Jump to content
Eraserhead

Crna Gora

Recommended Posts

Miralem

ja zamalo da poverujem da je ozbiljno pisao :lol:

savindan
O Bože, to je neka CG verzija Vukadinovića i co. Mnogo jako.
Знао сам да ћеш ти, сердарско унуче, да обраћаш пажњу на то ко је рекао а не шта је речено.Аутор другог цитата је главом и брадом објекат твоје адмирацијеlomi.jpg

Занимљивости из БРЦГ«Црногорско друштво је традиционално друштво. Црногорско друштво је стољећима почивало на култу личности. Упознајући за ових 47 година црногорски менталитет, рећићу вам и мој доживљај, када тешко могу и објективизирати - Црногорци су, градећи култ личности, истовремено врло себично и прагматично правили систем по мјери властитих потреба, јер им је увијек било једноставније доћи до Господара да ријеше свој проблем, него што су жељели да се муче са шалтерима и институцијама.» – Мило Ђукановић, 2. септембар 2009, интервју РСЕ

Elem, sad ste počeli da tražite razlog za neuspeh u građanima.
Малчице си збуњен момак, о ком неуспеху је реч? Чијем неуспеху? Edited by savindan

bradilko

Gde god stavis Milo neces pogresiti nista da stavis Sloba.ista je to prica.secam se price kako je sloba nezamenljiv za sad,jer cuva drzavu od spoljnih i unutrasnjih zala.isto se i sad prica za mila.nema nezamenljivih!ko god da dodje na vlast u MNE to ce biti dobro za pomenutu drzavu.npr dodje neki mandic ili vec ko i sta on moze promeniti po pitanju drzavnog statusa Crne Gore?nista a pitanje da li i zeli uopste da menja tu bilo sta.bila bi to slaba vlada ogranicenog roka trajanja uz sve naricanja popova,sanu,kostunice i ostalog basibozluka.plus bi bio najveci sto bi gradjani Crne Gore ukapirali da ne moraju ziveti u knezevini i da se vlast moze promeniti ako ne radi kako valja.jos bi se promenila citava politicka scena i verovatno bi prisustvovali nemogucim koalicijama i kombinacijama,naravno uz punu podrsku predstavnika EU,USA i ostalih,ako ima jos neko a da je bitan za nas balkanske sirotane.

Edited by bradilko

savindan
Nije ni to! Nije zloupotreba kada je prihode od švercovanja usmeravao u fond za isplatu penzija i ostalih socijalnih prinadležnosti!
Део је ишао ПИО, део црногорском ДБ, део Вескобару, део Милу, део Сакра корона унити, део Јовици и осталој осмоофанзивској бачкој екипи, део Цанету итд. То је био максимално егалитарна расподела, онако по Ролсу.
Samo u Crnoj Gori nikakvih sukoba, iako je i Crna Gora etnički raznovrsna sredina. I već mi je dosta što raznorazni regionalni liderčići dobijaju neka priznanja Predsednik godine, Lider meseca, Mladi Lav tromesečja i slično, a u stvari g-din Đukanović zaslužuje sve to! Ne samo što je legitimni predstavnik crnogorskog naroda već 20 godina, već zato što je izborio nezavisnost mirnim putem, što je ustoličio demokratiju u Crnoj Gori i od nje napravio turističku velesilu na Balkanu!
Иако се слабо разумем у политику и исту препуштам вама млађаним ЛДП зналцима с овог форума, негде сам чудо да је за демократију потребно неколико узастопних смена власти. Дакле, заливајте ту траву, косите напред, назад... и јавите нам се за 200 година да видимо докле се стигло...

teacher

Savindane, nemam srca da ti ne kažem: stoka je post napisao sa puno ironije... :isuse:

bradilko
Savindane, nemam srca da ti ne kažem: stoka je post napisao sa puno ironije... :isuse:
po avataru se vidi da je malo stariji covek. :D Edited by bradilko

hazard
Знао сам да ћеш ти, сердарско унуче, да обраћаш пажњу на то ко је рекао а не шта је речено.Аутор другог цитата је главом и брадом објекат твоје адмирације
pwned :lol:

Eraserhead

Savindane, da li ti uopšte znaš šta pokušavaš da dokažeš? Citiraš crnogorske pandane Nove srpske političke misli. Umećeš Milove citate koji ti odgovaraju. Šta pokušavaš da dokažeš? Da Crna Gora nije dovoljno zrela za vas, Milovu opoziciju? Nije problem u Crnoj Gori koja nije zrela za mnogo što šta. Problem je u vama. Pod jedan je problem što ste politička kuga poput one koja je rasturila Srbiju. Sreća u nesreći je što ste nesposobni do zla Boga pa već godinama uspevate da budete sve dalje od vlasti. Inače, dok su ovi tvoji bili na vlasti bili su isti kao Milo samo su još uz to i ratovali. Jedini razlog zašto Milo opstaje na vlasti je taj što ste mu VI opozicija. Što pre to shvatiš, što pre prestaneš da citiraš jaramaza i sličan ološ to ćeš pre videti šta treba da uradite da biste skinuli Don Mila.Bradilko, pa da probamo mi u Srbiji sa Tomom ako bi "bilo koja" promena bila dobra?

Edited by Eraserhead

bradilko
Bradilko, pa da probamo mi u Srbiji sa Tomom ako bi "bilo koja" promena bila dobra?
Nije tema Srbija.Crnoj Gori je potrebna bilo kakva promena.90-e su prosle.

hazard
Jedini razlog zašto Milo opstaje na vlasti je taj što ste mu VI opozicija. Što pre to shvatiš, što pre prestaneš da citiraš jaramaza i sličan ološ to ćeš pre videti šta treba da uradite da biste skinuli Don Mila.
Hajde sad, bice da to nije bas jedini razlog.To je kao kad bi rekao da je jedini razlog sto je Milosevic ostao na vlasti toliko koliko je ostao bila nesposobnost opozicije. A nije bas tako.

savindan
Savindane, da li ti uopšte znaš šta pokušavaš da dokažeš?
Да ти појма немаш кога и шта браниш кад год заиграш улогу ђавољег адвоката балканског апаратчика? Да си сада попиздео јер се показало да немаш појма шта ти сопствени клијент тврди.
Citiraš crnogorske pandane Nove srpske političke misli. Umećeš Milove citate koji ti odgovaraju.
Јеби га, сад цквичиш што си се зајебо у својој асасинацији карактера аутора изјава. Тако ти је када коментаришеш коментатора а не коментар. Као што рекох, ендемска болест свих сердарских унучића.Што се тиче контекста Ђукановићеве изјаве, он је следећи

RSE: Razgovarajući sa Vašim kritičarima, oni vam priznaju da ste Crnu Goru doveli do nezavisnosti, Crna Gora ima jaku ekonomiju, takođe postavili ste Crnu Goru na pravi međunarodni put ka EU. Znači to su realna postignuća. Međutim, Crna Gora ima razne demokratske institucije, ali koje nemaju stvarnu nezavisnost nego, prema vašim kritičarima, institucije slušaju diktat vaše partije. Vaše postignuće bi bilo pravo ako biste u te institucije udahnuli i tu nezavisnost i na taj način in učinili u pravom smislu fukcionalnijim?Đukanović: Na početku da Vam kažem, daleko sam od pomisli kako je rezultat koji je Crna Gora ostvarila, bilo da je riječ o nezavisnosti, bilo da je riječ o sačuvanom miru i multietničkom skladu, bilo da je riječ o izboru strateškog pravca budućnosti prema Evropi i prema NATO, zasluga bilo kog pojedinačno. Neki od tih procesa su stari gotovo jedan vijek. Kao što je razvoj ideje nezavisnosti. Neki od tih procesa su naprosto rezultat jedne globalne realnosti, kakav je proces globalizacije i evropeizacije regiona u kojem živimo. U datom vremenu sam imao da kažem, privilegiju da budem na nekom relativno važnom mjestu, sa kojeg se mogao vidjeti taj horizont i sa kojeg se mogao uspješno usmjeravati taj proces u skladu sa prepoznatim nacionalnim interesima. Ali, kada sam govorio o tom procesu kazao sam vam, ne slučajno, tokom čitavog njegovog trajanja ja sam bio na žestokom udaru kritike ne samo od protivnika nezavisnosti nego još žešće od strane rodonačelnika te ideje, koji su smatrali da imaju posebne zasluge zbog tog rodonačelništva i koji su se u nekom trenutku možda osjetili prikraćenim zato što je ta ideja iz njihovih prešla u moje ruke. Ona nije slučajno prešla iz njihovih u moje ruke. U njihovim rukama je ta ideja bila osuđena na propast. I to je bilo tako evidentno. Oni su o njoj već par godina govorili kao o nekom romantičnom snu koji je njima više služio za ličnu promociju. Oni su govorili o lijepoj i neostvarivoj ideji, a davali sebi na značaju time što su žrtve nerazumjevanja većinske i «zavedene» javnosti. Kada je ta ideja, preuzimanjem od strane partije koju ja vodim i koalicije koja je na vlasti, kada se pokazala kao realna ideja, ne kao san, onda su krenule njihove kritike da smo u realizaciji te ideje neiskreni. Recimo Beogradski sporazum su kvalifikovali kao klasičnu izdaju i napuštanje te ideje, iako se time pokazalo da oni nemaju elementarna znanja iz onoga što je realna politika. Premijer Crne Gore Milo ĐukanovićA posebno su njihove kritike bile na račun dinamike ostvarivanja te ideje iako nam je rezultat od 55,5 odsto tek 21. maja 2006 godine pokazao da smo imali realnu percepciju fermentacije te ideje. Takva je dozvolićete i ova kritika vezana za institucije. Ne treba oni da mi kažu da nemamo dovoljno razvijene institucije. Vjerujte, mnogo je lagodnije gledati nastajanje institucija, sve porođajne muke, svo nezananje koje pokazuju ljudi kojima želite da opremite te institucije, nego učestvovati u tom poslu. Tako da, ako žele da se saglasim sa njima, da tri godine poslije nezavisnosti nemamo izgrađen sistem, ja ću se odmah složiti sa njima. Jedino što se nećemo složiti je procjena, da li je to moguće uraditi za tri godine. Biću vrlo zadovoljan ako poslije dvadeset godina budemo imali odličan institucionalni temelj za razvoj demokratije, a biću jako srećan ako svake sljedeće godine budemo mogli da primijetimo milimetar napretka u odnosu na prethodnu godinu. Ne samo da se mi ovdje mučimo sa uobičajenim problemom koji imaju države u nastajanju, ili svejedno, nazovimo to obnovljene države, ovdje se mučimo sa jednim velikim psihološkim i teškim nasljeđem. Crnogorsko društvo je tradicionalno društvo. Crnogorsko društvo je stoljećima počivalo na kultu ličnosti. Upoznajući za ovih 47 godina crnogorski mentalitet, rećiću vam i moj doživljaj, kada teško mogu i objektivizirati - Crnogorci su, gradeći kult ličnosti, istovremeno vrlo sebično i pragmatično pravili sistem po mjeri vlastitih potreba, jer im je uvijek bilo jednostavnije doći do Gospodara da riješe svoj problem, nego što su željeli da se muče sa šalterima i institucijama. Mi ne želimo da povlađujemo tom mentalitetu. Upravo izgrađujemo kult institucija, ali kao što sam vam kazao, i dalje nakon sudske presude imamo mnoštvo onih koji misle da treba da prokomentarišu ne samo kvalitet suda, nego da prokomentarišu činjenice, završnu riječ advokata i sve drugo što vam može izgledati kao izraz političke, ili ako hoćete i nedovoljne društvene kulture u jednoj zajednici. Ali, to je nasljeđe sa kojim se nosimo. Da li su institucije dovoljno nezavisne? Ja mislim - nezavisnosti nikad dosta, ali volio bih da vam neko od nezavisnih medija kaže da je nekad neko iz vlasti od njih nešto tražio. Volio bih da vam neko iz suda kaže da je neko nekad iz izvršne vlasti sa njim obavio razgovor. Postoje mnoge sudske presude koje kada pročitam, javnosti i meni djeluju veoma čudno, ali da kažem, ne samo politička kultura, nego i neko porodično vaspitanje, budući da sam živio u kući sa sudijama, me sputava da i pomislim da nešto od toga prokomentarišem, makar i daleko od očiju javnosti, jer vjerujem da ti ljudi imaju uvid u daleko više činjenica od mene, i da su oni to pravilnije i profesionalnije procijenili. Kritičari su u pravu ako žele da na današnji dan podvučemo crtu i kažemo da nemamo dovoljno razvijene institucije, i nijesu u pravu kada pretpostave da je to moguće uraditi za tri godine. Posebno nijesu u pravu ako žele da negiraju smjer tog procesa. Crna Gora se institucionalno, to znači i demokratski razvija.

Da Crna Gora nije dovoljno zrela za vas, Milovu opoziciju? Nije problem u Crnoj Gori koja nije zrela za mnogo što šta. Problem je u vama. Pod jedan je problem što ste politička kuga poput one koja je rasturila Srbiju. Sreća u nesreći je što ste nesposobni do zla Boga pa već godinama uspevate da budete sve dalje od vlasti. Inače, dok su ovi tvoji bili na vlasti bili su isti kao Milo samo su još uz to i ratovali. [...] Jedini razlog zašto Milo opstaje na vlasti je taj što ste mu VI opozicija. [...] Inače, dok su ovi tvoji bili na vlasti bili su isti kao Milo samo su još uz to i ratovali.
Пошто имам јефтине улазнице, моји су?
da biste skinuli Don Mila.
Што се мене тиче, одговара ми да остане ту где јесте. Edited by savindan

Eraserhead
Nije tema Srbija.Crnoj Gori je potrebna bilo kakva promena.90-e su prosle.
Neka hvala. Ono što ne želim sebi ne želim ni drugima. Crnoj Gori treba pametna promena jer i devedesete mogu da se vrate.
Hajde sad, bice da to nije bas jedini razlog.To je kao kad bi rekao da je jedini razlog sto je Milosevic ostao na vlasti toliko koliko je ostao bila nesposobnost opozicije. A nije bas tako.
I to je tačno. Nije jedini ali je veliki razlog.
...
Ja ti nisam ni pričao o tom Milovom citatu već o Celom tekstu "Demokratija se zaslužuje" Igora Jaramaza iz koga si izvukao te citate. To što tebi odgovara da u svojoj glavi budeš neki virtuoz forumaške diskusije nije moj problem. Samo napred što se mene tiče.A to da ti odgovara da ostane tu gde jeste se vidi. Cela ta pseudo-opozicija koju ste formirali tamo od UDBAša raznih perioda, predpetooktobarskih i postpetooktobarskih služi samo da Milo ostane na vlasti. Zato Milo nakon 20 godina na vlasti osvaja više glasova nego ikada ranije. Tako da, balvandžijo, ako ti odgovara, uživaj samo učini tim srbima tamo uslugu i nemoj ih braniti jer ste ih tako lepo "odbranili" i u drugim delovima SFRJ. Edited by Eraserhead

bradilko

90-e se ne mogu vratiti! to je nonsens koji se zloupotrebljava i dan danas medju politicarima mladih demokratija sirotog balkana.tako se valda bolje drzi tenzija i sto bi nekad rekli homogenizuje narod.nisam napisao da mi je zelja da dodje mandic na vlast u crnoj gori.spomenut je kao najcrnji primer,koji opet ponavljam ne bi mogao,kao takav, da ugrozi bilo koju istinsku demokratsku tekovinu sadasnjih vlastodrzaca.mogao bi Ti napisati ko bi bio pozitivan lik u Crnoj gori ili partija jos bolje, posto se sav politicki i finansijski zivot odvija iskljucivo u partijama.Kako u Srbiji tako i u MNE.danas je bolje imati partijsku knjizicu vladajucih nego u vreme SFRJ.mislim bolje po dzep.90-e se ne mogu vratiti ni zbog toga sto se malo promenila europa od tad.ne moze se napraviti ni novi cuvar socijalizma ni SFRJ u liku Milosevica.sad svako na ovom sirotom balkanu ima svoju nacionalnu drzavu.i kosovski problem takodje vise ne postoji osim u glavi SANU,beckovica i kostunice.ali nemaju oni vise snagu i uticaj da bi tu nesto napravili.u bosni nece niko ratovati zbog ustavotvornih pitanja.sve i da hoce NE MOZE.sva ta agresija 90-ih se vraca kuci kroz razne obraze,huligane-kriminalce i ostali sljam.njihov domet ce odrediti drzava u kojoj delaju.prosto receno,na balkanu mogu da pustaju vetrove jos uvek i nista vise od toga.

savindan
A to da ti odgovara da ostane tu gde jeste se vidi. Cela ta pseudo-opozicija koju ste formirali tamo od UDBAša raznih perioda, predpetooktobarskih i postpetooktobarskih služi samo da Milo ostane na vlasti. Zato Milo nakon 20 godina na vlasti osvaja više glasova nego ikada ranije.
<_< До сад си ме оптуживао да хоћу да рушим онога за кога одједном сада радим као не знам какав УДБаш? :huh: Када некога клевећеш, избегавај парадоксалне оптужбе.Повуци се човече, јес да никада ниси био за више од зајебанције али си се скроз углибавио...
Tako da, balvandžijo, ako ti odgovara, uživaj samo učini tim srbima tamo uslugu i nemoj ih braniti jer ste ih tako lepo "odbranili" i u drugim delovima SFRJ.
Искрено се плашим да си ону причу о ДБ-у пројектовао. Толика доза баронисања није примерена ни сердарским унучићима. Откуд ти право да мислиш да се можеш обраћати људима као марви само да не би испао будала јер си се преценио? Edited by savindan

Pontijak
сердарским унучићима.
huh, stalno mi asocijacija na flasice sa lozovom rakijom serdar koja jeste da ne postoji sto je jos grdje, takozvane bombice ili unucici :o obicno takve asocijacije imam petkom i subotom predvece a sada pocele i ostalim radnim danima. qq.