Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Pa, lepo si ti to uoštrio, imaš dobro oko (nije uvek lako sa manualcima). A jel misliš da su ti bolje ispale fotke nego sa nečim adekvatnim što imaš već uz Canona?

Link to comment

Jms, jesu li primeri urađeni adapterom sa potvrdom fokusa ili bez? Lepo fokusirano, ali je u ovom slučaju pozamašno tražilo na kecu veliki plus. Sa 400D će biti povuci-potegni ako potvrda maši (što se, čitam, dešava). Što kaže Indy, nije skupo (toliko), pa je greh ne isprobati i ovu varijantu.

Link to comment

Ja koristim M42 adapter bez potvrde na 550d i moze se sasvim fino skljocati. Zna biti zeznuto na f1.4 ubosti tacno fokus (ona spijunka na 550d me ubija) ali ako uslovi dozvoljavaju na liveview ocas posla se fokusira. Ja se mislim da li da dodam i ovako nesto Focus Screen

Link to comment
A jel misliš da su ti bolje ispale fotke nego sa nečim adekvatnim što imaš već uz Canona?
Uh, tesko je reci. Prvenstveno sto nemam nista slicno/adekvatno od EF objektiva [rezultat budzeta za finansijsku 2011/12 i 2012/13 godinu :(]Generalno, ovaj Helios nije neko kvalitetno staklo, ali mislim da bi neki Carl Zeiss ili Pentax bio dobra i jeftinija alternativa EF objektivu.Zavisi dosta i od toga sta i kako se fotka. Imam nekoliko fotki van fokusa gde su se ljudi pomerali previse brzo za tu kombinaciju [iSO/svetlo/blenda/manuelni fokus].
Jms, jesu li primeri urađeni adapterom sa potvrdom fokusa ili bez? Lepo fokusirano, ali je u ovom slučaju pozamašno tražilo na kecu veliki plus. Sa 400D će biti povuci-potegni ako potvrda maši (što se, čitam, dešava). Što kaže Indy, nije skupo (toliko), pa je greh ne isprobati i ovu varijantu.
Da, adapter sa potvrdom. Ja sam isto zamenio originalni focusing screen i koristim ovaj. Pomaze kod arhitekture :)Ako nije mnogo skupo [a imas i neke M42 objektive] uzmi - mozes i da ga prodas posle ako ti se ne svidja. Ja sam moj prvi adapter prodao uz neki Pentacon 50mm za [malo] vise para nego da sam ih odvojeno prodavao.
Link to comment

Na Nikonu može lako da se promeni focusing screen (pretpostavljam da je na Canonu slično). Od alata treba samo pinceta. Uzme se ovo što "seče" subjekt po sredini kruga, što je mnogo lakše za manuelce.85002676-01.jpgD90 takođe pali malo zeleno svetlo u tražilu kad je dobro uoštreno (i sa manuelnim objektivom), što je meni u stvari obično i dovoljno.

Link to comment
Na Nikonu može lako da se promeni focusing screen (pretpostavljam da je na Canonu slično). Od alata treba samo pinceta.
Slicno je i kod Canon-a, ali oni ih prave samo za 'vece' aparate [1D, 5D, filmske 1V, 3].
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...