Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Ne bih se ja brinuo. U rukama Mandušića Vuka, svaka škljocalica bitće jebitačna.PS. Piše mi ortak da je u BeGeju svega 200 dindži da ti skeniraju ceo film, i to u visokoj rezoluciji. Pod takvim okolnostima, možete da se slobodno isplazite na pomodne digitalne aparate, barem do daljnjeg.

Link to comment
PS. Piše mi ortak da je u BeGeju svega 200 dindži da ti skeniraju ceo film, i to u visokoj rezoluciji. Pod takvim okolnostima, možete da se slobodno isplazite na pomodne digitalne aparate, barem do daljnjeg.
Prosledi info, please, pa kad sledeci put odem, da ponesem kilo-dve negativa :)
Link to comment
Prosledi info, please, pa kad sledeci put odem, da ponesem kilo-dve negativa :)
Evo iz tog e-maila
Elite Photo, i zaista su dobri. 200 dinara pofilmu, nije mnogo. Mogu da ti urade i HD, ja sam trazio normalnurezoluciju - 2000x3000
BTW. 2k x 3k je više nego dovoljno za većinu namena. Kad ja sebi skeniram, radim slično (3300 pixela po dužoj stranici), to je 2400 dpi... i proces skeniranja traje o-ho-ho. Edited by Indy
Link to comment
Ne bih se ja brinuo. U rukama Mandušića Vuka, svaka škljocalica bitće jebitačna.PS. Piše mi ortak da je u BeGeju svega 200 dindži da ti skeniraju ceo film, i to u visokoj rezoluciji. Pod takvim okolnostima, možete da se slobodno isplazite na pomodne digitalne aparate, barem do daljnjeg.
Skeniraju ga k'o nogama. Svi koštaju 200 din. ali ne rade svi kako treba tj. istog kvaliteta. Treba naći nekog sa preporukom. A i papir nije što je nekad bio.
Link to comment

Primerci koji su mi poslati su skenirani sasvim OK, ne mogu im naći zamerku. (EDIT. Ovo je upravo bila preporuka, ako nisi shvatio. :D )

Edited by Indy
Link to comment

Iz mog iskustva, najpristojnije skeniranje je u Svetogorskoj, ne znam tačni naziv foto radnje, a i cena je slična koliko se sećam.

Link to comment
Iz mog iskustva, najpristojnije skeniranje je u Svetogorskoj, ne znam tačni naziv foto radnje, a i cena je slična koliko se sećam.
Daj naziv te ulice za nas koji smo otisli pre koju godinicu... :lol:
Link to comment

Ima li ko iskustva sa M42 adapterima za DSLR kamere? Vidim da postoje i oni sa potvrdom fokusa. Turio bih jedan na EOS, te isprobao koji buvljački primerak jeftinih prime-ova. Vredi li ulagati išta u tu varijantu?

Link to comment

Pod uslovom da ista osoba radi sken u firmi koju sam gore pomenuo (uz dužno poštovanje Utvari, kome verujem to što piše) preporučujem ih bar 99% - video sam dosad cca 30 fotki sa raznih filmova skeniranih tamo, kolor i c/b, ne nađoh nikakav problem ni u jednom slučaju. Btw. autor filmova je moj drugar koji je u praistorijska vremena (zajedno samnom) bio Fotoamater I klase Foto-saveza Jugoslavije ( :D - zar nije to slatko, kako smo imali "klase"? Mislim da to danas nedostaje... yebo ih instagram i demokratija.) Foto-izlagač, vlasnik (još uvek postojeće) c/b laboratorije, tako da mislim da njegovu preporuku možete uzeti zaozbiljno. A za moju, pa evo 1 fotke odatle u spojleru (yours truly je onaj koji nije Japanac, naš pokojni sensei... a autor fotke je pomenuti stari drugar, tada a i sada vlasnik Olympusa OM1). Gledajte u punoj veličini i uživajte u tom zrnu. :wub:

fujimotokrk86.jpg

Disclaimer. Nemam nikakvu vezu sa gore-pomenutom firmom, štaviše već sam im ime zaboravio, zato ih i zovem gorepomenuti. :lol:

Link to comment
Evo je Agfa Color FotoUz napomenu da sam poslednji put skenirao film pre godinu i kusur, pa ne garantujem 100% za izrečenu preporuku.
Ja uvek tamo skeniram. Korektni su i drže kvalitet, ali ne znam pošto je, mislim da je više od tih 200 dinara, čini mi se 650 sa cdom
Link to comment
Ima li ko iskustva sa M42 adapterima za DSLR kamere? Vidim da postoje i oni sa potvrdom fokusa. Turio bih jedan na EOS, te isprobao koji buvljački primerak jeftinih prime-ova. Vredi li ulagati išta u tu varijantu?
Imam je nesto, bas sa M42>>EOS.Prvi koji sam imao je bio bez potvrde fokusa, sada imam jedan sa chipom. Ta potvrda je samo u 1, centralnoj, tacki.Ne znam koliko je adapter tu, ja sam moj platio ispod £10 [onaj prvi ispod £5]. To mi je bilo OK da se isproba :)Evo ti jedan JPG iz aparata od pre neko vece [klikni na sliku za veci format]. Helios 44M-4 [58mm f2] + EOS 1Dmk2N [skroz otvorena blenda]7478220370_3dd1c1b961_z.jpgIgnorisi EXIF, posto je izgleda chip skinut sa nekog starog 35-80 :D Edited by jms_uk
Link to comment
Ima li ko iskustva sa M42 adapterima za DSLR kamere? Vidim da postoje i oni sa potvrdom fokusa. Turio bih jedan na EOS, te isprobao koji buvljački primerak jeftinih prime-ova. Vredi li ulagati išta u tu varijantu?
Ako je jeftino, što da ne probaš. Znam da može da bude problema s tim da više ne može da se uoštri na beskonačnost (pošto se menja distanca između objektiva i filma senzora). Najbolje bi bilo ako možeš da probaš pre nego što kupiš.Ja šacujem Leica adapter za Nikona (AI/S), sa varijantom da jednom nabacim Voigtlanderov Nokton (neki od njih, svi su mi zanimljivi, i trenutno svi preskupi) i koristim sa Nikonom FE2 (a možda i digitalnim Nikonom, mada mi je to sve manje zanimljivo, možda ga i prodam).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...