacilo da ga uzmu?
 

  Hide contents

 

IMG_20200918_134829.jpg


IMG_20200918_134843.jpg

 

 

 

Drugo pitanje, taj novi aparat koji spominjem ima sada vec preko 7 godina. (Panasonic Lumix LX5) Primecujem u poslednje vreme da je nekako...spor. Ukljuci se brzo, ali onda neke komande sporo reaguju, ako hocu npr. odmah da snimim video-snimak, to ne moze preko pola minuta. Posle radi kako treba. Onda cesto zaglavi na tockicu izmedju dva podesavanja. Sta to znaci...? Da ce polako da ode na pocinak? Moze li se tu nesto uraditi?

 

Lumix - ili osvezi softver updateom ili promeni karticu ako nije do softvera. Ako nije ni to, onda je za servis ali isto kao kod kanona bice skuplja dara nego mera.

 

Jako brzo padaju cene polovne opreme, neisplative su popravke.

Link to comment

hvala svima i redom i neredom i ko je tu i nije :wub:

1 rizik ce biti preduzet.

ako se pokaze i da radi, bice preduzeta chak i 1 personalizacija kucishta, u tinejdjerskom smislu [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
18 minutes ago, gospa buba said:

hvala svima i redom i neredom i ko je tu i nije :wub:

1 rizik ce biti preduzet.

ako se pokaze i da radi, bice preduzeta chak i 1 personalizacija kucishta, u tinejdjerskom smislu emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

 

ako tinejđeri se zabezeknu da nema blutut konekcije i kako je to moguće recite da svaki pravi hipsterluk mora malo da je neudoban :happy:

Link to comment
 
ako tinejđeri se zabezeknu da nema blutut konekcije i kako je to moguće recite da svaki pravi hipsterluk mora malo da je neudoban :happy:
apsolutno :rolf:

prvi susret te dece sa telefonom sa brojchanikom je bio dogadjaj dostojan istorije civilizacije [emoji38]ol:
@maheem. nek si mi i to rekao eno je viche a ima i neka mala mashina shto shtampa sa telefona. josh samo da lujke vuku shtampach po bloku :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Kod mene u kući Polaroid je jedan lep ukras na polici :D

Drugarica nam poklonila Fuji Instax Share Sp2 - mali printer za mini polaroid fotke sa smart fona. Super stvarčica.

Instax-Share-SP-2-photo-printer-TA.jpg

 

 

Ovo itch nije skupo, samo ne znam koliko su trajne fotke i koliko kostaju kertridzi.

 

Ja imam nekoliko polaroida, svi su naravno za ukras :heart:

 

Evo mojeg Kodaka na sklapanje, mislim da radi ali necu da rizikujem

 

 

5057dc9ccafc03152a7634d397e57f3318a33d2d

33b01acfeed96e765c45f47ab7273a115a430cca

bab821e2f9e1c18b5e4ae9ede4bed53d919377d7

Link to comment
17 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ovo itch nije skupo, samo ne znam koliko su trajne fotke i koliko kostaju kertridzi.

 

Ja imam nekoliko polaroida, svi su naravno za ukras :heart:

 

Evo mojeg Kodaka na sklapanje, mislim da radi ali necu da rizikujem

 

 

5057dc9ccafc03152a7634d397e57f3318a33d2d

33b01acfeed96e765c45f47ab7273a115a430cca

bab821e2f9e1c18b5e4ae9ede4bed53d919377d7

Vau!

Kertridži za Instax Share su isti kao za Instax Mini (nova mini verzija polaroid kamere), 2x10 kom je izmedju 2100 i 2500rsd.

Ne znam koliko su trajne fotke, naše su iste kao i pre 2-3 godine.

Edited by maheem
Link to comment

Hoce na suncu da izbledi, zato pitam

 

ili na dnevnoj svetlosti. kako god, opet preskupo sa kertridzima :(  mada nije lose ako se trosi umereno i ne stampa bas sve i svasta. Meni je taj format sjajan, odmah dobijes i ram:)

 

Link to comment

videla sad nekog lika na yt koji uturio novi film u stari polaroid i uslikao se i radi. dakle probacu.

na stranu pricha zashto bash sad i kome je to u interesu :D ovo mi je zbilja jedan od uzbudljivijih kambekova stare tehnologije :wub:

pretpostavljam da ima svoj koren u 1 realnoj prezasicenosti ovog mladog sveta, koji je od rodjenja potopljen u digitalno, nishta digitalno im vishe nije novo, njima treba veci tehnoloshki shok. naravno, ako zanemarimo prostu chinjenicu da se pojavilo i da se hajpuje. ali to svakako vuche jedno drugo.

javim rezultat.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
Quote

pretpostavljam da ima svoj koren u 1 realnoj prezasicenosti ovog mladog sveta, koji je od rodjenja potopljen u digitalno, nishta digitalno im vishe nije novo, njima treba veci tehnoloshki shok.

 

To je to.

 

prvi deo zivota proveo sam u radu sa realnim materijalima, drugi deo u digitalnoj grafici i konceptu, sada bukvalno osecam zedj za nekim materijalnim medijem. Ranije sam radio sa drvetom, metalom, staklom, keramikom, samo kamen nisam probao da radim. Uzivancija.

 

Isto i kod fotografije - analogno je nezamenjlivo, na stranu veci dinamicki raspon i fizika foto papira i filma - poenta je sto drugacije razmisljas sa karticom od 64GB na koju staje desetine hiljada fotografija i filmom na koji staje 12-24 snimka. Svaki je zlato, svakom posvetis paznju.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Katastrofa za ekologiju (procent otpada je jedno 90%).
 
Ja nisam video proizvod koji proizvodi vise smeca. 
 
hvala za ovo :)

razumem problem. ovo shareno mi se mnogo svidja, pobacu da ga iskoristim za neshto trece i ostavim potomstvu kao neprolaznu vrijednost :hihi:

poshto sam sklona recikliranju, ukinucu im plastichne slamke zauzvrat, u nadi da ce polaroid manija da traje samo par kutija filma i da se na tome zavrshi. a mozda izazove i neko revolucionarno interesovanje za fotografiju kao takvu. deca kojoj je tehnologija TOLIKO nadohvat razmishljaju drugim putanjama :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

@gospa bubaFora je što je Polaroid nalik digitalnoj tehnologiji u tom smislu što je rezultat odmah vidljiv. Ono u čemu je nekada bila njegova druga posebnost je što se ovekovečenom momenatu moglo pristupiti samo i jedino na toj fotografiji - nema negativa, nema umnožavanja.

 

Cowboy je u pravu, ako imate iole pristojan analogni fotoaparat , iskustvo učenja kompozicije i ekspozicije, te iščekivanje rezultata može im biti mnogo zanimljivije na daleko duže staze.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...