Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

bradilko

ni beba ne pomaže :)

ni turneje po nemačkoj ni sva artiljerija koju koristi milov režim

jebote dočekam da nema crnogorčenja, srbančenja, albančenja, bošnjačenja nego svi united protiv najvećeg zla crne gore i šire.

kakve afere izlaze na svetlost dana jebem ti! pa to štono kažu pokvarena mašta, svi krugovi pakla. strašno! 

jedini cilj je da govno ode sa vlasti i ispod toga nema razgovora

morgana

danasnja epizoda je sjajna, od onog duskovog ultimatuma da milo obznani insajdersku trgovinu akcijama prve banke i korak dalje, kome je akcije prodao (sebi? dusku? banu? pio fondu ili sl?) do sestrinih kredita od 13 miliona za koje garantuje hipotekom na stan. u pg, ne na menhetnu.

gotov je djukanovic, makar formalno, stavljam pare na to.

Edited by morgana

Tribun_Populi

jebote dočekam da nema crnogorčenja, srbančenja, albančenja, bošnjačenja nego svi united protiv najvećeg zla crne gore i šire.

Čuj nema, ada viđi ovoga!

https://antenam.net/index.php/politika/113778-predsjednik-crnogorske-poreklom-sam-crnogorac-nacionalno-sam-srbin

Ja mislijo to ide obrnuto, nekako logika i red u glavi tako nalaže, kad ono međutim...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

bradilko
3 minutes ago, morgana said:

danasnja epizoda je sjajna, od onog duskovog ultimatuma da milo obznani insajdersku trgovinu akcijama prve banke i korak dalje, kome je akcije prodao (sebi? dusku? banu? pio fondu ili sl?) do sestrinih kredita od 13 miliona za koje garantuje hipotekom na stan. u pg, ne na menhetnu.

ma sve ide na pravu stranu. danas je napisao dobar text omer šarkić, 1 od organizatora protesta. 

2 minutes ago, Tribun_Populi said:

Čuj nema, ada viđi ovoga!

https://antenam.net/index.php/politika/113778-predsjednik-crnogorske-poreklom-sam-crnogorac-nacionalno-sam-srbin

Ja mislijo to ide obrnuto, nekako logika i red u glavi tako nalaže, kad ono međutim...

ovo je margina. nebitno.

koga boli ona rabota o ovome?

samo neke neizlečive kafanske šovene koji mole boga u svojoj promašenosti da se nikad ništa ne promeni da bi oni bili jebeno u pravu i da su kao nečemu posvetili život i dali mu smisao a da to nisu vinjak ili loza.

te razne izjave političara i ne znam sve kakvih likova su postale nebitne. organizatori protesta se odlično drže i to je najvažnije a vlast daje super gorivo svaki bogovetni dan. nijedan spin vlasti ne uspeva. šta god kenjali to udara u zid. pokušavaju da plaše, da na naccional priču unište protest, ma čitav program  ali ništa od toga. 

a kad ovo govno padne kakav će to lom da napravi širom balkana i bogami i europe. 

Кристофер Лумумбо
27 minutes ago, morgana said:

koja epizoda? daj link, hocu da budem u toku. takodje, ako ima neka dobra ziva istina, ukrstene rijeci...

Tribun_Populi
ovo je margina. nebitno.
koga boli ona rabota o ovome?

Mene, zajebancije radi, izbacilo mi pa pročitao.

Davno sam prestao da se ložim na bilo kakve proteste i da verujem da oni išta mogu supstancijalno da promene, a da se to brzo ne svede na promenu kurte i murte u sedlu. Drugim rečima, boli lomija kurac i da ga smene, obezbedio se on, a brzo će se vozdići novi gospodar.

bradilko
10 minutes ago, Tribun_Populi said:

Mene, zajebancije radi, izbacilo mi pa pročitao.

Davno sam prestao da se ložim na bilo kakve proteste i da verujem da oni išta mogu supstancijalno da promene, a da se to brzo ne svede na promenu kurte i murte u sedlu. Drugim rečima, boli lomija kurac i da ga smene, obezbedio se on, a brzo će se vozdići novi gospodar.

nisi u pravu. a nema vise novih lomija i to je najbitnije.

nema to kurta murta. to mi je najgora prica oduvek bila. kao sve je to isti kurac. niko ne valja, pa ovi su bar nakrali pa kao nece vise a ovi ce tek da dekraju, ili vidi kako je musava opozicija. to je nagori defetizam. to uz klijentelizam, nacionalizam najvise paralizuje. 

ne slazem se sa tebe

Tribun_Populi
nisi u pravu. a nema vise novih lomija i to je najbitnije.
nema to kurta murta. to mi je najgora prica oduvek bila. kao sve je to isti kurac. niko ne valja, pa ovi su bar nakrali pa kao nece vise a ovi ce tek da dekraju, ili vidi kako je musava opozicija. to je nagori defetizam. to uz klijentelizam, nacionalizam najvise paralizuje. 
ne slazem se sa tebe

Svi će da kradu, u to budi uveren, a i vlast i sistem su uglavnom oličenje naroda kojim vladaju ili upravljaju, tako da neće tu biti neke drastične promene na bolje kakvu bi svako od nas ovde priželjkivao.

Ono, otići će i lomi i čićvu sunr or lejtr, ostaće iza njih mašinerija koja ih je dovela tu gde su, jer nju nit ko hoće niti izgleda može da prešteluje, kao i osnovno stado koje će im svima zajedno dati legitimitet.

Neki će u tome što će ovi otići videti radost proleća i novu nadu, ja ću ih uvek podržati ali neću deliti taj entuzijazam i toeto.

milfisland

Ne bih podijelio optimizam sa uvazenim kolegama glede ostavki koje traze ucesnici i organizatori protesta. Cijenim da su, mada ima nepredvidjenih okolnosti, sanse za skidanje vlasti manje od 50%.
Medju organizatorima vec ima kolizije zbog sujeta, a i druga strana sigurno da ohrabruje te sujete. Umjesto ostanka na trgu odluceno da se protestuje svake subote. Sta ce se desiti za 5-6 nedelja ukoliko ne bude ostavki. Osipanje protesta vjerovatno. Organizatori su saopstili da je prehodne subote bilo preko 10k ljudi, a protest prije toga su kazali preko 15k. Realno, na setnje svakog vikenda tesko je drzati isti broj ljudi. Za ocekivati je scenario iz Srbije, jos nekoliko setnji, gubljenje zivaca, incident i nakon toga ostaju samo radikalni protivnici.
Na kraju, ako Milo&co nisu vjesti sa drustvenim mrezama i ostalim “novotarijama sa zapada” ulicu su doktorirali, a nece sjedjeti skrstenih ruku. Oni puno vise gube nego sto druga strana (ucesnici protesta), dobija.
Jos jedan problem je da kada formulises zahtjeve na ulici i prihvate se nekom vrstom ulicne aklamacije, ne mozes u pregovorima da se pomjeras nego si se zakovao, sto je benefit za drugu stranu da busi proteste.
Na kraju bi procijenio 60:40 da Dps prezivljava. Ali ovo je kao live beting pa se kvota mozda bude pomjerala.

morgana

ja ne pricam o dps-ovom padu na protestu, nego o djukanovicevom padu zbog protesta i knezevica u sinergiji

9 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

koja epizoda? daj link, hocu da budem u toku. takodje, ako ima neka dobra ziva istina, ukrstene rijeci...

mislim na ova dva clanka

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/knezevic-dukanovicu-nije-ni-stijepovic-znao-za-snimak-sjecas-li-se

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/ana-dukanovic-zalozila-stan-za-kredit-sinu-edinu

milfisland

Ok, sa onda pojasnim posto je menj Milo=DPS sto se pada tice. Vjerovatnoca da Milo prezivi 60:40.
Sva ova prica ce ga svakako oslabiti i prilicno demistifikovati, redovni izbori 2020, ocekujem da Dps sa postojecim saveznicima nece dobaciti do 41 mjesta. Tada ce krenuti natega i ocekujem da ce tada biti pritiska Zapada da se formira vlada postojeca ekipa + neko Nato orjentisan. Bice tada skidanja gaca dps-u i raznih koncesija.
Takodje, ne iskljucujem opet neku prelaznu vladu pred izbore, djeluje realno uz zapadni pritisak da bi se izbori odrzali.
Ocekujem i da protest bude solidno izbusen iznutra: https://m.cdm.me/politika/na-fb-u-objavljen-sporazum-gradana-sa-opozicijom-politicka-platforma-ili-kukavicje-jaje/
Takodje, ni opozicionari nisu intimno najsrecniji sa protestom. Sigurno ako prostesti obale Mila, organizatori se nece izmaci i reci opoziciji izvolite vlast, vec je htjeti malo za sebe i da se pitaju

Sent from my iPhone using Tapatalk

milfisland

Pojavio se još jedan predlog organizatora protesta, gdje predlažu Vladu u kojoj bi po trećinu imali vlast, opozicija i neki nezavisni intelektualci (vjerovatno mislivši na sebe ili one koje bi oni delegirali). Eto kao što napisah u prethodnom postu i oni bi malo da se voze u vlasti. https://www.vijesti.me/vijesti/politika/organizatori-protesta-predlozili-sporazum-o-buducnosti-opoziciji

Odmah im je odgovrio DK, koji sada na sebe preuzima sve zasluge za protest, da je on sve pokrenuo, prijeti da će svakoga žigosati i da organizatori ne smiju da kenjaju o vladi. I on bi malo mezio sa ražnja na kojem još nema zeca. https://www.vijesti.me/vijesti/politika/knezevic-ne-smije-biti-dogovora-sa-dukanovicem-i-ultimatuma-opoziciji

Krenule svađice. Cijenim da će sada DPS ovo privesti kraju na iskustvo...

Sada bih stavio odnos 65:35 da će Milo preživjeti.