Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

+1 za ovo što kaže kums...

U tom segmentu kvaliteta  nema potrebe za kupovanjem fotoaparata.

Stavi na papir stavku po stavku šta ti treba videćeš da ti mobilni radi posao.

Ja danas nosim prijatelju za klince da se igraju, neki "izubijani" powershot620 prosto malo toga on može da "dobaci" sad već.

 

Link to comment
55 minutes ago, Caligula said:

Jedino ogranicenje je sirok ugao kamere na mobilnom, los zoom...

 

Ima i drugo - okidanje zna da kasni za scenom (to baš piše u opisu za taj Samsung Galaxy, na onom linku koji sam okačio), tj. ima "lag". Može da zasmeta posebno ako hoće da se uhvati brzo-pokretna scena, tj. konkretno taj pas.

 

Opet, mislim da je to realno mali nedostatak, a nošenje 2 stvari sa sobom, umesto jedne, nije mala smetnja (plus je to nekoliko stotina evara ekstra koji sigurno mogu svrsishodnije da se potroše.)

 

Ipak, ako baš treba kompaktni aparat, onda Canon powershot kao što reče mustang.

Link to comment

E da nismo čuli koliki je budžet.

I ja sam prevideo da igra i polovni...

Možda neki polovni ako nađete neki polovni , možda uzmeš pa da ti nije žao ako ne ispuni očekivanja...

 

Link to comment
  • 7 months later...

Da li neko skuplja neispravne foto-aparate u Beogradu, znate li? Imam jedan Canon koji mi je pao dole na objektiv pre dosta godina i koji je po zvanicnom servisu bio skuplja dana no mera za popravku (nesto je bilo ili sa motorem ili mehanizmom) te sam jednostavno kupila novi. Bacila bih ovaj jer pravim cistku, ali - mozda ima ljudi koji se bave time i sami cackaju i popravljaju te bi im znacilo da ga uzmu?
 

Spoiler


IMG_20200918_134829.jpg


IMG_20200918_134843.jpg

 

 

 

Drugo pitanje, taj novi aparat koji spominjem ima sada vec preko 7 godina. (Panasonic Lumix LX5) Primecujem u poslednje vreme da je nekako...spor. Ukljuci se brzo, ali onda neke komande sporo reaguju, ako hocu npr. odmah da snimim video-snimak, to ne moze preko pola minuta. Posle radi kako treba. Onda cesto zaglavi na tockicu izmedju dva podesavanja. Sta to znaci...? Da ce polako da ode na pocinak? Moze li se tu nesto uraditi?

Link to comment
  • 1 month later...

deco. nadjoh kod starog oca stari polaroid sx70, onaj shto ispljune gotovu sliku. elem zato shto je polaroid opet popjularan kod omladine i rado bi hipsterovali po bloku :hihi: , ja imam neke dileme.

u trenutku kad je bio korishcen 1970 i neke, bio je ispravan, otad stoji. shta ima unutra osim te mehanike i optike, da li je realno da ochekujem da ce da radi?

ako pretpostavim da radi, da li je realno da film sx70 koji se i sad prodaje, odgovara tom starom uredjaju? ono, nije 100 dukata, moze i da se prosto proba, al da ja ipak pitam, da nisam u nekoj fantaziji? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

to mi vec govori skoro sve biggrin.png

pokushavala sam od caleta da izvuchem istinu o bateriji, nije mi bilo logichno da nishta ne navijash i samo kliknesh. ali nije znao s_p.jpg

on je ionako taj aparat kupio jer je video na televizoru da tito ima rolf.gif

sent from bubamoto





  • Haha 2
Link to comment

pishe na netu da ima, kod nas, najnormalnije, oko 2k dinara, 8 slika u paketu. ima kolor ima crno beli, sve ima. sad me samo muchi da li film 2020 ulazi u aparat 1976. da ne bude ovo je film za novi stari retro model koji je 2mm uzi. ili shiri. ili ne znam.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...