Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

Krampa, koliko si puk'o za GR-a?
naso "jeftin" od 220 evra...inace su oko 300 :(sada na meti mi je Fuji GSW 690, ali za to bih trebao da kidnapujem komsijino dijete pa da mu trazim neku otkupninu Edited by Krampa
Link to comment
  • 2 weeks later...
67ii.jpgTeško je odoleti izazovu srednjeg formata, posebno ovog ogromnog sokoćala, Pentax 67...Šta kaže 1 na izvesnom forumu...4265513768_7a12107cc5_o.jpgAutor: sechsmalsechs.blogspot.com
You'll have to forgive the hyperbole to follow, but it is impossible to overstate the difference between what you see on screen with the (admittedly excellent) photos in this thread and the detail and richness of the negatives and prints possible with this camera. The internet is the great leveler in this respect, as there is little perceivable difference between the output of a 5mp digicam with a sensor the size of a lentil and the output of a Pentax 67, when presented here. A 6x7 cm B&W negative can capture a mind-boggling amount of detail over a tonal range that will leave gob-smacked HDR practitioners witless and crying for their mommas. Also, the shutter has a satisfying thunk. Consider a tripod for exposures lower than 1/60 with this bad boy and savor each exposure like an oenophile swilling the last drop of a vanishing, great vintage.
esmuz-pentax.jpgTo je istinski monstrum. Autor ovih upečatljivih uličnih portreta (ispod), upitan kako je uspeo da mu subjekti izgledaju tako zaintersovani, kaže "fascinirani su aparatom". :D Možda je to tajna kako konačno prići ljudima i zadobiti njihov interes da budu na fotkama?manif4sep2010pentax007%20copy.jpgmanifpentax6x7007.jpgAutor: Cyrille Rabiller
Link to comment
Teško je odoleti izazovu srednjeg formata, posebno ovog ogromnog sokoćala, Pentax 67...Šta kaže 1 na izvesnom forumu...
Ova prva fotka mi izgleda potpuno neverovatno... znam ja za 6X7, ali ovako drastičan primer nisam nikada video. Edited by zorglub
Link to comment
Ova prva fotka mi izgleda potpuno neverovatno... znam ja za 6X7, ali ovako drastičan primer nisam nikada video.
Koliko se secam koristio ga je neki lik u filmu "Mrtvi i sahranjeni".
Link to comment
Ova prva fotka mi izgleda potpuno neverovatno... znam ja za 6X7, ali ovako drastičan primer nisam nikada video.
4282188097_606b684fd7_o.jpgAutor: Andreas Fankhauser, St.Gallen, SwitzerlandTo je snimljeno sa objektivom 105 mm f2.4

Pentax_SMC_105mm_f2-4.jpg

Ima gotovo neki 3D efekt taj objektiv. Flickraš Tommy Oshima, puno je koristio ovu kombinaciju.LIMBO.jpgAutor: Tommy OshimaMože to da bude skupo (relativno govoreći)... i nisam siguran kako život izgleda kad vučeš to čudo sa sobom okolo (moj Nikon FE2 inače nosim u džepu od vijetnamke!) Ali fotke su čudo. (Ne samo one najbolje, već čak i one koje su za Pentax 67 prosečne). Radovi Nick Brandta su stvar ukusa (nekima su fotke malo suviše doterane u Photoshopu - mada je glavni razlog "efekta" na njegovim fotkama upotreba crno-belih filtera), ali je činjenica da se poslednjih godina proslavio, a koristi Pentax 67. Između ostalog, njegove fotke su povećane na jedno metar i po dužine po dužoj dimenziji, a to je ono gde 6x7 format i njegovi detalji "iskaču".1%20Elephant%20Drinking.jpgAutor: Nick Brandt

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...