Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

Pantelija jr
Posted (edited)

Za ove nesrećnike koji pišu o “državnom udaru” u CG, čisto za slučaj da nisu cinični bolesnici & (ne)skrivenim interesima vezani smradovi, nego da su stvarno jadni neobaviješteni, da ne kažem navučeni pisanjem izvora sa kojih su navikli da sisaju mudrost, evo kratkog prikaza što se i kako zbilo tog dana:

1. Izborni dan u CG protiče u najboljem mogućem redu. Nikakvi naročiti incidenti se na prijavljuju (osim skromnog folklornog doprinosa na par ruralnih biračkih mjesta - tipa, propagandni materijal ili uniformisani policajac na manje od 50m od b.m. i sl.). Izlasnost je viša od očekivane, što odgovara opoziciji.

2. Negdje oko 13:00, na pojedinim medijima™ (možete tri puta da pogađate na kojem prvo; hint: logo im je ružičasta fleka) se pojavljuje vijest o “osujećenom pokušaju državnog udara”, pohapšenim pripadnicima mutnih grupa koje je trebalo da ga izvedu, itd. Nedugo zatim, glasa i Gazda, i novinarima daje izjavu da je “o pokušaju državnog udara saznao iz medija” (!)

3. Surprise, surprise - izlaznost opada. Od projektovane (po podacima do objave™ u poređenju sa prethodnim izborima) izlaznosti od 75+ %, na kraju se dobacilo do nešto ispod 72%. Taman dovoljno da Gazdinoj stranci glava ostane iznad vode...

4. Uhapšeno je 16 zavjerenika™, među kojima i 2-3 žene starije od 50 godina. Oružje nikad nije pokazano (@harper je citirao izjavu Spec. Drž. Tuž. o tome), a krunski svjedok je kriminalac tražen zbog ubistva u Hrvatskoj koji je nekoliko puta na samom suđenju uskakao sam sebi u usta, a kad je “pobjegao” u Srbiju (a morao je da “pobjegne”, pošto nije bio obični svjedok, nego svjedok-saradnik, tj. jedan od uhapšenih “zavjerenika”), opovrgao je kompletan svoj iskaz i rekao da je bio prinuđen da ga da.

4a. Kratki sažetak tačke 4 za one sa jeftinijim ulaznicama: slučaj je građen, suđen & presuđen bez ijednog jedinog materijalnog dokaza, a na osnovu iskaza jednog na nebrojeno mnogo načina i nivoa nepouzdanog svjedoka.

5. Tu su i sitni detalji tipa da, kad je “informacija o onome što se sprema dobijena” nikome nije palo na pamet da poštuje procedure, tako da je siroti Gazda, kako već rekosmo, morao o tome da čuje iz medija, a tadašnja ministarka odbrane, jadnica, valjda nikad nije ni čula - pošto nema niti jedne njene zvanične izjave o svemu ovome... A Spec. Drž. Tuž., jedan polupismeni pajac, ali od one sorte kojoj pajaštvo™ ne smeta da bude vrlo kvaran i štetan po državu i društvo kome se zalomio, je na pitanje tzv. novinara o tome kako su otkrili “da se nešto sprema” odgovorio sa, citiram, “zahvaljujući Bogu i taliku junačkome”.

I samo da dodam, ako neko još bude pominjao ovu jadnu cirkusku predstavu, tzv. pokušaj državnog udara u CG u oktobru 2016., na način ili u kontekstu koji implicira da “mora da je tu ipak bilo nečega”, neka računa da sam mu ovim putem unaprijed rekao da jede govna dok ne crkne.

Edited by Pantelija jr

James Marshall

A kako se to isporučuje? Ta geostrateška pozicija? 

Realno, ko je prvi prodao tu "dajte nam nešto inače će Rusi ovdje da preuzmu pa će da prave sranja odavde" foru jak mangup, kapiram da sad vodi neku multilevel šemu

slow
Posted (edited)
1 hour ago, milfisland said:

Momci koliko ja pratim politiku na ovom parčetu Balkana koji nije EU, od kada je pao komunizam na vlasti su se mijenjale samo različite korumpirane klike, tako da tu DPS nije nikakav izuzetak. Razlika od drugih je u tome što su oni više od partije, mutirani komunistički sistem koji je obuhvatio i ostale djelove društva i biznis. 

Cijenim da smjena vlasti neće donijeti neku NEKORUMPIRANU KLIKU, već će samo doći drugi da se voze.

Ono što mi je kod njih OK jeste orjentacija ka NATO i generalno zapadu. Znam da to rade zbog svoje guzice, ali rade to.

A sa druge strane, vrhunski im je sjeo DF kao reprezent Srba i Rusije, jer ako hoćete vladu bez DPS, mora biti DF u istoj. A DF je idealno strašilo kako za građane, tako i za zapadne zemlje. Pogled zapada na nas generalno je "tamo žive neke budale koje jašu političari i to je sve OK dok nam političari isporučuju ono što tražimo". A vlada sa DF ne bi isporučivala.

Ova šala komika sa crkvom je još samo jedna win win za sve strane u sporu.

Mifislande, Miloševićev režim je nakupio gomilu leševa u ormanu za deceniju i po diktature, za mnoge se saznalo tek posle njegovog silaska na vlasti. Šta misliš koliko se leševa nalazi u Milovom ormanu za ovih trideset godina samovolje u CG? O razmerama diktature znaće se tek posle odlaska DPS-a sa vlasti, ovo tvoje uglavnom zvuči kao meka racionalizacija i opravdanje za nesmenjivost vlasti, jer drugi su gori i nesposobni, potencijalno korumpiraniji. Apsolutna vlast kvari apsolutno, a tamo Don apsolutistički jaše duže od Lukašenka i Kima zajedno.

I o kakvoj komici govoriš, tebi je oduzimanje manastira i crkvene imovine šala, ili šta već?

Edited by slow

kud u maglu Simoviću
21 minutes ago, James Marshall said:

A kako se to isporučuje? Ta geostrateška pozicija? 

Realno, ko je prvi prodao tu "dajte nam nešto inače će Rusi ovdje da preuzmu pa će da prave sranja odavde" foru jak mangup, kapiram da sad vodi neku multilevel šemu

pa malo je nezgodna situacija kad na 100 i kusur km od najveće baze u evropi imaš neobezbeđenu teritoriju

svakako mne više treba nato zarad ulaska u eu, nego nato mne

Kursadžija

Svi uveti su tu da u Crnu Goru izbije treći svetski rat

Frank Pembleton
pa malo je nezgodna situacija kad na 100 i kusur km od najveće baze u evropi imaš neobezbeđenu teritoriju

svakako mne više treba nato zarad ulaska u eu, nego nato mne
Bondstil najveća baza u Evropi?
Stvarno?
Ono po nemačkoj nije veće?
Ili je kombinovano pa se ne računa?
Ne zajebava se, verovatno sam u neznanju...

...shiit has hit the fan...

kud u maglu Simoviću

tako je tretiraju drugosrbijanski mediji

ne znam, nisam bio. ovaj koga znam, a bio je kaže da je nestvarno veliko

doduše nije bio u njemačkoj

Frank Pembleton
tako je tretiraju drugosrbijanski mediji
ne znam, nisam bio. ovaj koga znam, a bio je kaže da je nestvarno veliko

doduše nije bio u njemačkoj
Ma pusti Saleta .
Ne prosto mi neobično...

...shiit has hit the fan...

Anonymous

4. Uhapšeno je 16 zavjerenika™, među kojima i 2-3 žene starije od 50 godina. Oružje nikad nije pokazano (@harper je citirao izjavu Spec. Drž. Tuž. o tome), a krunski svjedok je kriminalac tražen zbog ubistva u Hrvatskoj koji je nekoliko puta na samom suđenju uskakao sam sebi u usta, a kad je “pobjegao” u Srbiju (a morao je da “pobjegne”, pošto nije bio obični svjedok, nego svjedok-saradnik, tj. jedan od uhapšenih “zavjerenika”), opovrgao je kompletan svoj iskaz i rekao da je bio prinuđen da ga da.

Normalno da nije, kad se dan kasnije (posle izbora) pojavio neki pandur iz vrha i  'ladno izjavio da je 'oružje uništeno'. Bio sam tad u Novom, danima smo se zajebavali što je majmun mrtav-ladan izjavio da su uništili dokazni materijal.

Pantelija jr

Još je gore od toga, to je rekao lično ovaj kvarni pajac od katnića, Specijalnog državnog tužioca... čak je i tzv. novinar koji ga je intervjuisao bio šokiran i pitao ga - “uništili ste dokazni materijal?”

Ima još bisera - u istom tom razgovoru tragikomični mućak od katnića kaže kako to oružje nikad nije ni ušlo u CG, nego je on naredio njegovo uništenje na licu mjesta - na što ga novinar šokirano pita - “naložili ste uništavanje dokaza na teritoriji druge države?”

Ma, možda bi mi bilo smiješno da se ne događa ovdje nego da čitam kako se sprdaju sa nekim nesrećnim latinoamerikancima ili tako već nekim... Ovako, osjećam se lično pogođenim.

I onda se pojave neka goveda tu sa svojim “svaka čast Đukanoviću, odbranio je zemlju od Rusa” izlivima kanalizacije na mozak... :isuse:

Anonymous
Posted (edited)
23 minutes ago, Pantelija jr said:

Još je gore od toga, to je rekao lično ovaj kvarni pajac od katnića, Specijalnog državnog tužioca... čak je i tzv. novinar koji ga je intervjuisao bio šokiran i pitao ga - “uništili ste dokazni materijal?”

Ima još bisera - u istom tom razgovoru tragikomični mućak od katnića kaže kako to oružje nikad nije ni ušlo u CG, nego je on naredio njegovo uništenje na licu mjesta - na što ga novinar šokirano pita - “naložili ste uništavanje dokaza na teritoriji druge države?”

Ma, možda bi mi bilo smiješno da se ne događa ovdje nego da čitam kako se sprdaju sa nekim nesrećnim latinoamerikancima ili tako već nekim... Ovako, osjećam se lično pogođenim.

I onda se pojave neka goveda tu sa svojim “svaka čast Đukanoviću, odbranio je zemlju od Rusa” izlivima kanalizacije na mozak... :isuse:

Jes' bio je glupi tužilac i to je na dnevniku lupetao, nemam pojma kako se zove, a i boli me kurac.

Pa normalno je za ovde da sad svako, u zavisnosti od svog političko-nacionalnog ubeđenja gusla svoju verziju.

Milo je solidno procenio da su se Rusi svojom bahatošću smučili svim živima, idiotska priča mu je prošla.

I u Srbiji će vrlo brzo prestati ta idolizacija Rusa ukoliko počnu da dolaze u većem broju.

Edited by Anonymous

urkozamanje
58 minutes ago, vememah said:

bez da ulazim u neke druge rasprave, broj ljudi u bazi nije obavezno srazmeran znacaju. 

harper
44 minutes ago, Anonymous said:

Milo je solidno procenio da su se Rusi svojom bahatošću smučili svim živima, idiotska priča mu je prošla.

I u Srbiji će vrlo brzo prestati ta idolizacija Rusa ukoliko počnu da dolaze u većem broju.

Rusi su u procentima bahati koliko i Britanci ili Nemci kad odu na odmor, ta prica o njihovoj posebnoj bahatosti je najobicniji mit. Problem s Rusima koji su u jednom periodu vrsljali po Crnoj Gori je to sto su tamo dolazili uglavnom Rusi milovske provenijencije, low & middle level tajkuni koji su se svojih bogatstava mahom dokopali na legalne ili polulegalne nacine. Ti jesu bahati ali ne zato sto su Rusi vec zato sto su pokondirene tikve i skorojevici.

Sticajem okolnosti sam upoznao veliki broj Rusa u poslednjih nekoliko godina, uglavnom se radi o ljudima koji nas debelo nadmasuju u ponasanju, elementarnoj kulturi i obrazovanju. To je ozbiljan, radoznao i dobronameran svet, uvek spreman da uci i zahvalan na svakom trudu koji ulozis u korist njihovog daljeg obrazovanja, iako sami po pravilu dosta znaju o materiji koja ih interesuje. U nicim izazvanoj sujeti i samoljublju, koji su u osnovi bahatosti, Srbi ih nadmasuju za nekoliko kopalja. Ozbiljno sumnjam da bi nam se po pitanju bahatosti oni smucili, ako se vec nismo smucili sami sebi.

Anonymous
2 minutes ago, harper said:

Rusi su u procentima bahati koliko i Britanci ili Nemci kad odu na odmor, ta prica o njihovoj posebnoj bahatosti je najobicniji mit. Problem s Rusima koji su u jednom periodu vrsljali po Crnoj Gori je to sto su tamo dolazili uglavnom Rusi milovske provenijencije, low & middle level tajkuni koji su se svojih bogatstava mahom dokopali na legalne ili polulegalne nacine. Ti jesu bahati ali ne zato sto su Rusi vec zato sto su pokondirene tikve i skorojevici.

Sticajem okolnosti sam upoznao veliki broj Rusa u poslednjih nekoliko godina, uglavnom se radi o ljudima koji nas debelo nadmasuju u ponasanju, elementarnoj kulturi i obrazovanju. To je ozbiljan, radoznao i dobronameran svet, uvek spreman da uci i zahvalan na svakom trudu koji ulozis u korist njihovog daljeg obrazovanja, iako sami po pravilu dosta znaju o materiji koja ih interesuje. U nicim izazvanoj sujeti i samoljublju, koji su u osnovi bahatosti, Srbi ih nadmasuju za nekoliko kopalja. Ozbiljno sumnjam da bi nam se po pitanju bahatosti oni smucili, ako se vec nismo smucili sami sebi.

Sve tačno, sad se ovde zapatila neka pristojna srednja ruska klasa, mnogo fin svet. Ja znam nešto od tog sveta, retko pristojni ljudi.

Ali oni, koje si na vrhu posta pomenuo, su tada ogadili ljudima pomisao na Ruse (a Crnogorci su Ruse oduvek voleli), sad se polako to dovodi u red.